تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش

شرایط ورود به دانشگاه های اتریش

برای کسانی که در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه های آزاد و سراسری هستند و فارغ التحصیل نشده اند یکی از بهترین فرصت های تحصیلی ، اخذ انتقالی از دانشگاه خود به یکی از دانشگاه های کشور اتریش می باشد. به عبارت دیگر اگر شخصی دیپلمه باشد، یعنی ۱۲ سال تحصیل کامل داشته باشد نمیتواند مستقیما برای دانشگاه های اتریش اقدام نماید، بلکه باید قبولی در کنور دانشگاه را داشته باشد تا بتواند برای کالج اقدام کند. و کالج در اتریش تقریبا دو ترم است و کالج ها فقط به زبان آلمانی میباشد.

برای این منظور داوطلبان تحصیل در اتریش می بایستی دانشجوی رشته مورد نظر در دانشگاه کشور خود و یا کشور دیگری که مورد تائید است باشد، در واقع پیش شرط درخواست پذیرش جهت دانشگاه های اتریش قبولی در کنکور دانشگاه (سراسری یا آزاد ) در رشته و مقطع مورد نظر است.

برای این منظور با اخذ گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه خود به همراه ریزنمرات تایید شده و گواهی عدم منع تحصیلی در دانشگاه خود به همراه سایر مدارک مورد نیاز، پرونده شما جهت اخذ پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاه های معتبر وین و سایر شهرهای اتریش بازگشایی می شود، لازم به توضیح است در این روش واحدهایی که شما در دانشگاه اولیه خود گذرانده اید مورد ارزیابی قرار می گیرد و نیاز به گذراندن مجدد این واحد ها در دانشگاه مقصد نمی باشد.

در اتریش حدود ۱۸ دانشگاه و ۱۱۰ مرکز آموزشی وجود دارد که زبان ملی و تدریس آلمانی می باشد البته در دوره دکتری و در بعضی دانشگاه های خصوصی می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد. بهترین دانشگاه آن دانشگاه وین دارای رتبه ۸۴ در جهان و رتبه ۱۵ در اروپا می باشد.

نکته :

برای اخذ پذیرش برای دانشجویان خارجی نیاز به مدرک زبان آلمانی نمی باشد و دانشجو می تواند پس از اخذ پذیرش در کشور مربوطه دوره های زبان را طی کند. برای افرادی که آشنایی به زبان آلمانی ندارند سه ترم نیاز است که دوره زبان بگذرانند. هزینه دوره زبان برای هر ترم ۳۸۰ یورو میباشد.

اتریش مهد موسیقی و معماری در دنیا بوده و دانشجویان فارغ التحصیل مخصوصا در این رشته ها دارای امتیاز بالایی در کل دنیا جهت ادامه تحصیل و کار می باشند. و هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها در تمامی مقاطع و درتمام رشته ها تک نرخی و تقریبا رایگان می باشد.

شهریه هر ترم ۳۸۰ یورو ( نصف شهریه دانشگاه آزاد در مقطع لیسانس و یک چهارم شهریه دانشگاه آزاد در مقطع فوق لیسانس) می باشد، که با شرایط معدلی مختلف بیشتر این مبلغ نیز به دانشجو مسترد می گردد .

نکته : بعضی از دانشگاه ها مانند گراتس این شهریه را در صورتی که دانشجوی ایرانی حداقل ۹ واحد در ترم گذرانده باشد به صورت کامل برمی گرداند.

نکته ها:

اگر شخصی در ایران لیسانس دانشگاه آزاد باشد نمی تواند برای فوق لیسانس نا پیوسته اقدام کند بلکه باید برای مقطع فوق لیسانس پیوسته درخواست دهند و بعد از ورود به دانشگاه درخواست ارزشیابی مدارک تحصیلی خود را دهد که آنجا معلوم می شود از کدام ترم لیسانس می تواند تحصیلات خود را شروع کند و پیوسته تا فوق لیسانس ادامه دهد

لیسانسیه های دانشگاه های دولتی میتوانند برای فوق لیسانس اقدام کنند اما این باز هم بستگی به خود دانشگاه در اتریش دارد زیرا سطح تحصیل اتریش نسبت به ایران یک سال جلو تر است و شاید بعضی از واحد های آنها را بپذیرند و یک سال پایین تر بنشیند و بعد می تواند ادامه تحصیل دهد .

بطور کلی باید مدارک تحصیلی به اتریش فرستاده شود و خود دانشگاه با توجه به ریز نمرات متقاضی تعیین کند که شخص از چه ترمی در اتریش می تواند شروع به ادامه تحصیل نماید

برای دکترا در اتریش خیلی سخت می توان اقدام کرد زیرا باید در اتریش استاد راهنما پیدا شود و معمولا این امر با موفقیت امکان پذیر. به دانشجویان متقاضی دوره دکترا پیشنهاد شود که حتماٌ اول دوره فوق لیسانس بگذرانند و بعد برای دکترا اقدام کنند.

در اتریش برای ورود به دانشگاه ها متقاضیان باید به زبان آلمانی آشنایی داشته باشند

مهلت ثبت نام:

برای دوره سپتامبر: مهلت ارائه مدارک اول ژانویه
برای ورودی فوریه: مهلت ارائه مدارک اول آگوست

هزینه های اقامت و زندگی در اتریش

–  هزینه اقامت در پانسیون با اتاق مستقل با امکانات متفاوت در حدود ۱۸۰ تا ۳۰۰ یورو می باشد .
–  هزینه خوراک کاملا بستگی به فرد دارد و در حدود ۲۰۰ تا ۳۵۰ یورو در ماه قابل پیش بینی است .
–  دانشجو به صورت پاره وقت دارای اجازه کار می باشد .

ما با حضور خود در این منطقه در زمینه اخذ و پذیرش و اعزام دانشجو به دانشگاههای اتریش آماده خدمتگزاری به جوانان و دوستان علاقمند به تحصیل و کسب درجات عالیه علمی در این کشور اروپایی می باشیم .

مدارک لازم برای تحصیل در اتریش

مدارک زیر با توجه به شرایط تحصیلی مورد نیاز است:

ترجمه رسمی مدرک دیپلم و ریز نمرات دیپلم
ترجمه رسمی مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات پیش دانشگاهی
ترجمه رسمی مدرک لیسانس و ریز نمرات لیسانس
ترجمه رسمی کارت ملی و شناسنامه
ترجمه رسمی کارت پایان خدمت ویژه آقایان
اسکن و کپی صفحه اول پاسپورت و صفحاتی که دارای مهر است
نامه قبولی در کنکور
گواهی اشتغال به تحصیل در رشته مربوطه از دانشگاه
۱۲ قطعه عکس رسمی پاسپورتی

لازم به ذکر است که ترجمه مدارک تحصیلی باید به تایید سفارت اتریش برسد.

نحوه اخذ ویزا و مدارک لازم برای سفارت اتریش

در خواست ویزا باید شخصا ارائه شود. سفارت در صورت ناقص بودن مدارک از قبول درخواست روادید امتناع خواهد کرد. بررسی مدارک توسط سفارت معمولا ۲ تا ۳ ماه طول میکشد.

سه نسخه فرم درخواست ویزا که میتوانید از سفارت تحویل بگیرید.
۳ قطعه عکس جدید
گذرنامه با مدت اعتبار حداقل ۶ماه + ۲ سری کپی
شناسنامه + ۲سری کپی
گذرنامه و شناسنامه همسر + ۲سری کپی
گواهی عدم سوء پیشینه + ۲سری کپی
اصل و ۲سری کپی از پذیرش تحصیلی
اصل و ۲سری کپی از مدارک تحصیلی دبیرستان و پیش دانشگاهی
اصل یا کپی ترجمه مدارک تحصیلی با تایید سفارت اتریش
تعهد نامه مالی که مبلغ ۷۰۰۰یورو در حساب خود باید داشته باشید

آدرس سفارت اتریش:

تهران، نیاوران، بلوار باهنر، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، بن بست میر ولی
کروکی دسترسی به سفارت
تلفن: ۴۰ – ۲۲۷۵۰۰۳۸
آدرس وب سایت: http://www.bmeia.gv.at/pe/botschaft/teheran.html

** سوالات متقاضیان:

آیا دانشجویان در اتریش ملزم به داشتن بیمه درمانی هستند؟

از اقدامات بسیار ضروری پس از ورود به کشور گرفتن بیمه دانشجویی است که با برگه ثبت نام دانشگاه به راحتی ممکن می باشد. این بیمه در حدود ماهیانه ۲۳ یورو برای دانشجویان است و شماره بیمه نامه فرد برای تمدید ویزا یا سایر کارهای اداری الزامی است.

آیا دانشگاه‌های اتریش امکانات خوابگاهی (Dorm) در اختیار دانشجویان خارجی قرار می دهند؟

امکانات خوابگاهی معمولا ارتباطی به دانشگاه ندارند ولی مرسوم ترین محل سکونت برای دانشجویان هستند. در تمام شهرهای اتریش خوابگاه های دانشجویی بسیاری وجود دارد که امکانات خوبی را با قیمت خوبی در اختیار دانشجویان قرار می دهند. هزینه این خوابگاه ها معمولا بین ۱۸۰ یورو تا ۳۰۰ یورو در ماه است.

نرخ معمول اجاره خانه در اتریش چه قدر است؟

این نرخ کاملن به شهر و منطقه مورد نظر وابسته است. به طور متوسط در وین این نرخ متناسب با متراژ خانه و به ازای هر ۱۰ متر مربع ۱۰۰ یورو است. به این معنا که آپارتمانی با متراژ ۴۰ متر مربع اجاره ای برابر با ۴۰۰ یورو در ماه خواهد داشت. این مبلغ کاملن خالص و بدون محاسبه شارژ آپارتمان, برق و گاز است. معمولا این مبلغ تا ۱۰۰ یورو , همچنان بدون محاسبه برق و گاز, محل افزایش دارد.

آیا دانشجویان خارجی در اتریش اجازه کار کردن و کسب درآمد در حین تحصیل را دارند؟

شخصی که با ویزای دانشجویی در کشور اقامت دارد, اجازه کار در کشور اتریش را ندارد . به شرط درخواست کارفرما یا برای کارآموزی میتوان اجازه کار موقت یا نیمه وقت تا سقف حدودا ۳۴۰ یورو در ماه دربافت کرد.

من متأهل هستم. امکانش هست همسرم را همراه خود بیاورم؟

شخصی که پذیرش از دانشگاه را دریافت کرده و برای ویزا اقدام می کند همزمان می تواند برای همسرش نیز درخواست ویزا دهد و همزمان به کشور اتریش وارد شوند.

آیا همسرم می‌تواند در اتریش به کار مشغول شود؟ یا تحصیلاتش را ادامه دهد؟

همسر دانشجویانی که با ویزای دانشجویی وارد کشور اتریش شده اند, همانند همسرشان مجاز به کار در این کشور نیستند. اما آنها نیز اجازه تحصیل دارند و برای گرفتن پذیرش نیازی به گواهی اشتغال تحصیل از کشور مبدا ندارند.

زبان تدریس دانشگاه‌های اتریش چیست؟ آیا برای پذیرش باید امتحان زیان بدهم؟

زبان رسمی تدریس تا مقطع کارشناسی ارشد آلمانی است . سطح دانش زبان دانشجویان به وسیله آزمونی به نام EPD ارزیابی می شود که در ایران برگزار نمی شود. با در دست نداشتن نتیجه آزمون EPD به دانشجو پذیرش غیر رسمی داده می شود. این پذیرش به منزله پذیرش کامل است ولی مشروط به گذراندن آزمون. به دانشجو دو سال فرصت داده می شود تا در کشور اتریش به تحصیل زبان و انجام آزمون بپردازد ( هر متقاضی فقط تا ۳ بار مجاز به شرکت در آزمون زبان EPD می باشد و پس از آن در صورت قبول نشدن پذیرش وی باطل می گردد) و پس از آن پذیرش جدیدی با عنوان دانشجوی رسمی دریافت می کند و مجاز به تحصیل در دانشگاه می شود.

در شرایطی که دانشجو در ایران دوره زبان آلمانی را گذرانده باشد پس از ورود به کشور فقط در آزمون شرکت می کند و مدرک را به دانشگاه ارائه می کند و ملزم به گذراندن دوره زبان نمی باشد. در بعضی دانشگاه ها هنگام ثبت نام مصاحبه شفاهی از دانشجو انجام می شود که به منزله قبولی در آزمون EPD می باشد. دانشگاه فنی وین از این قبیل است , در حالیکه نتیجه آزمون کتبی را نیز قبول می کند.

مدارک لازم برای تقاضای پذیرش دانشگاه‌های اتریش چیست؟ اهمیت هر‌یک چقدر است؟

مهمترین مدرک گواهی قبولی جدید یا اشتغال به تحصیل در یکی از دانشگاه های دولتی ایران است. برای مقطع کارشناسی ریز نمرات دبیرستان و پیش دانشگاهی و مدرک دیپلم و پایان دوره پیش دانشگاهی و برای کارشناسی ارشد علاوه بر آن ریز نمرات دوره کارشناسی و مدرک اتمام دوره کارشناسی که پس از ترجمه و تاییدیه دادگستری به تایید سفارت اتریش در ایران رسیده باشد از مهمترین مدارک هستند. پس از آن رزومه تحصیلی و کاری فرد ترجیحا به زبان آلمانی و کپی صفحات پاسپورت الزامی می باشد. مدارک زبان و یا تاییدیه استاد یا محل کار اختیاری می باشد.

نکته مهم در مورد دانشگاه های هنر و موسیقی : نکته بسیار مهم در مورد دانشگاه های هنر و موسیقی انجام آزمون عملی است . در این دانشگاه ها قبولی در آزمون عملی لازمه گرفتن پذیرش است و هیچ گونه کار عملی اعم از طراحی, نقاشی , یا سی دی و کاست های ضبط شده موسیقی مورد پذیرش دانشگاه نبوده و حضور شخص در آزمون الزامی است. از آنجایی که داشتن پذیرش از دانشگاه پیش نیاز اخذ ویزا از ایران است, تنها راه متقاضیان رشته هنر گرفتن ویزای شنگن ( به هر نحوی ) و انجام آزمون در وین است. در این صورت متقاضی با در دست داشتن پذیرش خود ملزم به بازگشت به ایران و درخواست ویزای دانشجویی از سفارت اتریش در ایران است.

تبدیل ویزای شینگن به ویزای دانشجویی یا تمدید آن از داخل اتریش به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد. راه دیگر متقاضیان هنر قبولی در رشته غیر هنری در ایران و اخذ پذیرش از یک دانشگاه دیگر از اتریش است. پس از قبولی در آزمون, تغییر رشته برای این دسته از دانشجویان به دلیل داشتن ویزای دانشجویی از قبل از داخل کشور اتریش امکان پذیر می باشد.

هزینه‌های تقاضا کردن برای دانشگاه‌های اتریش چیست؟

دانشگاه های اتریش بر خلاف آمریکا یا دیگر دانشگاه های دیگر هزینه تقاضا ندارند. تنها هزینه های موجود برای دانشجو هزینه های ترجمه و تایید سفارت و پست مدارک می باشد.

مهلت (deadline) ارائه مدارک چیست؟

اول فوریه برای درخواستهای ترم تابستان و اول سپتامبر برای ترم زمستان. زمان آزمون عملی دانشگاه های هنر در وب سایتشان درج شده است.

بر چه مبنایی رشته تحصیلیم را باید مشخص کنم؟

رشته تحصیلی در اتریش مطابق رشته قبولی در ایران که دانشجو از آن اشتغال به تحصیل دارد می باشد با توجه به اینکه دانشجویان امکان تعویض رشته به شرط گذراندن ۸ واحد از رشته مورد نظر در یک ترم یا ۱۶ واحد در یک سال را دارند. تنها کسانی که همسر یا پدر مادرشان اقامت ( موقت , دانشجویی یا دائم ) بیش از ۵ سال در اتریش را دارند می توانند در رشته دلخواه خود مشغول به تحصیل شوند.

به طور کلی دانشگاه‌های اتریش را چگونه طبقه بندی میکنید؟

دانشگاه های اتریش به دو دسته دانشگاه (University ) و مدارس عالی فنی (Fachhochschule ) تقسیم می شوند که هر دو دسته مورد تائید وزارت علوم ایران می باشند. در سیستم دانشگاه شروع ترم اول(زمستان) ابتدای ماه اکتبر و شروع ترم دوم (تابستان) ابتدای ماه مارچ و پایان آن اواخر ژوئن می باشد. مدارس عالی فنی همزمان با مدارس ابتدای سپتامبر برای ترم زمستان و ابتدای فوریه برای ترم تابستان آغاز میشود و آخر ژوئن به پایان می رسند.

به چه روش‌هایی میتوان برای پذیرش گرفتن اقدام کرد؟

تمام مدارک باید به آلمانی ترجمه شده و به تایید سفارت اتریش در تهران برسد. سپس تمام مدارک از طریق پست به دفتر تهران ارسال شود. اکثر دانشگاه های اتریش سیستم پذیرش به طریقه آنلاین ندارند.

. تفاوت بین دانشگاه ( Universität) و مدارس عالی فنی (Fachhochschule) در چیست ؟

غیر از تفاوت در شروع و پایان ترمهای دانشگاهی , در سیستم دانشگاه دانشجو مجاز به ۳ بار شرکت در زمانهای تعیین شده برای هر درس می باشد. این زمانها معمولا ۳ الی چهار بار در ترم اعلام می شوند. انجام هر امتحان بدون شرکت در کلاسها ( به شرط نداشتن کار عملی ) و در هر موقع از ترم از نظر دانشگاه بلا مانع است. در مدارس عالی فنی قبول نشدن در امتحان و نیز در امتحان جبرانی آن به معنای خواندن دوباره آن ترم به طور کامل می باشد. مدارس عالی فنی فشرده تر است و یک دانشگاه علمی کاربردی است.

از چه منابعی باید برای گرفتن اطلاعات استفاده کنم؟

وب سایت دانشگاه ها اغلب به دو زبان آلمانی و انگلیسی ارائه شده اند ولی در بخش آلمانی اطلاعات کامل تری دریافت میکنید. تجربیات دانشجویان یا فارغ التحصیل دانشگاه ها نیز بسیار مفید خواهد بود.

حجم اطلاعات وب‌سایت دانشگاه‌ها بسیار زیاد است. به کدام بخش باید دقت کرد؟

معمولا در قسمت Studierende یا Students و یا قسمتی تحت عنوان Teaching, Admission می توان اطلاعات در زمینه پذیرش و رشته های مورد نظر را یافت. اغلب بعد از انتخاب زبان انگلیسی در صفحه اول وبسایت اطلاعات مرتبط با پذیرش به صورت واضحتری در دسترس قرار میگیرند.

پروسه پذیرش دادن از طرف یک دانشگاه چطور انجام میشود؟

مهمترین شرط در گرفتن پذیرش از دانشگاه های اتریش قبولی در همان رشته در یکی از دانشگاه های ایران و داشتن گواهی اشتغال به تحصیل است. این مسئله اصلی ترین شرط برای گرفتن پذیرش است. در واقع دانشگاه های اتریش قبولی در کنکور ایران را به منزله امتیاز اصلی دادن پذیرش تحصیلی می دانند و پس از آن معدل و نمرات شخص مورد بررسی قرار می گیرد. نداشتن گواهی اشتغال به تحصیل در ترم جاری در رشته مورد درخواست در ایران به منزله نگرفتن پذیرش می باشد. معمولا بین ۴ هفته تا ۶ هفته طول می کشد تا دانشگاه پس از دریافت مدارک نتیجه را با پست ارسال کنند. توجه داشته باشید که تغییر رشته تحصیلی فقط با داشتن ۵ سال بدون وقفه برگ معرفی به شهرداری (Meldezettel ) و ۵ سال بدون وقفه بیمه امکان پذیر می باشد.

در مورد رشته های هنر, قبولی در آزمون عملی ورودی نیاز است. و تا قبل از شرکت در آزمون هیچ پذیرشی ( اعم از رسمی و غیر رسمی) به دانشجو داده نمیشود. حضور فرد در آزمون الزامی است ( فرستادن نمونه کار کافی نمیباشد).تاریخ برگزاری آزمونهای عملی هر ترم در وب سایت دانشگاه اعلام میشود. برای ورود به اتریش جهت شرکت در آزمون ورودی نیاز به دعوتنامه نمی باشید. فقط کافی است برگ داوطلبان شرکت در آزمون ورودی را پر کرده برای دانشگاه ارسال نمایید. برگ تایید دانشگاه دال بر شرکت شما در آزمون ورودی که همراه با تاریخ برگذاری آزمون است برای شما حکم دعوتنامه را دارد و سفارت اتریش در ایران به انزمام این برگه به شما ویزای ورود جهت شرکت در آزمون ورودی را ابلاغ می نماید.

بعد از ورود به کشور دقیقا چه کارهایی را باید انجام دهم؟

اولین اقدام بعد از وارد شدن به کشور اتریش معرفی کردن خود به شهرداری منطقه است. برگه امضا شده توسط شهرداری (Meldezettel ) یکی از مهمترین مدارک لازم در اتریش است که طبق قانون فرد تا ۳ روز پس از ورود به کشور یا جابجایی منزل باید اطلاعات آدرس محل سکونتش را به شهرداری (Magistrat ) اعلام کند. طبق قانون پلیس مجاز است کسانی که بدون این برگه زندگی میکنند را بازداشت کند. برای ثبت آدرس محل سکونت خود در شهرداری محل, نیاز به تاییدیه محل سکونت دارید. این برگه تاییدیه یا از طرف صاحبخانه, یا مدیریت خوابگاه دانشجویی در اختیار شما قرار میگیرد. کسانی که پس از ورود به طور موقت در منزل آشنایان/دوستان زندگی میکنند نیاز به امضاء صاحبخانه و در بعضی موارد کپی قرارداد خانه دارند.

اقدام بعدی باز کردن حساب بانکی دانشجویی در یکی از شعب بانکهای مختلف اتریش است. در بانک شما را راهنمایی میکنند که چه مدارکی نیاز دارید.

سومین اقدام ثبت نام در دانشگاه است. که با در دست داشتن پذیرش، یک قطعه عکس و گذرنامه با مراجعه بین ساعات ۸:۳۰ تا ۱۲:۰۰ ظهر به (Sekreteriat ) دانشگاه صورت میگیرد. دانشجویانی که دانش زبان آلمانی کافی برای تحصیل ندارند به صورت غیر رسمی ( Ausserordentlich ) ثبت نام میکنند و نیازی به پرداخت شهریه دانشگاه ندارند. اما در همان روز قبض پرداخت شهریه کلاس زبان را از دانشگاه دریافت و به موسسه زبان موردنظر ارجاع داده میشوند. ( شهریه کلاس زبان ۳۸۰ یورو در ماه است )

تمامی قبض ها باید بوسیله حساب بانکی پرداخت شود. لذا باز کردن حساب بانکی در مراحل اولیه بسیار مهم است.

پس از ثبت نام در کلاس زبان, با در دست داشتن برگه گواهی ثبت نام کلاس زبان, گواهی ثبت نام در دانشگاه, گواهی محل سکونت و در دست داشتن کارت بانکی , دانشجو باید به اداره بیمه مرکزی مراجعه کرده و درخواست بیمه دانشجویی دهد. کارت بیمه چند هفته بعد از طریق پست به آدرس مندرج در گواهی محل سکونت فرستاده میشود.

از آنجا که معمولا دانشجویان ایرانی ویزای ۴ ماهه «مخصوص اتریش» از ایران دریافت میکنند ( ویزای نوع D که دانشجو مجاز به خروج از اتریش و ورود به محدوده شنگن نیست ) اقدام بعدی گرفتن کارت اقامت یکساله ( معتبر در تمام اروپای مشترک) است. گرفتن این کارت منوط به در دست داشتن گواهی بیمه, ثبت نام دانشگاه, ثبت نام کلاس زبان برای دانشجویان غیر رسمی , برگه محل سکونت و برگه تایید موجودی در حساب بانکی به مبلغ: برای افراد زیر ۲۴ سال ۳۸۰۰ یورو و برای بیش از ۲۴ سال ۶۸۰۰ یورو است. ( این مبلغ ممکن است سالانه اندکی تغییر کند )

در تمام مراحل بالا , تنها کارت شناسایی معتبر ,گذرنامه ایرانی دانشجو است و هیچ مدرک عکس دار دیگری اعتبار ندارد. لذا در دست داشتن گذرنامه در تمام مراحل الزامی است.

کمک هزینه‌های مختلف در کالج‌های اتریش چگونه‌اند؟

در شرایط معمولی و برای مقطعی غیر از مقطع دکترا, کمک هزینه یا بورسیه هنگام پذیرش وجود ندارند. پس از ورود به دانشگاه می توان برای موسسات مختلف در خواست بورسیه داد.

آیا می‌توانم هزینه‌ی خود را با یک کار پاره‌وقت تامین نماییم؟

کسی که با ویزای دانشجویی در کشور اقامت دارد, اجازه کار در کشور اتریش را ندارد . به شرط درخواست کارفرما یا برای کارآموزی میتوان اجازه کار موقت یا نیمه وقت تا سقف حدودا ۳۴۰ یورو در ماه دربافت کرد.

هزینه‌ی تحصیلات تکمیلی (graduate school) در اتریش حدوداً چقدر است؟

این هزینه بسته به نوع دانشگاه متفاوت است. ولی بیشترین مقدار شهریه ۷۸۰ یورو در ماه می باشد. این مبلغ در بعضی دانشگاه ها به شرط ارائه واحد پاس شده در هر ترم تا حدود بیش از دو سوم آن قابل برگشت است. دانشگاه فنی وین که پر متقاضی ترین دانشگاه برای ایرانیان است از این قانون مبرا است و قانون بازگشت شهریه را ندارد.

 

در صورتیکه متقاضی تحصیل در اتریش هستید، بر روی فرم مشاوره زیر کلیک کنید و اطلاعات خود را وارد نمایید تا از طرف موسسه با شما تماس گرفته شود (در قسمت کشور مورد نظر حتما “اتریش” را وارد نمایید)

فرم مشاوره

گروه موسسات ویستا (با مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری)
موسسه پرسا گسترویستا
موسسه علم هنر میثاق
موسسه سپید ستاره فدک
موسسه سازندگان آینده دانش ایرانیان

تلفن:
۸۸۶۲۱۳۶۳
۸۸۰۵۴۹۱۲
۶۶۵۲۰۹۱۶
همراه(پاسخگویی تا ساعت۲۱): ۰۹۱۹۹۵۰۳۰۴۱

آدرس: تهران، یوسف آباد، نبش خیابان شصتم ، ساختمان تابان ، طبقه دوم ، واحد ۲۰۵
ساعات کاری:
شنبه تا چهارشنبه ۹:۳۰ الی ۱۷
پنجشنبه ها ۹:۳۰ الی ۱۲

ایمیل: info@vistauni.com
وب سایت: www.vistauni.com

290 دیدگاه

 1. جیران چاوشی گفت:

  سلام . میخواستم بدونم من که تازه امسال مقطع پیش دانشگاهی (تجربی) رو قراره بخونم و کنکور ۹۷ قراره بدم میتونم قبل از اون هم اقدام به رفتن و تحصیل در اتریش کنم ؟

 2. ناشناس گفت:

  سلام . من کارشناسی ارشد ارگونومی رو دارم میخونم . میخوام بپرسم آیا تو یکی از دانشگاه های معتبر وین میتونم واسه ادامه تحصیل همین رشته اقدام کنم؟ یا این رشته اونجا اصلا وجود نداره ؟ مهندسی بهداشت حرفه ای (OHE) چطور؟ منتظر جواب شما هستم .

 3. ناشناس گفت:

  سلام می خواستم بدونم دانشگاهای اتریش رشته طراحی دوخت هم داره ؟؟؟

 4. ناشناس گفت:

  سلام
  می خواستم بدونم آیا امکان گرفتن فاند برای مقطع کارشناسی ارشد در رشته نقاشی یا رشته های مربوط هست؟

 5. علی گفت:

  سلام
  من ۲۷ سالمه و مدرک کارشناسی معماری از دانشگاه علمی کاربردی دارم.آشنایی با زبان آلمانی ندارم و مدرک آیلتس هم ندارم. آیا برای مقطع ارشد میتونم در دانشگاههای اتریش تحصیل کنم.
  با سپاس

 6. سامان گفت:

  سلام.
  من ۲۹ سال سن دارم. به هر دلیلی ادامه تحصیل رو دیر شروع کردم. الان دانشجوی ترم اول زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه دولتی کردستان – سنندج هستم. متاهل نیز هستم. آیا می توانم برای ادامه تحصیل در اتریش اقدام کنم؟ اگر امکان داشته باشه می خوام در همین رشته ی ادبیات انگلیسی یا یکی از رشته های علوم انسانی و اجتماعی که به زبان انگلیسی ارائه داده می شوند ادامه تحصیل دهم. آیا می توانم?
  با کمال تشکر

 7. انجام پایان نامه گفت:

  ممنون ار مشاوره و راهنمایی هاتون موفق باشید

 8. تجهیزات اشپزخانه صنعتی گفت:

  ممنون از مطالب خوبی که در اختیارمون قرار داید

 9. شرکت سمپاشی در شمال تهران گفت:

  سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون
  اطلاعات خوبی در اختیار میگذارید

 10. خرید گاز فریون22 گفت:

  سلام ممنونم از سایت خوبی که دارید

 11. پوریا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  وب سایت بسیار مفیدی دارید سپاسگزارم .
  در مورد مدارک مورد نیاز برای اپلا کردن برای مطع دکتری داشتم , آیا ریز نمرات و دانشنامه ی مقطع لیسانس هم نیازه ؟! یا فقط مدارک کارشناسی ارشد کافیه ؟
  چون برای برخی کشور ها و دانشگاه هارو دیدم که مدارک کارشنتاسی الزامی نبود.
  ممنون میشم جواب دید.

 12. ناشناس گفت:

  سلام
  من امسال مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی اصفهان قبول شدم و دیپلم رو هم از مدرسه تیزهوشان گرفتم
  چندتا سوال دارم
  اول اینکه میتونم ادامه دوره کارشناسیم رو راحت تو اتریش بگذرونم؟
  دوم اینکه میشه به زبان انگلیسی ادامه تحصیل داد یا حتما باید آلمانی یاد بگیرم؟
  سوم اینکه میتونم رشتم رو از مکانیک به معماری تغییر بدم؟
  چهارم اینکه حدود هزینه ها در سال چقدر میشه؟
  پنجم اینکه بازار کار مهندسی مکانیک تو اتریش چجوریه؟
  با تشکر

 13. سایه گفت:

  با سلام ، من مدرک کارشناسی ارشد کشاورزی از دانشگاه آزاد دارم ولی میخوام رشته دندانپزشکی در یکی از دانشگاههای اتریش بخونم آیا امکانش هست؟ اگر جواب مثبت هست باید به چه صورت اقدلم کنم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 14. الهام گفت:

  سلام وقت بخیر با تشکر از سایت خوبتون.من لیسانس ای تی از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۴ دارممیتونم برای فوق لیسانس تو اتریش پذیرش بگیرم و اینکه ای تی ازمون ورودی داره

 15. تور دبی گفت:

  سایت خوبی دارید موفق باشید

 16. شقایق صادقی گفت:

  سلام من شقایق صادقی هستم.۱۸سالمه وتازه امسال کنکوردادم.
  معدل نهایی سال سوم دبیرستانم۱۵هستش.
  خواستم بپرسم برای گرفتن ویزا دردانشگاه های اتریش مقدوره که فقط یک سال ازدانشگاه رو دردانشگاه سراسری در ایران بگذرونم وادامه ی تحصیل روویزابگیرم دررشته ی مترجمی تودانشگاه اتریش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ایابعدازاتمام تحصیلات اجازه ی کارکردن دراتریش رادارم؟؟؟
  منتظرپاسختون هستم.باسپاس

 17. مهسا گفت:

  ببخشید برای پست دکترا چطوری میتونم اقدام کنم و هزینه های کلی در یک ترم چگونه است

 18. senator گفت:

  سلام به همه من امیرحسینم ۱۷ ساله دیپلمم رو معدل ۱۷ رفتم دارم برای کنکور کامپیوتر میخونم
  برای تحصیل تو اترش یا سوِید میتونم تا پنجاه تومن هزیینه کنم میشه راه نمایی کنید

 19. ناشناس گفت:

  سلام ببخشید من مدارک تحصیلیم نمرات خوبی کسب نکردم….میخواستم راهنماییم کنین ک ایا تو پذیرش این دانشگاه ها میتونم شرکت کنم یا پذیرشش برام سخت میشه؟؟!!

 20. سوزان گفت:

  ببخشید امکانش است تغییر رشته داد

 21. آتوسا گفت:

  با سلام
  من لیسانس گرافیک با معدل ۱۹:۰۳ دارم میخوام واسه فوق لیسانس نقاشی از دانشگاه مرکزی وین اقدام کنم مدرک زبان ندارم به نظرتون میتونم پذیرش بگیرم؟ و کی باید اقدام کنم که مهر سال دیگه اونجا باشم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 22. امیر گفت:

  سلام
  من درحال اتمام ارشد کارآفرینی هستم
  لطفا بفرماید دکترای همین رشته رو به زبان انگلیسی میتونم در اتریش ادامه بدهم

 23. مسعود گفت:

  سلام
  من دانشجو فوق لیسانس دانشگاه شیرازم.میخوام برا دکتری خارج اقدام کنم ایا امکانش هست؟رشتم هم زمین شناسیه

 24. نکیسا گفت:

  سلام و خسته نباشید.

  آیا تحصیل در مقاطع مختلف در دانشگاه های اتریش شرط سنی دارد یا داوطلب بدون در نظر گرفتن سنش می تواند برای هر مقطعی اقدام کند.
  لطفا حتما پاسخ دهید.
  سپاسگزارم

 25. امیر علمی گفت:

  با سلام فوق لیسانس رشته فیزیک حالت جامد دارم از دانشگاه شهید مدنی تبریز شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکتری در اتریش رو میخواستم بدونم با سپاس

 26. انسی گفت:

  سلام .. خسته نباشید .. کسی کهدر مقطع کارشناسی رشته حقوق در دانشگاه پیام نور تحصیل کنه میتونه برای پذیرش اقدام کنه ..

 27. گلنوش گفت:

  ببخشید جواب های ازموم عملی رو کی اعلام میکنند
  چند وقت بعدش؟
  ازمون عملیشون در چه سطحی هست؟

 28. محسن قاضی زاده گفت:

  سلام
  من ۲۴ سالمه و مجردم
  هنرستانی بودم و مهدل دیپلم الکترونیکم داخل هنرستان حدودا شد ۱۳
  معدل کاردانی در دانشگاه دولتی شیراز شد ۱۲٫۰۵
  معدل کارشناسی ناپیوسته ی من در دانشگاهه ازاد زرقان در رشته ی الکترونیک شد ۱۶٫۹۵
  خیلی علاقه دارم کهخارج از کشور تحصیل کنم و همونجا مشغول به کار بشم(البته اگه از شرایطش راضی باشم)
  میخواستم ببینم چه دانشگاههایی بهم پیشنهاد میکنید؟؟؟
  الان من سرباز هستم(چه مدارکی لازمه برای بورس تحصیلی؟)
  آیا فان تحصیلی بهم تعلق میگیره؟؟؟
  من در کشورهای خارج هیچ آشنایی ندارم و شرایط مالی هم در حد متوسط هستم
  خواهش میکنم کمکم کنین.

 29. هدي گفت:

  با سلام . من لیسانس کامپیوتر دانشگاه علمی کلربردی هستم و همسرم لیسانس ادبیات دانشگاه آزاد .میخواستم بدونم چقدر امکان داره اگه واسه پذیرش اقدام کنیم قبول میشم و حدودا هزینه های اولیه پذیرش چقدر است؟

 30. khadije گفت:

  من لیسانس مهندسی کامپیوتر ازدانشگاه پیام نور با معدل ۱۳/۸۶هستم.افغان هستم.چطور میتوانم پذیرش بگیرم.ایا تمکن مالی هم لازمه.من این تمکن مالی ۳۰ یا۴۰ میلیون را ندارم

 31. معراج رصاف گفت:

  سلام من کاردانی حسابداری دارم و ۳۷ سال سن.میخواستم ببینم با شرایط من امکان تحصیل در اتریش هست و اگر هست میتونم تغییر رشته بدم.متشکرم

 32. حامد گفت:

  با سلام من لیسانس مهندسی عمران-عمران سال۸۰ هستم.۳۶ سال سن دارم.میخواستم بدونم میتونم برای فوق لیسانس در انریش اقدام کنم

 33. پویا گفت:

  باسلام.لطفا راهنمایی بفرمائید برای ارائه تمکن مالی نوع حساب اعم از سپرده بلند مدت ویا کوتاه مدت تفاوتی دارد.ممنون از شما

 34. پویا گفت:

  باسلام لطفا راهنمایی بفرمائید برای ارائه تمکن مالی نوع حساب اعم از سپرده بلند مدت وکوتاه مدت تفاوتی دارد؟ممنون از شما

 35. aa گفت:

  سلام فردی ک داری سوء پیشینه هست احتمالش هست ک پذیرش بشه با توجه به اینکه لیسانس حقوق داره از دانشگاه تهران؟؟

 36. فرحناز اسلامی گفت:

  با سلام و خسته نباشید.دختر من دیپلم تجربی از دبیرستان تیزهوشان با معدل دیپلم ۱۹/۳۰ و معدل پیش دانشگاهی۱۹/۳۵ دارد. امسال برای بار دوم در کنکور سراسری شرکت کرد که رتبه اش در حد پزشکی دانشگاههای پردیس و آزاد است.قصد ادامه ی تحصیل در رشته ی پزشکی دانشگاههای اتریش را دارد آیا با شرایط موجود می تواند پذیرش بگیرد.

 37. ن گفت:

  سلام یه سوال من تمام مراحل رو انجام دادم حالا چه جوری باید رزومه خودم رو ایمیل کنم

 38. abdullah گفت:

  سلام شرایط تحصیل درمقطع کارشناسی ارشد مهندسی عمران دراتریش برای افغانهای مقیم افغانستان چیست وچه مدارک ای لازم است

 39. اشکان گفت:

  با سلام
  من لیسانس معماری از دانشگاه آزاد هستم
  جدا از مسایل تحصیلی از نظر ورزش و رشته های ورزشی هم میشه در اتریش اقامت گرفت
  من قهرمانی بین المللی رشته تکواندو را دارم
  ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

 40. sara گفت:

  با سلام
  من دیپلم تجربی با معدل ۱۸٫۷۰ دارم دبیرستان هم فرزانگان بودم مخترع یک دستگاه پزشکی هم هستم.ایا هنوزم به قبولی در دانشگاه برای پذیرش نیاز دارم؟

 41. سارا گفت:

  با سلام
  منظورتون از مدرک قبولی در کنکور فقط اوردن رتبه ی مجاز هست یا اوردن رتبه ی مورد نیاز دانشگاه؟

 42. مريم گفت:

  Salam man majarestan college ro gozarondam emtehan vorodi daneshgah ham dadam pezshki qabol shodam inja mitonam name qabolimo bfrestam vase danshgah Vienna ??qabolam mikonan? Man ba zaban almani ashena nistam

 43. مهدی رستمی گفت:

  با سلام.من امسال جز رتبه های برتر دانشگاه هنر بودم.رتبه اول صنایع دستی ارشد.دانشگاه هنر تهران قبول میشم.تمایل دارم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدام کنم.تا حدودی به زبان انگلیسی آشنایی دارم.لطفا مرا راهنمایی کنید.

 44. علی گفت:

  سلام.من دیپلم ریاضی دارم و پیش دانشگاهی انسانی خوندم و میخوام رشته ی روانشناسی بالینی بخونم…میخوام برای دانشگاه وین یا سالزبورگ پذیرش بگیرم.حتما من باید دانشگاه دولتی تو ایران تو همون رشته قبول بشم یا دانشگاه پیام نور یا علمی کاربردی هم قبول میکنند ؟؟؟؟؟

 45. نیما گفت:

  سلام من اواسط دوره لیسانس مهندسی معماری دانشگاه ازاد هستم به دلایلی می خوام باز برای همین مقطع کارشناسی رشته خودم برای اتریش اقدام کنم(مشکل سربازی هم ندارم ) اگه بخوام همین الان اقدام کنم چه تعداد از تقریبا ۸۰ واحد گذرونده شدم رو تطبیق میدن و ایا شرط خاصی از لحاظ نمرات دارن ? و حالا اگه نشد بعد از گرفتن لیسانس باز برای همین کارشناسی اقدام کنم باید چند واحد پاس کنم تا لیسانس اون جارو بگیرم ? درود

 46. افسانه گفت:

  یا عرض سلام وخسته نبا شید
  آیا می توانم برای دختر ١٣ ساله ام برای مقطع دبیرستان پذیرش بگیرم ؟
  و اگر جواب مثبت است من و پدرش هم می توانیم به همراش برویم ویا باید حتما درپانسیون بماند ؟
  ممنون از شما

 47. اکو گفت:

  سلام
  من برای مقطع فوق لیسانس در دانشگاه اتریش اقدام کردم.مدارکم از ۸ مهر تا امروز ک ۲۲ بهمن هستش توی دانشگاه هستش و فعلا جواب پذیرش نیومده.ب نظر شما مشکلی پیش میاد برای پذیرشم؟ احتمال رد کردنش یا اقدام دوباره هست؟
  ممنون از کمکتون

 48. mohammad گفت:

  سلام
  من دارای مدرک فوق لیسانس رشته ی روابط بین الملل هستم وهمچنین مدرک ایلتس هم با نمره ۷/۵قبول شدم
  ایا میتونم برای گرفتن اقامت اروپا اقدام کرد

 49. shahab گفت:

  salam va dourood man shahab hastam az gorgia mikham beram vienna baraye tahsil dar reshte daroo sazi ama taze madrake 12 salamo gereftam va khastam bedoonam bayad chikar konam mersi
  be rahnamaii shoma niyaz daram.

 50. رضا گفت:

  سلام بنده فوق دیپلم کامپیوتر دانشگاه آزاد رو دارم.میخواستم بپرسم که آیا من میتونم واسه لیسانس در اتریش ادامه تحصیل بدم؟در ضمن مدرک زبان آلمانی هم دارم.مرسی لطفا پاسخ بدین.

 51. رضا گفت:

  سلامبنده فوق دیپلم کامپیوتر دانشگاه آزاد رو دارم.میخواستم بپرسم که آیا من میتونم واسه لیسانس در اتریش ادامه تحصیل بدم؟در ضمن مدرک زبان آلمانی هم دارم.مرسی لطفا پاسخ بدین.

 52. niloo گفت:

  سلام یه سوال داشتم اینجور که من فهمیدم برای تحصیل کردن در اتریش مدرک زبانم نداشته باشی مشگلی نیست و میتونی اونور بگذرونی و اینه کسی که با ویزای تحصیلی میره نمیتونه کار کنه ایا شرایط المان هم همینطوره این ومیدونم که برای ویزای تحصیلی در المان باید مدرم زبان ارائه بدی ولی کار چی کار میشه کر د؟

 53. hilda گفت:

  با سلام
  ببخشید مدرک قبولی دانشگاه های غیر دولتی ایران رو هم قبول دارن؟
  میشه لطف کنید در مورد آزمون عملی موسیقی بیشتر توضیح بدین
  امتحان ب چه صورته؟ باید ساز خاصی رو به صورت حرفه ای بلد باشیم یا آشنایی کافیه؟
  خیلی ممنون میشم اگه جواب بدین.

 54. sahar گفت:

  باسلام.من دانشجوی لیسانس رشته زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه سراسری هستم.حدود ۲ سال دیگه لیسانس رومیگیرم. میخوام ببینم میشه فوق زبان انگلیسی رو اتریش خوند؟
  شرایط بورسیه گرفتنش چیه؟با چه معدلی؟ مدرک آزمون آیلتس هم باید داشت؟

 55. محمد گفت:

  با سلام به همه دوستان بر خودم واجب دونستم که یه راهنمایی کوچیک به دویتان گلم بکنم.قانون جدید دانشگاه های اتریش از ژانویه به بعد فقط دانشگاه های دولتی اون هم کلان شهرها را قبول داره

 56. م-ح-ه گفت:

  با سلام
  من لیسانس علوم اجتماعی و فوق لیسانس فرهنگ و زبانهای باستانی دانشگاه آزاد هستم. ۳۰ ساله. شرایط ادامه تصیل در اتریش برام به چه صورته؟

 57. ممم گفت:

  با سلام
  من ۳۰ سال دارم.لیسانس علوم اجتماعی و فوق لیسانس فرهنگ و زبانهای باستانی-

 58. حامد گفت:

  دیپلم کاردانش دارم وهمینک مشغول تحصیل در کارشناسی پیوسته رشته معماری دانشگاه آزاد هستم باتوجه به اینکه من پیش دانشگاهی ندارم ومدرک کاردانی دارم امکان تحصیل در اتریش است؟ باتشکر

 59. فرحناز گفت:

  باسلام و روزبخیر

  آیاامکان پذیراست برای پسر بچه ۱۱ ساله از مدارس اتریش پذیرش گرفت . درصورت امکان لطفا” راهنمایی فرمائید.

  باتشکر

 60. علی گفت:

  سلام.
  بنده فارق التحصیل ۲ رشته: ۱-مهندسی معماری از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل ۱۷/۵۶ در مقطع کارشناسی و ۲- رشته حقوق از دانشگاه آزاد با معدل ۱۸/۶۹ در مقطع کارشناسی هستم.
  اینک دانشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد رشته حفوف تجارت بین الملل با معدل ۱۹/۵ هستم.
  ** هنوز زبان انگلیسی ام آنقدر خوب نیست که یتوانم در امتحانات تافل یا آیلتس شرکت کنم. مبتدی در ربان خارجه هستم.
  *** از نظر مادی نیز در شرایط خوبی نیستم.
  کدام کشور اروپایی یا آمریکایی را برای ادامه تحصیل پیشنهاد می کنید؟ (تا بتوانم از بوورسیه استفاده کنم و رایگان به ادامه تحصیل بپردازم.
  ممنونم از پاسخ کامل شما

 61. کیمیا گفت:

  سلام ! میشه دیپلم ریاضی باشم و دانشگاه دولتی در رشته ریاضی باشم اما انتقالی برای دانشگاه موسیقی در اتریش بگیرم ؟

 62. فری گفت:

  سلام، دانشجوی ترم۶ رشته ی مهندسی عمران در دانشگاه دولتی هستم. ومی خواستم بدونم برای مقطع ارشد گرفتن پذیرش و اقامت راحتتر است یا مقطع ارشد را درهمین ایران ادامه بدهم و برای دکتری اقدام کنم؟!

 63. Asal گفت:

  سلام من دیپلم معماری دارم ولی پیش دانشگاهی هنر هم دارم ! حدود ۶ ماه اتریش زندگی کردم و الان اقامت موقت دارم که باید تمدیدش کنم هر سال ! ایا شانسی واسه درس خوندن در اتریش دارم ؟ ممنون میشم جواب بدید

 64. ساعد گفت:

  سلام من دانشجوی ترم سوم ارشدمدیریت امور شهری دانشگاه تهران هستم سوالم اینه آیا امکان تحصیل دراین رشته یا رشته شهرسازی در دانشگاه وین برا ی من وجود داره و
  کل هزینه من در این مقطع ودکتری چقدر میشه در ضمن مدرک زبان هم ندارم .باتشکر از شما

 65. amir گفت:

  من مدرک پیش تجربی دارم شرایط تحصیلم چجوریه

 66. Narges گفت:

  سلام
  دانشجوی ترم آخر مدیریت بازرگانی با معدل ۱۹/… از دانشگاه آزاد هستم.به زبان انگلیسی تا حدودی تسلط دارم.لیسانسم مدیریت صنعتیه.درحال تکمیل پروزه ارشدم هستم که در زمینه منطق فازی کار میکنم.
  میخاستم از شرایط ادامه تحصیل بافاند در مقطع دکترادر استرالیا, کانادا یا کشورای دیگه اطلاع پیدا کنم.
  متاهلم میخاستم بدونم چطوری میتونم اقامت بگیرم که همسرم هم بتونه اقامت بگیره.ایشان مدرک فنی و حرفه ای برق صنعتی ممتاز و الکترونیک کار صنعتی ممتاز داره. ( برای اقامت همراه باید چه نمره ILS داشته باشه؟)
  با تشکر فراوان از توجه شما.

 67. m گفت:

  سلام دوستان من رتبه دانشگاهیم ۱۲۰۰ شده میتونم با این رتبه تو دانشگاه صنعتی اصفهان مهندسی شیمی بخونم معدل دیپلم ۱۹/۱۰ و پیش دانشگاهیم ۱۸/۶۷ شده از دبیرستان تیزهوشان اصفهان میتونم برای تحصیل در اتریش اقدام کنم؟ قبولم میکنن؟

  • گروه موسسه ویستا گفت:

   سلام
   شما در صورت ارائه گواهی اشتغال به تحصیل میتوانید در رشته مهندسی شیمی در دانشگاه های معتبر اتریش منتقل گردید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر موسسه تماس بگیرید.
   متشکرم

 68. محمد گفت:

  سلام و عرض ادب به همه ی دوستان
  باید بگم که شرایط تحصیل در اتریش خیلی سخت شده به طوری که دیگه عملا فقط به دانشگاههای دولتی تهران شیراز و مشهد و اصفهان وتبریز پذیرش میدن و دیگه دانشگاه آزاد رو قبول ندارن
  من خودم دانشگاه فردوسی مشهدم که حتی برای پدیرش دادن به من هم ناز میکردن

  • رضا گفت:

   با سلام وعرض ادب
   من لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد شهرری وفوق لیسانس مدیریت تکنولوژی گرایش سیاستهای تحقیق وتوسعه دانشگاه آزاد تهران جنوب وکارمند صداوسیما هستم میخواهم در مقطع دکتری رشته فوقم در اتریش تحصیل کنم واگرخدا خواست همانجا اقمت کنم بنظر شما میتونم اینکار را انجام بدم متاسفانه از نظر بنیه مالی هم قوی نیستم لطفا راهنمایی کنید باتشکر

 69. نفیسه گفت:

  با سلام.من ۱۸سالمه دیپلم تجربی بامعدل ۱۴ رو دارم میخوام برنامه ریزی یه ساله بکنم که سال بعد بتونم دراتریش ادامه تحصیل بدم.میخوام راهنماییم کنین چه کارایی باید انجام بدم در این مدت.بی صبرانه منتظره راهنماییتونم.با تشکر و خسته نباشید فراوان.

 70. امیرحسین گفت:

  slm,man term 3 reshteye mohandesie omran peyvaste ba 20 sall sen mibasham…mikhastam bebinam emkane in hast k man terme akharamo dar otrish begzaroonam va baad az oon be edame tahsil dar maghtaee arshad darhamoon keshvar bepardazam?ya inke bayad lisansamo begiramo baad eghdam konam,dar zemn man moteahell hastam darin mored ham rahnameim konim…ba atashakor

 71. مهبد گفت:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران -سازه های هیدرولیکی در دانشگاه دولتی هستم .(فقط دفاع از پایان نامه مونده) لیسانسم رو از دانشگاه آزاد گرفتم می خواستم بدونم
  آیا می تونم برای دکترا درخواست بدم؟یا باید بمونم تا ارشدم تموم شه .
  چطور می تونم استادی رو تو اتریش پیدا کنم تا قبول کنه که استاد راهنمام شه ؟
  آیا دانشگاه صنعتی وین مدارک دانشگاهی ایران رو می پذیره؟شروط معدل و حداقل نمره آیلتسش چنده؟و هزینه شهریه سالانه این دانشگاه چنده؟
  از اونجایی که در خارج گرایش سازه هیدرولیکی وجود نداره آیا می توان در رشنه offshore درخواست پذیرش داد ؟
  ممنون

  • گروه موسسات ویستا گفت:

   با سلام
   بعد از اخذ ارشد میتوان برای دکترا پذیرش گرفت . موضوع تحقیقاتی را مشخص میکنید تا استاد راهنمای مربوطه را در دانشگاه های دولتی اتریش پیدا نمود.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با دفتر موسسه تماس بگیرید
   متشکرم
   ۶۶۵۲۲۱۹۹

 72. parisa گفت:

  من رشته دانشگاهیم مهندسی صنایع غذایی دانشگاه ازادترم اول میخونم،دبیرستانم رشته تجربی بودم.ایا من میتوانم رشتم تغییردهم؟اگرمیشود چه مدارکی لازم است وبایدچیکارکنم؟ایا میتونم رشته معماری بخونم؟

 73. احسان گفت:

  با سلام من کارشناسی عمران رو از دانشگاه دولتی با معدل تقریا۱۴٫۹ تازه تموم کرذم.سربازیم نرفتم ولی اونجور که پرس وجوکردم با دادن وصیغه اجازه خروج میدن.می خواستم بدونم شرایط برای تحصیل در اتریش برای من چه طوره و بعد ار اتمام تحصبلات اونجا کار و اقامت شرایطش چه طور هست.آیا ممکنه؟؟؟
  با سپاس فراوان

 74. امین گفت:

  با سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد راه و ترابری هستم برای ادامه تحسیل در اتریش باید چه اقدامی بکنم تا در رشته خودم دکترا بگیرم

 75. شیما گفت:

  سلام من دانشجوی ترم۱رشدمعماری هستم معدل کارشنلسیم۱۶٫۵بوده مدرک زبان ندارم بلدنیستم انگلیسی صحبت کنم میخوام اگه بشه دکتری مو توی یک کشوری ک رورشته معماری تخصص خاصی داشته باشه ادامه تحصیل بدم اگه میشه کاملاراهنماییم کنیدکه چطوری میتونم موفق بشم.لطفابرام ایمیل کنید خیلی زودبرام مهمه

 76. هومن گفت:

  با سلام
  من کاردانی دانشگاه آزاد و کارشناسی از دانشگاه غیرانتفاعی هستم.معدل هر دو مقطعم الف بوده و رزومه ی مناسبی دارم.تصمیم دارم اتریش از ابتدا معماری بخونم.امکان گرفتن پذیرش از پلی تکنیک وین را دارم ؟
  ممنون

 77. سودابه گفت:

  ba salam man darhele hazer mashghul be tasil dar uni azad hastam ama bedune konkur paziresh shodam dar reshteye memari aya mitunam vase edame tahsil eghdam konam dar hali ke konkuri nadadam >?!

 78. فاطمه دهقانی گفت:

  با سلام. من دانشجوی معماری درمقطع کاردانی (ترم ۳) دردانشگاه آزاد درحال تحصیل هستم دیپلم فنی دارم (مدرک پیش دانشگاهی ندارم) می خواستم بدونم بااین شرایط می تونم تواتریش ادامه تحصیل بدم اگرامکانش هست هزینه ی تحصیل ومخارج در اتریش چقدرهست دانشگاه های اونجا هم مثل ایران آزاد ودولتی هستد آیا معدل دیپلم وکاردانی درپذریش گرفتن تاثیر داره ممنون میشم اگر راهنماییم کنید باتشکر

  • ارش سپهوند گفت:

   سلام. من ترم سوم دانشگاه ازاد مقطع لیسانسم دارم مهندسی هوافظا میخونم .منم مثل شما قصد دارم برای ادامه تحصیل برم اتریش البته فعلا دارم راجب اتریش تحقیق میکنم وتا اینجای تحقیقاتم اتریش بهترین گزینه بوده هزینه هاش سالانه بین بیست تا سی ملیون ریا ل در میاد البته به طور کلی اینقدر میشه دانشگاه ازاد نداره ائنجا ولی دانشگاه دولتی و خصوصی داره و تا جای که فهمیدم معدلم مهمه و یکی از شرایتظ پذیرش حدو یک سال تحصیل در رشته مورد نظر تئ کشور مبدا هستش . من ایمیلمو براتون مینویسم اگه دوست تمایل داشتین بهم ایمیل بزنید تا اگر اطلاعات جدیدی بدست اوردم یا بلعکس در اختیار هم قرار بدیم و بهم کمک کنیم .موفق باشید .sepahvand_KASRA@yahoo.com

 79. سجاد گفت:

  سلام من ۲۱ ساله دیپلم برق صنعتی هستم . و چند ساله به صورت حرفه ای نقاشی به سبک سیاه قلم انجام میدم . میخاستم بدونم برای ادامه تحصیل در اتریش باید چه شرایتی داشته باشم
  باتشکر فراوان

 80. سودا گفت:

  سلام من دیپلم فنی دارم(پیش دانشگاهی ندارم) و فوق دیپلمم در رشته ی جهانگردی دانشگاه علمی کاربردی هست. امسال از کنکور کاردانی به کارشناسی رشته ی مدیریت بازرگانی دانشگاه غیر انتفاعی قبول شدم . میخوام در اتریش از ابتدا برا لیسانس مدیریت یا جهانگردی تحصیل کنم . ایا اصلا امکانش هست؟ و به چه صورت؟
  متشکرم

 81. reza گفت:

  با سلام
  من افغانی مقیم ایران هستم
  من امسال کنکور دادم و در رشته حقوق قبول شدم ولی به علت نداشتن معدل کافی از تحصیل باز ماندم
  ایا امکان درس خواندن در اتریش شامل حال ما هم میشود.

  ممنون

 82. مسعود گفت:

  با سلام
  من دانشجوی ترم آخر رشته کارشناسی دانشگاه آزاد رشته مهندسی معماری هستم با معدل حدود ۱۶ می خواستم بدونم ۱- هرینه کلی تحصیل در مقطع ارشد معماری در یکی از دانشگاه های دولتی وین ۲ – چگونگی کار در حین تحصیل و در آخر امتحان خاصی هم باید در این باره باید داده شود یا نه مانند امتحان اسکیس در ایران

 83. شعیب گفت:

  سلام خسته نباشید. من افغان هستم و مقیم ایران . من مدرک پیش دانشگاهی دارم و نمیتوانم در دانشگاه های ایران ادامه تحصیل دهم لطفا مرا کمک کنید تا به دانشگاه اتریش بروم و درس بخوانم

 84. رضا گفت:

  سلام
  من دانشجوی فوق لیسانس دانشگاه علم و صنعت هستم و در مقطع فوق لیسانس مهندسی مکانیک از اتریش پذیرش دارم و زبان آلمانی هم مسلط هستم. در حال حاضر بنا به دلایلی منصرف شده ام و قصد دارم مجددا برای مقطع دکترا پذیرش بگیرم.. آیا داشتن همزمان دو پذیرش از یک دانشگاه مشکلی ایجاد نمی کند؟؟؟

 85. سارا دزگران گفت:

  سلام من دانشجوی ارشد رشته روانشناسی از دانشگاه ازاد هستم خواستم بعد درسم برای لیسانس مجدد در رشته روابط بین الملل اقدام کنم چه مدارکی لازمه و فرم پزیرش ادرس سایتش چیه ادرس دانشگاه وین رو بهم بگید ممنون

 86. بن گفت:

  سلام.با تشکراز زحمات و سایت خوب شما.من ۵۳ سن دارم دانشجوی سال اخر کارشناسی علوم سیاسی دانشگاه ازاد یکی از مراکز استانهای بزرگ کشور میباشم که انشاالله تیر۱۳۹۴ تمام خواهد شد.وضع مالی متوسط دارای زن و دو فرزند دبیرستانی هستم که درامد خانواده ام بدون حضور من نیز امکان پذیر میباشد مایل هستم ارشد را در خارج کشور ادامه دهم .ایا اقدام برای دانشگاههای اتریش با توجه به موقعیت اینجانب امکان پذیر میباشد. ضمنا در صورت مثبت بودن اطلاعات لازم از جمله وجوه مورد نیاز جویا. ممنون میشوم راهنمایی فرمایید. مشتاقانه منتظر جواب هستم تا در صورت امکان اقدامات لازم مبذول گردد. با کمال تشکر.

 87. افسون گفت:

  باسلام من دیپلم گرافیک دارم خواستم در مورد هزینه تحصیل دانشگاه اتریش و نحوه پذیرش به من راهنمایی و مشاوره کنید .ممنونم.

 88. سما گفت:

  سلام خسته نباشید .من کارشناسی مهندسی کشاورزی از دانشگاه ازاد سال ۹۱گرفتم اما دوست دارم در دانشگاه هنر پزیرش بگیرم .باید از اول برای ازمون کارشناسی امتحان بدم یا میشه برای ارشد تو این رشته ازمون داد با این مدرک من؟و اینکه حتما باید ازمون عملی بدم ؟ممنون

 89. مسعود گفت:

  با سلام خدمت شما
  احتراما به استحضار می رساند اینجانب مسعود احمدی،کارشناسی ارشد مهندسی معماری و مدرس دانشگاه با سابقه ۵سال میخوام واسه تحصیل در مقطع دکتری معماری در اتریش ادامه بدم شرایطشو کامل میخواستم بدونم. با تشکر

 90. سولماز گفت:

  با سلام من فارغ التحصیل رشته معماری کارشناسی ارشد با معدل ۱۶٫۵ هستم آیلتس اکادمیک ۶٫۵ هم دارم . میتونم برای دکترا اقدام کنم ؟ اگر بله شانسم در کدام دانشگاهها بیشتر هست . متشکرم

 91. ali zahedi گفت:

  Dear Sir or Madam
  I am a 35 man from Esfahan, Iran and I would like to inform you that I am interested to continue my education at your university in the field of agriculture.
  My name is Ali Zahedi and I have a master degree in Agronomy from Isfahan University of Technology with a GPA of 15.9.
  I would like to ask you kindly to guide me how to get admission for the course in agriculture. Please let me know the necessary steps which I should follow for next academic semester so I can prepare all the necessary documents, and I do hope with your help and guidance’s I can reach to my education aim in near future at your university . I have also some questions for you:
  ۱٫ What grade of IELTS or TOEFL or GRE or GMAT is needed?
  ۲٫ What is the admission for your course?
  ۳٫ How can I apply for the course?
  ۴٫ Is it possible for me to attend the PhD program whereas I have M.A in agronomy?
  ۵٫ Is any tuition fee included for your program or is there any financial aid or scholarship for me?
  ۶٫ Is accommodation available for foreign students?
  ۷٫ Could you also tell me about life expenses?
  ۸٫ Do you hold German language courses and if i want to attend them, how much is the fee and can i get a visa just for these courses so that i can come to your country and learn German and after completing this course i apply for PhD in agriculture?
  In advance I am thanking you for your kind attention and hope to hear from you soon.

  Best regards,
  Ali Zahedi

 92. امیر گفت:

  سلام . من دیپلم فنی کامپیوتر دارم و معدلم ۱۳/۵۰ هست . می خواستم ببینم چطور می تونم در دانشگاه موسیقی اتریش ادامه تحصیل بدم .

 93. نسیم علوی گفت:

  با سلام
  من مدرک فوق لیسانس دارم اما می خواهم در اتریش یا آلمان دوره زبان ۳-۶ ماهه بگذرانم
  سن من ۵۸ سال است و ۴ ترم زبان آلمانی را گذرانده ام و سرگرمی ام هم خواندن و گوش دادن به زبان آلمانی است و دوست دارم در محیط باشم
  آیا برای سن من امکان آموزش زبان هست؟؟؟
  در ضمن بازنشسته فر هنگی هم هستم
  و زبان انگلیسی هم می دانم ولی مدرکی در هر دو زبان ندارم
  و آشنایی به کامپیوتر واینترنت هم دارم
  همسرم هم سه سال کار اموزی در آلمان داشته وایشان هم از انستیتو گوته مدرک گرفته و مدرک فوق لیسانس مکانیک دارد
  البته دوست داشتیم مهارتی و حرفه ای را در این ۶ ماه در در اتریش مثلا شیرینی پزی یاد بگیریم ولی هرچه در اینترنت جستجو کردیم به این مدت کوتاه نداشت وهمه اش تحصیلات دانشگاهی بود لذا لطفا مارا راهنمایی نمایید که چگونه می توانیم در آلمان حرفه ای یاد بگیریم در ضمن در این سن یک گشت وگذاری هم داشته باشیم لطفا در جوابی اگر خواهید فرمود هزینه ماهیانه در این کشورها را در این مدت برایمان بنویسید البته اگر خواسته ما نامعقول است ما را عفو بفرمایید
  با تشکر

 94. شقایق میرشریفی گفت:

  سلام من دانشجوی ترم ۵ مهندسی شهرسازی از دانشگاه آزاد هستم و معدل دانشگاهم ۱۸٫۴۸ ومعدل دیپلمم ۱۷٫۵ هست زبان انگلیسی را کمی مسلط هستم و همچنین زبان اسپانیایی. دوست دارم ادامه ی درسم را اتریش ادامه بدم چون علم دانشگاه ها به روز نیست. و همچنین علاقه به گرفتن اقامت در این کشور را دارم. آیا می تونم بورسیه بگیرم ؟ دقیقا اقدام براش به په شکلی هست؟ لطف میکنید اگر شرایط دقیق را برام ایمیل کنید. ممنون

 95. پویا گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم ۳ کارشناسی پیوسته معماری دانشگاه آزاد هستم و میانگین معدل ۳ ترمم ۱۵ هست. معدل پیش دانشگاهی ۱۵ و معدل دیپلم ۱۲٫
  مدرک زبان ندارم ، ولی به زبان انگلیسی تسلط دارم.
  کارت معافیت سربازی هم دارم ، پزشکی.
  با این شرایط می تونم پذیرش بگیرم؟
  کدام دانشگاه؟
  باید از صفر شروع کنم؟
  چقدر شانس دارم؟
  خیلی ممنون

 96. پوریا گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم ۳ کارشناسی پیوسته معماری دانشگاه آزاد هستم و میانگین معدل ۳ ترمم ۱۵ هست. معدل پیش دانشگاهی ۱۵ و معدل دیپلم ۱۲٫
  مدرک زبان ندارم ، ولی به زبان انگلیسی تسلط دارم.
  کارت معافیت سربازی هم دارم ، پزشکی ، بدلیل ضعیفی چشم.
  می خواستم بدونم می تونم با این شرایط پذیرش بگیرم؟ کدام دانشگاه؟
  راستی باید از صفر شروع کنم، درسته؟
  ممنون

 97. فاطمه گفت:

  سلام.خسته نباشید
  من اتباع افغانی هستم که در ایران تحصیل میکنم.خواهرم دیپلمه ست و چندماهیی هست که مدارک شناسایی به ما ندادن و اکنون بدون مدرک شناسایی هستیم و به همین خاطر خواهرم نمیتونه دانشگاه ثبت نام کنه.سال قبل دانشگاه شبانه قبول شد ولی نزاشتن.میشه راهنماییم کنید چطور میتونم خواهرمو به دانشگاههای اتریش بفرستم.چون مدرک شناسایی نداره۸ ولی مدارک دیپلمش کامله.خیلی ممنون

 98. علی گفت:

  سلام.مدرک کارشناسی اقتصاد بازرگانی از دانشگاه شهید باهنر کرمان و کارشناسی ارشد علوم اقتصادی از دانشگاه پیام نور مازندران دارم.تمایل به ادامه تحصیل در مقطع دکتری اقتصاد در یک دانشگاه معتبر خارج از کشور دارم.(ترجیحا کشور اتریش)مدرک زبان ندارم.لطفا مرا راهنمایی کنید

 99. کیمیا گفت:

  من مشغول به تحصیل در دانشگاه ازاد کرج هستم و بعد از گذشت ۳ ترم واحدی پاس نکردم چون علاقه ای به ادامه تحصیل در ایران نارم… ایا با این شرایط هم میتونم برای پذیرش اقدامی کنم؟؟؟ ممنونمیشم از پاسخ شما..

 100. کیمیا گفت:

  سلام
  من کارشناسی علوم اجتماعی از دانشگاه سراسری دارم .می خواستم برای فوق به اتریش برم .آیا معدل کارشناسی در گرفتن ‍پذیرش اهمیت داره؟ و چه دانشگاهی برای رشته های علوم انسانی سطح و موقعیت بهتری داره؟ممنون

 101. علیرضا گفت:

  سلا. آیا میشود از رشته ی فنی ۱باره در کنکور کارشناسی را گرفت؟ممنون

 102. نگار گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد نرم افزار از موسسه جهاد دانشگاهی هستم .تافل ۵۵۰ هم دارم … آیا مدرک من برای تحصیل در دکترا مورد تایید است؟

 103. vajihe گفت:

  سلام می خواستم بپرسم تحصیل در مقطع فوق لیسانس معماری در اتریش نیاز به امتحان عملی و سایقه کاری داره یا نه و هزینه اش در سال چقدر هست ممنون

 104. احمد گفت:

  سلام من مدرک کاردانی معماری از دانشگاه فنی حرفه ای چمران دارم که از طریق کنکور سراسری شرکت کردم می خواستم ببینم برای ادامه تحصیل در اتریش میشه اقدام کنم

 105. فاطمه گفت:

  با سلام
  من در اتریش هستم و می خواهم در رشته پرستاری تحصیله کنم من لیسانس کتابداری پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی دارم ولی فعلا به من گواهی موقت داده اند و تمام مدارک دیپلم و پیش دانشگاه نزد دانشگاه است و گفتند باید ۴ سال برای دولت کار کنم تا اصل مدرک را بگیرم . به نظر شما من چه کار می توانم بکنم
  با تشکر

 106. محسن گفت:

  سلام من کارشناسی برق الکترونیک از دانشگاه آزاد دارم به زبان آلمانی آشنا ندارم چطور میتونم پذیزش بگیرم؟؟

 107. سمیرا گفت:

  دانشجوی ترم یک ارشدمترجمی زبان دانشگاه ازاد هستم.معدل دوره کارشناسی ام متوسط و ازدانشگاه غیرانتفاعی است.ایا امکان ادامه در رشته خودم یا رشته های مرتبط با زبان هست؟ایا میتوانم برای پذیرش اقدام کنم؟چه رشته های مرتبط با زبان دردانشگاههای اتریش وجود داردو تقریبا هزینه های ان چقدر است؟

 108. رضا گفت:

  سلام،من دانشجوی ترم یک مهندسی عمران دانشگاه آزاد هستم و فوق دیپلمم رشته مکانیک خودرو بوده از دانشگاه غیر انتفاعی، من هنوز خدمت نرفته ام میخواستم ببینم میتونم واسه ادامه تحصیل کارشناسی در اتریش پذیرش بگیرم؟؟ (در مورد خدمت سربازی که هنوز نرفتم مشکلی نداره؟بدون خدمت میشه!!!؟)

 109. نیما گفت:

  سلام د.من سال سوم دبیرستان هستم.پیش دانشگاهی را به دلیل مشمول بودن در ایران نمی توانم بگذرانم.ایا می توانم از کشور دیگری برای تحصیل در اتریش اقدام کنم؟لطفا مرا راهنمایی کنید.متشکرم

 110. مینا گفت:

  سلام. من دانشجوی ترم آخر شیمی کاربردی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم. میتوانم در رشته داروسازی از مقطع لیسانس در اتریش تحصیل کنم؟

 111. عسل گفت:

  سلام
  ایا همه رشته های هنری(نقاشی و گرافیک) در کشور اتریش اهمیت ویژه دارد ؟ یا فقط رشته های معماری و موسیقی؟
  ازمون ورودی در رشته هنر برای نقاشی به چه صورت است؟

 112. کیمیا گفت:

  سلام من لیسانس روانشناسی از دانشگاه آزاد دازم آیا میتونم در یکی از دانشگاهای اتریش پزشکی بخونم یا باید گرایش رشته خودم رو کارشناسی ارشد بخونم

 113. محبوب گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون
  من فارغ التحصیل رشته طراحی لباس از دانشگاه علم و فرهنگ هستم(دانشگاه غیر انتفاهی)
  میخواستم بدونم امکان تحصیل در رشته خودم در مقطع ارشد را در اتریش دارم ؟ و چه طوری باید اقدام کنم

 114. فرشاد زارع گفت:

  سلام میخواستم بدونم بعد از اتمام پیش دانشگاهی میتونم با دادن کنکور برای تحصیل در اتریش در اتریش تحصیل کنم؟

 115. محمد گفت:

  سلام، من دانشجوی کارشناسی مهندسی معماری دانشگاه آزاد هستم،برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد دانشگاه های اتریش را به علت هزینه کم انتخاب کردم و برای درآوردن هزینه زندگی روی کار کردن در آنجا حساب ویژه ای باز کردم،آیا واقعا در آنجا کاری برای دانشجو پیدا نمیشود..؟؟

  و سؤال دیگر اینکه من اصلا به زبان آلمانی آشنایی ندارم و شنیده ام برخی دانشگاه ها انگلیسی تدریس میکنند اگر امکانش هست اسم اون دانشگاه ها که مربوط به رشته من هستند را بگید….؟؟

  ممنون

 116. سینا گفت:

  سلام

  من در حال حاضر دانشجوی ترم اخر مهندسی عمران در دانشگاه ازاد هستم ( مقطع کارشناسی ) و قصد تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش دارم . کنکور فقط سراسری دادم که فکر نمیکنم قبول شم.اگه لطف کنید راهنمایی کنید که من چطور میتونم هرچه سریعی تر پذیرش بگیرم ؟ بهترین و معتبرترین دانشگاه اتریش واسه رشته ی من کدوم شهر و دانشگاه است.بهتر که من زوتر دانشگاه رو تموم کنم یا چند واحد نگه دارم با توجه به اینکه قبولی ارشد ندارم.

  با تشکر

 117. پريسا گفت:

  سلام من امسال کنکور امتحان می دهم با توجه به اینکه برای پذیرش در رشته پزشکی دانشگاه اتریش قبولی در کنکور سراسری و ارائه کارنامه ازمون به همراه دیگر مدارک الزامی میباشد می خواستم بدانم در صورت قبولی در رشته پزشکی در ایران چه تاریخی باید مدارکم را بفرستم و سوال دومم این است که آیا باید برای کالج اقدام کنم و یا از دانشگاه پذیرش بگیرم در ضمن مدرک زبان آلمانی ندارم شنیده ام که باید یک سال اول به کالج بروم ولی نمی دانم از کجا باید پذیرش بگیرم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 118. شقایق گفت:

  سلام. می خواستم بیشتر راجع به اموزن عملی در اتریش بدونم؟این ازمون بعد از گرفتن پذیرشه یا قبلش اقدام کنم؟
  در صورتی که بهمن ماه کارشناسی معماری ام تموم بشه کی باید برای پذیرش اقدام کنم؟
  اگه پاسخ بدین ممنون میشم

 119. سهیل گفت:

  سلام.
  آیا مدرک پیام نور را تنها دانشگاه اتریش قبول ندارد؟یعنی دانشگاه های دیگر کشورهای اروپایی مدرک پیام نور را قبول دارند؟
  من که از پیام نور فارغ التحصیل شدم و میخواهم برا ادامه تحصیل بیرون از ایران بروم باید چکار کنم؟
  با تشکر

 120. جلیل گفت:

  سلام.
  من مهندسی برق-قدرت از دانشگاه آزاد گرفتم.
  آیا میتونم در رشته مکاترونیک ادامه تحصیل بدهم؟اگه نمیشه آیا این شرایط فقط خاص اتریشه یا در آلمان هم همین شرایط را داره؟
  باتشکر

 121. هاجر سلیمانی گفت:

  سلام.من فارغ التحصیل رشته کارگردانی سینما از دانشگاه غیر انتفایی هستم با معدل ۱۷٫۸۸ …آیا امکان ادامه تحصیل رایگان برای من هست؟

 122. روزبه گفت:

  من دانشجوی ترم آخر گرافیک سراسری هستم و همسرم دانشجوی ترم ۵٫
  با گواهی اشتغال به تحصیل همسرم می تونیم هر دو نفر پذیرش بگیریم؟ برای امتحان عملی احتیاج به داشتن ویزا داریم یا برگه ی شرکت در آزمونی که از طرف دانشگاه میاد کافی هست؟

 123. مرتضي گفت:

  سلام من دانشجوی دندانپزشکی فیلیپین هستم
  و در ایران هم ۴ترم در رشته کشاورزی خواندم در دانشگاه ازاد
  من در چه رشته ای می توانم تحصیل کنم در اتریش؟
  شرایط برای دانشجویانی مثل من چطور است؟

 124. MOHAMMAD گفت:

  با سلام
  من می خواستم برای دانشگاه وین برا ی دکترا دررشته عمران با شرایط زیراقدام کنم آیاشانسی دارم؟
  معدل لیسانس۱۵٫۵۳
  معدل فوق لیسانس ۱۶٫۱۵
  چندثبت اختراع
  مدال برنز مسابقات اخترعات سویس
  چندمقاله خارجی دارم که البته ISI نیست
  یک کتاب به زبان انگلیسی چاپکردم دریک انتشارات بین المللی
  یک پرپوزال خوبی دارم برای دکترا که می توان آن رابه عنوان اختراع ثبت کرد.
  سوابق کاری نیز هم ندارم.
  مدرکی برای زبان انگلیسی ندارم اما درچندماه آینده انشاالله … می گیرم
  البته آشنایی با زبان المانی ندارم وتمایلی به یادگرفتنش هم ندارم آیا می شود بدون زبان آلمانی دکترا دراتریش گرفت چون دوره های دکترا بعضی رشته ها انگلیسی می باشد.

 125. yara گفت:

  سلام !
  ببخشید من میخوام انتقالی بدم به اتریش رشته تحصیلیم معماری هست و تازه دارم ترم ۴ رو میگذرونم !
  برایمدارک و ارسال اونا چیکار باید کنم ؟ و اینکه اول برای ترجمه و اینا تا قبل از پذیرش باید هزینه ای بدم ؟
  من نه پاسپورت دارم و نه آلمانی باز میتونم برم ؟
  چقدر طول میکشه پذیرش ؟
  ممنون

 126. roxana گفت:

  سلام
  من در حال حاضر دانشجوی ترم دوم دکترای دامپزشکی هستم
  اگر برای همین رشته در آلمان و یا اتریش پذیرش بگیرم می توانم در آنجا از دام پزشکی به پزشکی تغییر رشته دهم؟ (قبولی در رشته ی دام پزشکی در اروپا و امریکای شمالی به مراتب سخت تر از قبولی در پزشکی است)
  اگر در سال آینده در رشته پزشکی دانشگاه بین المللی چابهار قبول شوم می توانم پس از گذراندن یک ترم برای اتریش و بخصوص آلمان(اصلا المان قبولی بین الملل را قبول دارد؟) پذیرش بگیرم؟
  در واقع برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی در المان و یا اتریش بهتر است دانشجوی پزشکی ازاد شوم یا بین الملل چابهار؟
  برای قبولی در المان و یا اتریش نیازی به مقاله isi (ای اس ای) هست؟

 127. hamid گفت:

  با سلام
  من لیسانس حسابداری از دانشگاه ملی سیستان و بلوچستان دارم ولی متاسفانه معدل لیسانسم زیر ۱۴ است در حال حاضر در رشته مدیریت دولتی د مقطع فوق لیسانس در دانشگاه ازاد علوم و تحقیقات واحد زاهدانمشغول به تحصیل هستم.
  ایا امکان این وجود دارد که در هر یک از رشته های مدیریت در مقطع فوق لیسانس در دانشگاههای انگلیسی زبان اتریش(وین) و یا المان پذیرش گرفت؟
  ایا رشته ی MBA هم می توان از طریق مدیریت دولتی پذیرش گرفت؟
  ایا برای گرفتن پذیرش از اتریش و یا المان بهتر نیست سال اینده از طریق کنکور سراسری وارد پردیس بین الملل دانشگاه ملی سیستان و بلوچستان شد؟
  (از انجایی که المان مدارک دانشگاه دولتی را تنها قبول دارد)

 128. مجيد ك گفت:

  سلام .من فارغ التحصیل لیسانس کشاورزی -علوم دامی دانشگاه ازاد هستم .در سال ۸۵ فارغ التحصیل شده ام . من میتوانم برای تحصیل ارشد در اتریش اقدام کنم.
  و ایا باید رشته فوق لیسانس در اتریش با رشته لیسانس در ایران مرتبط باشد یا نه؟
  در ضمن من اگر در رشته mba در دانشگاه پیام نور و بصورت پودمانی قبول شوم میتوانم برای انتقالی در خواست بدهم؟
  ممنون.

 129. سیاوش گفت:

  سلام. من دانشجوی ارشد ژنتیک در دانشگاه ازاد شهرکرد هستم و ترم ۱ هستم هنوز واحدی را پاس نکردم.
  من میخوام برای دانشگاه وین اقدام کنم. اما نمیدونم که گواهی اشتغال به تحصیل را برای کجا بگیرم! گواهی اشتغال را برای سازمان مرکزی یا برای سفارت اتریش یا برای دانشگاه وین بگیرم؟
  ایا این گواهی اشتغال برای ترجمه شدن نیاز به تایید سازمان مرکزی دارد یا نه؟
  ممنون میشم من راهنمایی کنین.

 130. Shima گفت:

  سلام من دانشجوی ترم ٣ کارشناسی ناپیوسته دانشگاه ازاد شهر ری گرافیک هستم ، دیپلم انسانی پیش دانشگاهی ندارم فوق دیپلم گرافیک پودمانی علمی کاربردیم ، واسه خرداد ٩٢ سفر توریستی دارم به اتریش ، برای پذیرش و اینکه ویزای ٩٠ روزم بشه دانشجویی راهی هست کدوم دانشگاه وین گرافیک داره ؟؟؟

 131. سارا ن گفت:

  سلام لطف کنین اطلاعاتی هم در مورد امکان اقامت دائم و کار بعد از اتمام تحصیل بدین.اینکه کسی که مثلا از یک رشته هنری فارغ میشه همونجا وارد بازار کار میتونه بشه؟ممنون از لطفتون

 132. مهتاب گفت:

  سلام
  من سال ۸۷ کنکور دادم و غیر انتفاعی حسابداری قبول شدم رتبه ام(۷۸۰۰)شد و ازاد هم حقوق قبول شدم رتبه ۹۰و رفتم حقوق و امسال فارغ التحصیل شدم با معدل ۱۵
  ایا میتونم برای تحصیلی اقدام کنم و ۱ رشته دیگه بخونم مثه مامایی یا پرستاری؟من متولد ۶۹ هستم
  لطفا راهنماییم کنید
  ممنون

 133. پریسا گفت:

  درود
  من فوق دیپلم رشته مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه جامع- علمی کاربردی هستم و دانشجوی انصرافی دانشگاه آزاد هم هستم،امکان ادامه تحصیل در رشته مرمت آثار باستانی یا باستان شناسی و یا حقوق برای من در اتریش وجود داره؟

 134. sahar گفت:

  سلام منترم ۱ ارشد کامپیوتر از واحد ازاد دبی هستم میتونم واسه ادامه بیام اتریش؟
  سوال مهمترم در مورد کار در اتریشه که مطالب ضد و نقیض زیادی راجع بهش شنیدم .امکان کار دانشجویی وجود داره؟سایت خاصی داره؟

 135. Saman گفت:

  سلام
  من درمالزی هستم و در دبیرستان ایرانی درس میخونم.دیپلم ۱۹ و معدل ۳ سال ۱۸٫۵۰٫میخواستم بدونم چه جو میتونم به اتریش برم.آیا المانی لازمه و چه مقدار؟فقط کارنامه قبولی دانشگاه ازاد لازمه یا دولتی یا هیچکدام؟

 136. مریم گفت:

  سلام
  ممنون از اطلاعات کاملی که در اختیار ما گذاشته اید.
  من دانشجوی ترم آخر مهندسی تکنولوژی نرم افزار هستم از دانشگاه آزاد و معدلم اصلا خوب نیست اما میخواهم برای ارشد در یکی از دانشگاه های اتریش تحصیل کنم ، آیا امکانش هست ؟؟ برای اینکه بدونم مرحله به مرحله باید چه کاری انجام بدهم باید از کجا شروع کنم ؟؟ اگر امکان تحصیلم در اتریش وجود دارد، شماره و نام یک مشاور مطمئن و دقیق را میخواستم .
  ممنون

 137. امیر گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما
  من کارشناسی مهندسی صنایع دارم ازدانشگاه پیام نور(ازطریق آزمون سراسری),الان هم درآزمون فراگیر دانشگاه پیام نور درمقطع ارشد مهندسی صنایع قبول شدم.میخواستم ببینم بااین شرایط میتونم واسه ادامه ارشدم تواتریش پذیرش بگیرم؟باتوجه به اینکه فراگیر ازسراسری جداست.
  شنیدم شهریه دانشگاه های اتریش این ترم زیاد شده.الان چقده هرترمش؟
  ممنون وسپاسگذارم

 138. علیرضا گفت:

  سلام .فوق دیپلم گرافیک دارم .متولد ۱۳۶۵ هستم . دارای دوثبت اختراع هستم. بورسیه تحصیلی می توانم دریافت کنم.

 139. ازادی گفت:

  سلام
  سوال من متفاوت تر است.
  من و همسرم دیپلم داریم و فرزندم امسال بایستی اول ابتدایی شروع کنه .قصد مهاجرت به اطریش داریم.آیا از راه کلاس زبان یا فنی حرفه ای و یا تحصیل فرزندم میتوانیم امیدوار باشیم؟هزینه زندگی برای خانواده ۳نفره با شرایط روز چقدر است.با سپاس

 140. محسن گفت:

  سلام
  من اول لیسانس رو گذروندم و بعد فوق رو (مثل همه) اما چون لیسانسم بورسیه بودم و مدرکی بهم نمی دادن مجبور شدم دوباره بعد از فوق ، لیسانس بخونم. حالا لیسانس من بعد از فوقم افتاده. آیا این برای پذیرش مشکلی ایجادمی کنه؟
  ممنون

 141. محسن گفت:

  سلام من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی هوافضا از دانشگاه علم و صنعت هستم.(یک سال پیش).لیسانسم هم مهندسی مکانیک (سیالات) بود. می خوام واسه دکترا اتریش اقدام کنم. اولا می خواستم بدونم من باید حتما در رشته هوافضا پذیرش بگیرم و یا واسه مکانیک هم می تونم؟(فکر نمی کنم اتریش هوافضا داشته باشه) دوما من الان فارغ التحصیل شدم و دانشجو نیستم این یعنی اینکه باید برم دانشگاه دولتی دکترا پذیرفته بشم و بعد اقدام کنم یا الان هم می تونم. اگه دانشگاه آزاد دکترای مکانیک پذیرفته بشم و بعد ازشون گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم کافیه؟ آیا امکان دریافت فاند تحصیلی وجود داره؟
  ممنون

 142. arash گفت:

  سلام . من فارغ التحصیل مدیریت هتل داری از دانشگاه علمی کاربردی هستم . ( فوق دیپلم )

  میخواستم ببینم امکان ادامه تحصیل در همین رشته یا رشته مدیریتی دیگری را در اتریش دارم یا خیر ؟

  • آرش گفت:

   سلام . من فارغ التحصیل مدیریت هتل داری از دانشگاه علمی کاربردی هستم . ( فوق دیپلم )

   میخواستم ببینم امکان ادامه تحصیل در همین رشته یا رشته مدیریتی دیگری را در اتریش دارم یا خیر ؟

 143. محمد گفت:

  سلام خدمت شما عزیز انى که یارى رسان ما در زندگى بهتر هستید بنده یک پسر ١٩ ساله ام که دانشجوى رشته معمارى از دانشگاه آزاد هستم، بزرگترین ارزوى زندگیم ‘ زندگى و تحصیل در انگلستان یا یک کشور اروپایی است، البته میدونم این ارزو رو با خودم به گور میبرم ولى وقتى با خدمات و موفقیت هاى دفتر شما از طریق تبلیغات و سایتتون آشنا شدم یه کمى به آرزوم رنگ واقعیت دادم، اگه بیشتر در مورد خودم بگم اینه که من معافیت از سربازى رو دارم و وضعیت مالى پدرم خوبه و از طرف پدرم ساپورت میشم البته نه در حد سرمایه گذارى تو انگلستان،حالا بعد از خدا امیدم به شماست،امیدوارم یارى رسان یه جوان ارزو به دل باشید. موفق باشید و سلامت در راه بزرگى که قدم در آن برداشته اید….با تمام وجودم منتظر جواب دل گرم کنندتان هستم….

 144. حامد گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل دانشگاه دولتی کارشناسی ارشد مکانیک هستم و ۲۸ سال سن دارم
  لیسانس هم آزاد بود
  مدرک زبان و مقاله ندارم و متاسفانه معدلم هم اصلا خوب نیست
  سابقه کار به عنوان مدرس دانشگاه و مهندس مکانیک و ثبت شرکت دارم
  امکان پذیرش برای مقطع دکتری هست؟
  اگر هست آیا امکان دریافت کمک هزینه تحصیلی هست؟
  هزینه دانشگاهش چقدره؟
  با تشکر

  پاسخ: برای مقطع دکترا موارد زیر برای اخذ پذیرش مهم هستند.
  مدرک زبان آیلتس حداقل نمره ۶٫۵
  داشتن معدل خوب در دوره لیسانس و فوق لیسانس
  داشتن مقالات بین المللی
  پروپزال خوب

 145. ساجده موسوي گفت:

  سلام.ببخشید حروف فارسی ندارم بعضی جاهاشو باید حدس بزنید!من امسال تازه کنکور دارم.اکه بزشکی سراسری قبول بشم که از ایران نمیرم ولی اکه نشد ترجیح میدم برم اتریش.ولی خب در این صورت که من مشغول به تحصیل تو دانشکاه حساب نمیشم!یعنی اصلا قبول نمیکنن؟این که تو مدرسه تیزهوشان درس میخونم تاثیری نداره؟

  پاسخ: برای تحصیل در اتریش داشتن اشتغال به تحصیل الزامیست

 146. azin گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم ۴ مهندسی معماری از دانشگاه ازاد هستم ! میخواستم ببینم میتونم انتقالی بدم ؟ آیا برای رشته ی من اتریش مناسبه واقعا ؟ از نظر امنیت چجور کشوریه ؟ و اینکه میشه بورسیه گرفت ؟ و اینکه من اصلا زبان آلمانی بلد نیستم ! ممنون

  پاسخ: لطفا با شماره های درج شده در بالا تماس بگیرید و اعلام کنید که از طرف سایت context هستید. اطلاعات شما برای کارشناسان ارسال شده است. با سپاس

 147. رضا گفت:

  «با درود
  من بخاطر پاره ای از مسایل مجبور هستم که ۱۰ ترمه تموم کنم داشنگاهم رو و الان در حال سپری کردن ترم ۹ هستم. می خواستم بپرسم در حالی که معافیت تحصیلی دارم الان و سرباز می شم بعد از فارغ التحصیلی آیا می تونم در ترم ۱۰ انتقالی بگیرم و بدون کارت پایان خدمت جهت مهاجرت اقدام کنم؟
  با تشکر.»

  ببخشید یادم رفت دانشگاهم رو ذکر کنم :‌دانشگاه سراسری گیلان – کامپیوترگرایش نرم افزار می خونم.

 148. رضا گفت:

  با درود
  من بخاطر پاره ای از مسایل مجبور هستم که ۱۰ ترمه تموم کنم داشنگاهم رو و الان در حال سپری کردن ترم ۹ هستم. می خواستم بپرسم در حالی که معافیت تحصیلی دارم الان و سرباز می شم بعد از فارغ التحصیلی آیا می تونم در ترم ۱۰ انتقالی بگیرم و بدون کارت پایان خدمت جهت مهاجرت اقدام کنم؟
  با تشکر.

 149. بهزاد گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر-نرم افزار در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ازاد هستم .معدل فوق لیسانسم بالاست (۱۷٫۷۰)و ۳سه مقاله ژورنال بین المللی و ۲ مقاله کنفرانسی IEEE دارم.ایلتس ۶ هم دارم .آیا میتوانم در یک دانشگاه خوب در اتریش در مقطع دکترا پذیرش بگیرم.شانسم چقدر هست
  مرسی

 150. سورنا گفت:

  سلام من امسال دیپلمم را خواهم گرفت میخواستم برای رشته ی موسیقی اقدام کنم.شنیده ام که برای رشته های موسیقی و هنر های نمایشی ورود در دانشگاه در ایران لازم نیست یعنی با مدرک دیپلم میتوانم تقاضا بدم.خواهشمندم مرا از صحت این قضیه با خبر کنید سپاس گزارم

 151. آرش گفت:

  با درود
  من پس از دریافت مدرک کاردانی معماری از دانشگاه آزاد بصورت ناپیوسته در سال ۸۴ مدرک کارشناسی معماری از دانشگاه دولتی گرفتم.سنم در حال حاضر ۳۲ ساله.آیا میتونم واسه فوق لیسیانس معماری اقدام کنم یا نه؟اگه من ویزای دانشجویی داشته باشم که همسرم هم بتونه بیاد آیا میتونه اونجا اجازه کار داشته باشه؟

 152. علی گفت:

  سلام .من علی دوس دارم که تو وین تحصیل کنم در رشته ی داروسازی..مثلا ترمی به قیمت روز چقدر هست؟برای تحصیل رشته ی موردنظرم.آیا باید کنکورو بدم بعدش بیام یا اونجا باید امتحان ورودی بدم؟بعدش هزینش سالاه چقدر هست به قیمت روز.بجز اجاره ی خونه و خورد و خوراک.ممنون.

 153. احمد گفت:

  سلام
  من فوق دیپلم الکترونیک از اصفهانم و برای مقطع کارشناسی در رشته الکترونیک هواپیمایی در کنکور سراسری شرکت کردم و روتبه ۳۰ شدم.و به دلیل کم بودن ظرفیت دانشگاه صنعت هوانوردی ایران(۲۵ نفر در هر سال)قبول نشدم
  ایا امکان تحصیل در خارج از کشور برای من وجود دارد
  باتشکر

 154. علی گفت:

  با عرض سلام و وقت بخیر
  من علی فارغ التحصیل مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم (از دانشگاه غیر انتفاعی).(در ۷ ترم آموزشی ۳٫۵ موفق به اخذ مدرک شده ام) معدل فارغ التحصیلی اینجانب ۱۶٫۵۳ و معدل دروس تخصصی ۱۷٫۵ می باشد
  (فاقد مدرک زبان در حال حاضر) می خواستم ببینم آیا امکان اخذ پذیرش تحصیلی برای اینجانب وجود دارد و لطفا راهنمایی های لازم را بفرمایید ؟

 155. محمد گفت:

  سلام

  من دیپلم ۱۱ ساله دارم.(پیش دانشگاهی را نگذراندام) و از دانشگاه آزاد مدرک کاردانی حسابداری دارم.آیا می توانم در دانشگاه وین در رشته فیلم و سینما ادامه تحصیل بدهم>

 156. حامد گفت:

  سلام،
  من لیسانس برق- قدرت از دانشگاه سراسری سمنان( با معدل ۱۴/۰۱) دارم
  سال ۸۴ فارغ التحصیل شدم، می خواد برای ارشد اقدام کنم برای آلمان اقدام کنم یا اتریش؟
  با توجه به این که متاهل هستم همسرم می تونه همرا من بیاد؟

 157. امیرحسین گفت:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته عمران دانشگاه آزاد هستم
  تقریبا ۳ ترم دیگه دارم تا تموم کنم
  از معافیت تحصیلی هم استفاده میکنم
  معدل کارشناسیم متاسفانه اصلا خوب نیست
  ۴ سال سابقه کار شرکت شخصی دارم
  حدود ۱۰ تا مقاله نوشتم که همه بین المللی هستن و ۴ تاشون ارائه شدن، ۴تاش اکسپت شدن و هنوز بدلیل مادی ارائه نشدن و یه دونه هم در دست اقدامه که برا مجله داره آماده میشه…
  آیا من میتونم با توجه به شرایط بالا برای اتریش اقدام کنم؟؟؟؟(بیشتر از لحاظ سربازی)
  ممنونم

  پاسخ: بله امکان اخذ پذیرش وجود دارد. لطفا با این شماره ها تماس بگیرید ۲۲۱۱۹۳۳۴ – ۲۲۱۱۹۳۴۰ ( مشاورآقای جوانمرد) – در حین تماس نام context را حتما ذکر کنید. با سپاس

 158. مهرداد گفت:

  ضمنا یه سوال دیگه هم داشتم برای پذیرش دکتری در اتریش شرط معدل کارشناسی یا کارشناسی ارشد وجود داره؟

 159. مهرداد گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم اول کارشناسی ارشد مهندسی عمران- سازه دانشگاه آزادم، اگه بخوام برای دکتری پذیرش بگیرم میتونم ایران ارشدو تموم کنم و برای دکتری برم اتریش یا باید الان قبل از تموم شدن ارشد اقدام کنم؟ به نظر شما میتونم تو این زمان باقی مانده تا شروع ثبت نام ۶٫۵ رو از ielts بگیرم؟
  ممنون

 160. مینا گفت:

  با سلام
  من ترم ۷ رشته شهرسازی دانشگاه آزاد هستم آیا می توانم برای january 2013 اپلای کنم برای فوق لیسانس طراحی شهری؟
  برای این رشته آزمون عملی وجود دارد؟

 161. محمد گفت:

  سلام
  من لیسانس مهندسی برق از دانشگاه سراسری ارومیه دارم
  فوریه امتحان تافل دارم
  برای اتریش می خواستم پذیرش بگیرم
  شانسی دارم؟

 162. بهار گفت:

  سلام.من دانشجوی رشته معماری ترم ۵ هستم.می خواستم بدونم تا چه تاریخی میتونم اقدام به انتقالی بکنم؟و اینکه من زبان آلمانی تا اون موقع یاد بگیرم قطعا شرایط بهتر خواهد بود،درسته؟

 163. maryam گفت:

  سلام من مدرک کارشناسی الکترونیک دارم و تازه امسال ورودی بهمن ارشد آزاد قبول شدم. با همین قبولی با توجه به اینکه واحدی پاس نکردم میتونم پذیرش بگیرم؟ به زبان آلمانی آشنایی ندارم اما به راحتی میتونم مدرک IELTs بگیرم با توجه به اینکه شنیدم جدیدا بعضی رشته ها رو به زبان انگلیسی هم دانشگاههای اتریش دارن. آیا ترم تابستان هم شهریه ندارد؟برای ترم بعد یعنی ترم تابستان تا چه زمانی وقت دارم؟باید صبر کنم دانشگاه اتریش در سایتش اعلام بکند یا باید میتونم برای پذیرش از الان اقدام کنم؟ با تشکر

 164. maryam گفت:

  سلام من مدرک کارشناسی الکترونیک دارم و تازه امسال ورودی بهمن ارشد آزاد قبول شدم. با همین قبولی با توجه به اینکه واحدی پاس نکردم میتونم پذیرش بگیرم؟ به زبان آلمانی آشنایی ندارم اما به راحتی میتونم مدرک IELTs بگیرم با توجه به اینکه شنیدم جدیدا بعضی رشته ها رو به زبان انگلیسی هم دانشگاههای اتریش دارن. برای ترم بعد یعنی ترم تابستان تا چه زمانی وقت دارم؟ باید صبر کنم دانشگاه اتریش در سایتش اعلام بکند یا باید میتونم برای پذیرش از الان اقدام کنم؟ با تشکر

 165. SHADI گفت:

  سلام من دانشجوی آموزشکده فنی و حرفه ای (سراسری )هستم که اخیرا دانشگاه شده.ایا این مدرک مورد قبول است یا ته؟البته بنده حاضرم دوباره دوره کاردانی رو در اتریش ادامه دهم اما دیپلم فنی و حرفه ای دارم

 166. میترا گفت:

  با سلام.
  من کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۸٫۹۴ دارم. آیا شانسی برای ادامه تحصیل در زمینه کارشناسی ارشد این رشته یا رشته دیگری در اتریش را دارم؟ با تشکر

 167. فراز گفت:

  با عرض سلام
  از اطلاعات کاملی که در سایت گذاشتین متشکرم
  من لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه آزاد با معدل ۱۲ و مشغول به تحصیل ادبیات نمایشی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه هنر سوره(دانشگاه غیر انتفاعی) هستم ترم گذشته با معدل ۲۰ شاگرد اول شدم و معدلم در مجموع سه ترم گذرانده ۱۷ است. دوره های زبان آلمانی را تا B1 در آموزشگاه گوته گذرانده ام. ده سال سابقه کار در سرویسهای هنر و ادب روزنامه ها و مجلات ایران دارم. دو فیلم کوتاه هم ساختم. آیا امکان تحصیل در دانشگاههای اتریش را دارم؟ اگر دارم چند درصد؟ می تونم از شما کمک بگیرم؟
  درضمن مدراک رو به زبانی آلمانی ترجمه کرده و آماده دارم.
  با تشکر فراوان

 168. محمد جوادیان گفت:

  من دانشجوی سال دوم دندانپزشکی فیلیپین هستم اما بخاطر اینکه سر مورد تایید بودن مدرک دانشگاه های فیلیپین همیشه حرف های متناقضی وجود داره می خواستم بدونم می تونم برای دندانپزشکی تو اتریش اقدام کنم؟ در ضمن من یک مدرک فوق لیسانش کشاورزی از ایران هم دارم.

 169. کیومزث گفت:

  سلام -من دانشجویی ترم آخر ارشد معماری علوم تحقیقات هستم سن ۲۳ سال و به دلیل تحصیل به خدمت وظیفه نرفتم دارای ۳ مقاله علمی پژوهشی در مجلات ایران در زمینه معماری می باشم لذا با توجه به اتمام تحصیل در اردیبهشت ماه خواستار ادامه تحصیل در دانشگاه هایی معتبر معماری می باشم لذا خواهشمندم دانشگاه معتبر در این رشته و چگونگی اقدام به ائامه تحصیل در اتریش را اطلاع دهیید

  با کمال تشکر

 170. سامان گفت:

  با سلام
  من ۲۷ سالمه ودیپلم و پیش علوم تجربی دارم. میخواستم بدونم اگر امسال دندانپزشکی دانشگاه آزاد قبول بشم.میتونم از همون ترم اول انتقالی بگیرم اتریش؟؟؟؟؟؟
  در ضمن من پذیرش برای دندانپزشکی کشور رومانی هم گرفتم! اگر برم رومانی یک ترم بخونم میتونم انتقالی بگیرم بیام اتریش؟؟؟؟؟
  کلا شرایط تحصیل دندانپزشکی توی اتریش به چه صورته؟

 171. ندا گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته علوم اجتماعی (پژوهشگری ) از دانشگاه گیلان (دولتی)
  هستم. میخواستم بدونم امکان تحصیل در این رشته برای مقطع فوق لیسانس در دانشگاههای اتریش هست؟
  اگر هست کدوم دانشگاهها و شهرها؟

 172. مرضيه گفت:

  با سلام من دارای مدرک تحصیلی لیسانس پرستاری از دانشگاه دولتی هستم قصد تغییر رشته وتحصیل دررشته دندانپزشکی دارم ایا امکانش هست لطفا راهنمایی کنید هزینه تحصیل چه قدره؟

 173. نسترن گفت:

  سلام من دانشجوی رشته ی حسابداری و متاهل میباشم میخواستم بدونم همسرم با ویزای همراه داشتن میتواند مشغول به کار شود وسوال دیگه اینکه مابدون داشتن ساپورت مالی میتوونیم در اتریش زندگی کنیم؟

 174. رضا گفت:

  سلام
  من سال ۸۹_۹۰ پیش دانشگاهی ام تمام شد،ودر همان سال ۹۰در رشته ی دام پزشکی(دکترای حرفه ای) و همچنین مهندسی صنایع غذایی دانشگاه آزاد قبول شدم،اما ثبت نام نکردم و به سربازی رفتم،پس از پایان خدمتم،در کنکور آزاد سال ۹۱ در تکمیل ظرفیت باز هم رشته ی دام پزشکی(کاردانی)قبول شدم ولی باز هم ثبت نام نکردم،آیا الان با تاییدیه ی قبولی ام در دانشگاه آزاد(بدون ثبت نام در رشته ی مذکور!!)،میتوانم از یکی از دانشگاه های اتریش پذیرش و ویزا بگیرم؟
  اگر بله،من باید مدارکم را پس از ترجمه و تایید سفارت به کدام دانشگاه و به چه آدرس پستی ای ارسال کنم؟

 175. bahador گفت:

  سلام
  آیا برای اتریش مدرک دانشگاه غیر انتفاعی که چند تا بیشتر تو کشور نیستن قابل قبوله؟
  آیا میشه برای رشته ی پزشکی اقدام کرد با مدرک مهندسی یا ریاضی دیپلم ؟
  شرایطش چیه ؟
  مرسی

 176. حمید گفت:

  با سلام فارغ التحصیل کارشناسی ارشد سال ۱۳۷۸از دانشگاه شهید بهشتی هستم و ۱۵ سال سابقه کار مرتبط با رشته ام دارم . آیا امکان ورود به مقطع دکتری برایم وجود دارد ؟ آیا امکان بورسیه شدن هست ؟امکان کار پاره وقت برایم وجود دارد ؟ با تشکر از راهنمایی شما

 177. نگار گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من ترم اخر مهندسی معماری دانشگاه ازاد می باشم و تا ۳ ماه دیگر فارغ التحصیل محسوب میشوم
  ایا با توجه به اینکه قبولی ازمون سراسری یا ازاد را در مقطع فوق ایسانس ندارم .می توانم برای ادامه ی تحصیل در این مقطع در یکی از دانشگاههای وین اقدام بکنم ؟
  ایا دانشگاه انگلیسی زبان در این مقطع در اتریش وجود دارد ؟
  با تشکر

 178. فاطیما گفت:

  سلام،

  من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد دارم. اما واسه فوق لیسانس میخوام مدیریت MBA بخونم. از اونجایی که در اتریس فقط رشته لیسانسم رو می تونم ادامه بدم ، آیا می تونم از دانشگاههای کشوری دیگه مثل مالزی واسه فوق MBA پذیرش بگیرم بعد از یک ترم انتقالی بگیرم واسه اتریش تا رشته مورد علاقم رو بخونم؟

  ممنون

 179. نیلوفر گفت:

  سلام من ترم اول رشته ژنتیک داشگاه اصفهان هستم می خواستم بدونم راهی وجود داره که تو اتریش داروسازی بخونم یانه؟

 180. محمد گفت:

  .سلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی عمران در دانشگاه آزاد هستم و تا بهمن ۹۱ فارغ التحصیل میشوم.
  معدلم هم ۱۲٫۳۰ است.با توجه به معدلم ایا میتونم پذیرش بگیرم؟ضمنا پاسپورت دارم ولی بعد از تحصیل باید به سربازی برم و حد اکثر تا شهریور ۹۲ فرصت دارم که تکلیف خودمو روشن کنم که برم سربازی یا با وثیقه برم اتریش.
  و سوال اخر اینکه خانواده من نهایتا میتونن ۳۰۰ یورو در ماه برام بفرستن.ایا با کار کردن میتونم بقیشو تامین کنم؟
  ممنون از زحماتتون

 181. mehrnoosh گفت:

  سلام خسته نباشید
  ۱) من فوق دیپلم مدیریت بازرگانی از آزاد و لیسانس مدیریت صنعتی پیام نور دارم میدانم که پیام نور قبول ندارن ولی میخواستم ببینم برای ادامه فوق دیپلمم میتوانم برای لیسانس همین رشته در اتریش اقدام کنم یا باید لیسانس را همین جا قبول شوم؟
  ۲) آیا میتوانم بصورت دیپلمه شرکت کنم برای پزشکی از اول اتریش درس بخونم؟ دیپلم ریاضی فیزیک دارم

 182. نادیا گفت:

  باسلام.
  من کارشناسی مهندسی کشاورزی از دانشگاه سراسری-کارشناسی ارشد مدیریت آموزشی دانشگاه سراسری دارم
  ایا امکان ادامه تحصیل در فوق لیسانس یا دکترای گرایشهای مدیریت اموزشی را دارم؟
  تشکر

  پاسخ: بله امکانش وجود دارد. لطفا با شماره های موسسه تماس بگیرید (بالا درج شده است)

 183. محمد گفت:

  سلام
  من مدرک کارشناسی ارشد کامپیوتر را از یکی از دانشگاههای آمریکا دارم .ولی متاسفانه مدرک کارشناسی من گم شده و هیچ نوع کپی از آن ندارم .آیا می توانم فقط با داشتن مدارک ارشد واسه دکترا پذیرش بگیرم.
  ممنون

  پاسخ: برای اخذ پذیرش نیاز به مدرک کارشناسی نیز هست. شما یک گواهی از دانشگاه مبنی بر اتمام دوره کارشناسی باید تهیه کنید.

 184. عادله گفت:

  سلام .من دانشجوی معماری هستم البته مدرک فوق دیپلمم را گرفته ام میخواستم بدونم ایا برای رشته موسیقی حتما باید سازی بلد باشی ایا دانشگاهی وجود دارد که از ابتدا اموزش دهد؟
  با تشکر

  پاسخ: برای تحصیل در رشته موسیقی باید سازی را بلد باشید. برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 185. مریم شعبانی گفت:

  با سلام و خسته نباشید

  با تشکر از وب سایت شما و اینکه همسر من لیسانس مهندسی کشاورزی – تولیدات دامی بوده و معدل ایشان ۱۷ می باشد آیا امکان ادامه تحصیل در اتریش را دارد یا اینکه مجددا باید در کنکور شرکت کند و اینکه آیا امکان ادامه تحصیل این رشته در مقطع فوق لیسانس برای ایشان هست یا خیر؟
  با تشکر

 186. بنفشه گفت:

  سلام من دانشجوی ارشد روانشناسی عمومی دانشگاه علوم و تحقیقات هستم .باتوجه به اینکه حدود۲۰واحد درسی ام باقیمانده میخوام بدونم شرایط پذیرش در دانشگاههای اتریش چطوره و اینکه آیا برای رشته تحصیلی ام انتخاب دانشگاههای اتریش ارزش داره یا نه(باتوجه به اینکه در مطالب عنوان کردین بیشترین پذیرش ها در دانشگاههای فنی است و هنر و معماری)
  ممنون میشم راهنمایی کنین

 187. روشنک گفت:

  سلام،
  من ارشد بیوشیمی دارم، مدرک B1 گرفتم وتا اخر امسال میتونم B2 بگیرم.ایا باید مدرک انگلیسی هم داشته باشم؟ شهریه هر ترم برای دکترا در زمینه رشته من دقیقا چقدر است؟

 188. وجیهه گفت:

  سلام
  دانشجوی ترم ۵ زنتیک در واحد پزشکی دانشگاه ازاد هستم.به نظر شما بهتر اینه که از همین ترم اقدام به گرفتن پذیرش کنم و در واقع از ترم ۷ یا ۸ در اتریش شروع به تحصیل کنم ؟در اینصورت باید چه اقداماتی در دانشگاه مقصد انجام دهم؟

 189. ماریا گفت:

  سلام
  من میخواستم بدونم حقیقتا موسسات غیر انتفاعی رو اتریش قبول نداره؟
  پس من که دانشجوی یکی از این موسسات هستم میتونم دوباره از لیسانس تو رشته دیگه ای غیر از رشته تحصیلیم درس بخونم؟

 190. وحید گفت:

  سلام.مرسی از راهنماییتون.من فوق دیپلم نقشه برداری از دانشگاه ازاد لاهیجان با معدل ۱۴٫۵و لیسانس عمرام-عمران از دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ با معدل ۱۲٫۵دارم.میخوام واسه ارشد ادامه بدم.توی اتریش یا یکی از کشورهای همتراز اتریش.می خواستم راهنماییم کنید چیکار باید کنم.ایا اصلا به من با این شرایط پذیرش یدن یا نه.راستی اینم می خواستم بگم که الان حدود ۲ ساله که کارم می کنم.اگه راهنماییم کنید لطف بسیار بزرگی بمن کردید.متشکرم ازتون

 191. ساناز گفت:

  سلام من پرستار هستم میتونم برای کارشناسی ارشد اقدام کنم؟

 192. مونا گفت:

  سلام من دانشجوی ترم ۳ پزشکی هستم.ایا امکان انتقال واحدهایم به اتریش وجود دارد؟ ایا باید حتما مدرک زبان المانی داشته باشم یا اینکه در اتریش هم میتوانم دوره ی زبان بگذرانم؟( با توجه به شرط امتحان ورودی برای پزشکی).امتحان ورودی پزشکی در چه سطحی است و از چه درسهایی؟

 193. زانیار بهرامپور گفت:

  در حال حاضر دانشجوی رشته دامپزشکی (دکتری) دار دانشگاه آزاد هستم،و همچنین قبولی سراسری در رشته ی زیست‌شناسی سلولی و مولکولی در دانشگاه گیلان هستم
  معدک کتبی دیپلم ۱۳.۹
  معدل کل دیپلم ۱۶.۴۰
  پیش دانشگاهی ۱۷
  متقاضی تحصیل در رشته ی پزشکی ،دندانپزشکی یا دامپزشکی هستم

 194. انیس گفت:

  سلام من کارشناسی زمین شناسی دارم البته در ساله ۸۷ فارغ التحصیل شدم ایا می تونم واسه ارشد اقدام کنم ؟البته معدلم ۱۳ هستش و سابقه کار هم ندارم ……..ممنون میشم اگه راهنمایم کنید …….در ضمن من متاهل هستم .اگه میشه ایا می تونم با همسرم برم ؟ با تشکر

 195. احسان گفت:

  با سلام
  دانشجوی ترم آخر ارشد مدیریت بازرگانی هستم و فقط پایان نامه باقی مونده
  ۵ سال سابقه کار تو شرکت بیمه رو دارم و دوست دارم دکتری مدیریت بیمه بگیرم امکانش هست و ممنون میشم راهنماییم کنید

 196. آسیه گفت:

  من ارشد فلسفه غرب از دانشگاه آزاد را دارم و لیسانسم از دانشگاه سراسری بوده و به زبان آلمانی آشنایی ندارم و متاهلم اگر بخوام برای فوق اقدام کنم برام مشکلی نداره چون میدونم برای دکتری پروسه سخت و مدت داری هست اما داشتن فوق از ایران برای من و دوباره فوق خوندن در اونجا امتیازی محسوب نمیشه و من تقریبا در مدت ۳ سال فوق خوندن در اونجا آیا میتونم به ایران بیام و برم؟؟؟؟؟همسرم چطور؟؟؟؟؟و در حین درس خوندن آیا کار پیدا کردن در آنجا سخت نیست؟؟؟؟

 197. فردین شمائی گفت:

  باسلام
  اینجانب کارشناش حقوق قضائی و وکیل پایه یک دادگستری گیلان می باشم.
  هم اکنوم ترم اول کارشناسی ارشد حقوق بین الملل می باشم.

  سه سوال:
  ۱- امکان دریافت پذیرش از دانشگاه وین فقط وین امکان پذیر می باشد؟
  ۲- دانشگاه وین اتریش را پیشنهاد میکنید یا دانشگاه ملی کیف اکراین را؟
  ۳- امکان شرکت در آزمون وکالت اتریش یا اکراین پس از فارغ التحصیلی ممکن می باشد؟

  باتشکر
  فردین شمائی
  در صورت امکان جواب را به ایمیل اینجانب ارسال فرمایید.

 198. maryam گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل فوق لیسانس معماری از دانشگاه آزاد هستم و برای دکتری در همین رشته متقاضی اتریش هستم.
  ۱٫ بدون مقاله isi میتوان پذیرش گرفت؟
  ۲٫با توجه به دانستن زبان آلمانی، از نظر هزینه در ایران مدرک آلمانی بگیرم بهتره یا واحدهای آنجا؟( من فعلا مدرک آیلتس هم ندارم)
  ۳٫ امکان ترنسفر به دانشگاه های کشورهای دیگه هست از سال اول به بعد؟ مثلا آلمان؟

  ممنونم

 199. ریتا گفت:

  با سلام .

  من دیپلمه هستم و فعلا پیش دانشگاهی نخوندم .

  این که در ایران دیگه رشته ها تفکیک جنسیتی شده و رشته های مسخره برا دختراست. نمیدونم آیا اصلا یک راهی هستش که اینجا کنکور ندم؟؟
  چون حتی اگه قبول بشم ،فکر نمیکنم به درد اروپا بخورم. 🙁

  لطفا راهنمایی کنید . زبان آلمانی هم بلدم .

 200. علی گفت:

  سلام
  من ارشد مکاترونیک دارم
  چطوری میتونم برای دکترای اتریش اقدام کنم؟

  پاسخ:
  داشتن موارد زیر
  ۱- پروپوزال
  ۲- مدرک زبان آیلتس ۶٫۵
  ۳- مقالات بین المللی ISI
  ۴- سابقه کار مرتبط

 201. نعمت گفت:

  با سلام بنده دانشجوی ارشد حقوق جزا می باشم می خواستم بدانم ایا رشته من در دانشگاه اتریش موجود هست مین؟ و میتونم دکترا بورسیه بگیرم؟معدلم ۱۸ اما مدرک زبان ندارم با عنایت به اینکه ترم دوم میباشم میشود ارشد را هم در اتریش بگذرانم؟ ممنونم

 202. مهبد صادقی گفت:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران -سازه های هیدرولیکی در دانشگاه دولتی هستم .(فقط دفاع از پایان نامه مونده) لیسانسم رو از دانشگاه آزاد گرفتم می خواستم بدونم
  آیا می تونم برای دکترا درخواست بدم؟یا باید بمونم تا ارشدم تموم شه .
  چطور می تونم استادی رو تو اتریش پیدا کنم تا قبول کنه که استاد راهنمام شه ؟
  آیا دانشگاه صنعتی وین مدارک دانشگاهی ایران رو می پذیره؟شروط معدل و حداقل نمره آیلتسش چنده؟و هزینه شهریه سالانه این دانشگاه چنده؟
  از اونجایی که در خارج گرایش سازه هیدرولیکی وجود نداره آیا می توان در رشنه offshore درخواست پذیرش داد ؟
  ممنون

 203. hadis گفت:

  باسلام

  لیسانس حقوق هستم ۵ساله فارغ التحصیل شدم از دانشگاه دولتی
  معدلم ۱۴
  کدوم کشور شرایط خوبی داره که فوق رو ادامه بدم(ترجیحا به انگلیسی)

  برای اتریش المانی بلد نیستم ولی انگلیسیم خوبه چندترم طول میکشه آلمانی یاد
  گرفت؟هرترم جند ماهه؟

  بدون سواد آلمانی راحت ویزا میدن؟
  در ضمن متاهلم تو ویزا گرفتن اذیت نمیکنه اتریش؟
  مرسی

 204. کتایون گفت:

  سلام من ۳۰ ساله هستم و میخواهم دررشته پزشکی پذیرش بگیرم و معدل دیپلم خیلی بالا است
  ۱٫آیا شرط سن دارد برا ی پزشکی
  ۲٫آیا دوره پزشکی عمومی پیوسته است یا مانند برخی کشورها اول لیسانس مرتبط می گیریم بعد پزشکی

 205. mohammad گفت:

  سلام من دارای مدرک مهندسی نقشه کشی صنعتی از دانشگاه علمی کاربردی هستم ایا امکان ادامه تحصیل در همین رشته را در اتریش دارم در ضمن شرایط سنی ملاک نیست من ۳۷ سالمه ممنون

  پاسخ: مدارک صادر شده از سوی این دانشگاه مورد تایید دانشگاه های اتریش نیستند. فقط فارغ التحصیلان دانشگاه های آزاد و سراسری

 206. پریسا گفت:

  سلام من پیش دانشگاهیم تموم شده و کنکور دادم ولی نتیجه ها نیومده میخواستم ببینم شرطه معدل داره؟ و تا کی میتونم اقدام کنم؟

  پاسخ: شما باید در رشته ای که میخواهید تحصیل کنید در ایران قبول شوید. در آزاد یا سراسری
  برای ترم سپتامبر پذیرش ها به اتمام رسیده و برای سال ۲۰۱۳ باید اقدام کنید. مهلت پذیرش تا عید می باشد

 207. ربیع گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد اقتصاد هستم.آیا برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رشته اقتصاد باید ابتدا در کنکور ایران قبول شوم بعد تقاضای پذیرش دهم؟؟؟؟؟

 208. محمد گفت:

  با سلام من فارغ التحصیل رشته صنایع – تحلیل سیستم از دانشگاه آزاد هستم می خواستم بدونم می تونم با این مدرکم واسه ارشد اقدام کنم ؟ وبین دو کشور آلمان و اتریش مرددم؟ به نظر شما کدوم یکی واسه رشتم مناسبه؟

 209. مجید گفت:

  سلام من دارای مدرک فوق دیپلم از دانشگاه آزاد و مدرک لیسانس از دانشگاه غیر انتفاعی در رشته عمران هستم که خدمت سربازی ام تا دو ماه آینده به پایان می رسد می خواستم سوال کنم برای ادامه تحصیل در رشته خودم در دانشگاه وین در مقطع ارشد می توانم شرکت کنم. ممنونم

  پاسخ: لیسانس شما از دانشگاه غیرانتفاعی میباشد و مورد تایید نیست برای ادامه در مقطع ارشد.

 210. میلاد گفت:

  سلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی کامپیوتر در دانشگاه آزاد هستم و تا بهمن ۹۱ فارغ التحصیل میشوم.
  با توجه به اینکه من از معافیت تحصیلی در این مقطع استفاده میکنم آیا من میتوانم برای مقطع فوق لیسانس(پیوسته / ناپیوسته) برای اتریش اقدام کنم؟

  پاسخ: بله میتوانید اقدام کنید.

 211. سحر گفت:

  سلام.فارغ التحصیل رشته اموزش زبان انگلیسی هستم. برای دکترا در این رشته از کدام کشور میتوانم پذیرش بگیرم؟سوئد یا اتریش؟

 212. الناز گفت:

  با سلام ،
  ضمن عرض تشکر و سپاس فراوان، من دانشجوی سال دوم فوق لیسانس بیوتکنولوژی دارویی در هندوستان می باشم… آیا امکان انتقال دانشجویی برای اینجانب در همین مقطع در کشور اتریش وجود دارد؟؟ حدود شهریه و هزینه دانشگاهی؟ و هزینه زندگی در کشور مقصد چقدر خواهد بود؟ بهترین زمان پیشنهادی شما جهت اقدام برای اخذ پذیرش کی میباشد؟
  پیشاپیش از حسن همکاری و راهنمایی شما سپاسگزارم.

 213. مانی گفت:

  سلام. با داشتن مدرک کاردانی از جهاد دانشگاهی میشه برای تحصیل در اتریش اقدام کرد؟ جهاد دانشگاهی موسسه غیر انتفاعیه ولی از طریق کنکور سراری دانشجو میگیره.

  پاسخ: فقط دانشگاه آزاد و سراسری
  مدارک زیر مورد تایید نیست:
  پیام نور، جهاددانشگاهی، موسسات غیرانتفاعی، علمی کاربردی، موسسات علوم و فنون

 214. الناز گفت:

  با سلام ،
  ضمن عرض تشکر و سپاس فراوان، من دانشجوی سال دوم فوق لیسانس بیوتکنولوژی دارویی در هندوستان می باشم… آیا امکان انتقال دانشجویی برای اینجانب در همین مقطع در کشور اتریش وجود دارد؟؟ حدود شهریه و هزینه دانشگاهی؟ و هزینه زندگی در کشور مقصد چقدر خواهد بود؟ بهترین زمان پیشنهادی شما جهت اقدام برای اخذ پذیرش کی میباشد؟
  پیشاپیش از حسن همکاری و راهنمایی شما سپاسگزارم.

 215. اریا گفت:

  سلام.من دانشجوی ترم اخر دامپزشکی دانشگاه ازاد هستم و قصد ادامه در مقطع PHDدر رشته بهداشت مواد غذایی را دارم ودر قبل فرمودید که فقط میشود علوم پایه ادامه داد درصورتیکه خودم در سایت وین این رشته را پیدا کردم ایا میتوانم اقدام کنم؟

 216. ساناز گفت:

  سلام من مدرک کارشناسی پرستاری ام را در سال ۸۲ از دانشگاه آزاد گرفته ام آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس رادر اروپا (اتریش و یا دیگر کشورها)رادارم؟ ممنون

  پاسخ: بله امکان ادامه تحصیل وجود دارد. لطفا از طریق ایمیل زیر در ارتباط باشید و مشخصات خود را ایمیل کنید تا کارشناسان ما بررسی نماییند.

 217. سمیرا گفت:

  سلام. من فوق دیپلم بهداشت خانواده از دانشگاه ازادو کارشناسی بهداشت عمومی از دانشگاه سراسری با معدل بالا دارم.دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی فیزیک بودم.ایا من میتونم در رشته مهندسی معماری در اتریش ادامه تحصیل دهم؟ اگر نه چه رشته هایی برای کارشناسی ارشد (به عنوان یک کارشناس بهداشت) میتوانم بخوانم؟

 218. منصور گفت:

  با سلام من دانشجوی ترم اخر کارشناسی رشته نرم افزار کامپیوتر از موسسه غیر انتفاعی با معدل کل ۱۴ می باشم و معدل کاردانی ۱۴٫۶۶ می باشم و خدمت سربازی نرفته ام ایا برای تحصیل در اتریش امکانش در مقطع فوق لیسانس می باشد و هزینه چقدر می باشد ؟

  با تشکر : منصور

 219. علي گفت:

  با سلام
  من دانشجوی رشته پزشکی هستم سال اول و بین اتریش و سوئد مرددم. آیلتس ۷ دارم اما آلمانی اصلا نمی دونم. می خواستم ببینم تحصیل در رشته پزشکی در اتریش به چه زبانی هست. آلمانی یا انگلیسی؟

  ممنونم از لطفتون.

 220. محمدحسین گفت:

  با سلام
  من دانشجوی برق الکترونیک مقطع لیسانس دانشگاه ازاد هستم میخواستم برای تحصیل در اتریش سوال کنم که اگر بخواهم در رشته عمران یا معماری تحصیل کنم چکار باید بکنم ایا باید از اول کنکور بدهم و پس از قبولی در یکی از این دو رشته درخواست بدهم یا نه مشکلی نیست و اگر بخواهم برای ارشد برق درخواست بدهم چکار باید انجام بدهم و ایا میتوانم الان انصراف بدهم و برای پذیرش در اتریش درخواست بدهم

  پاسخ: سلام. شما باید دقیقا همان رشته ای که در حال تحصیل هستید و یا قبول شده اید را در اتریش ادامه دهید.

 221. محمدحسین گفت:

  با سلام
  من دانشجوی کارشناسی برق الکترونیک دانشگاه ازاد هستم میخواستم سوال کنم اگر بخواهم در اتریش در رشته معماری یا عمران تحصیل کنم باید چکار کنم ایا باید در ایران از اول کنکور شرکت کنم تا رشته عمران یا معماری قبول شوم بعد به اتریش بیایم یا نه نیازی نیست
  با تشکر

 222. الهه خندان گفت:

  سلام
  ممنونم از اطلاعات کاملی که در سایت گذاشتید.
  می خواستم بدونم که بعد از گرفتن پذیرش باید خوابگاه را رزرو کرد و بعد مدارک را به سفارت اتریش تحویل داد .آیا باید در برای وین از خوبگاه خاصی که امتیاز بیشتری جهت اخذ ویزا دارد اقدام کرد؟
  باید ثبت شود؟
  و سئوال بعدیم اینه که اگر نیاز به گذراندن زبان داشته باشم با توجه به این که دانشگاه در وین است می توانم زبان را در اینسبروک بگذرونم؟
  ممنونم .

  پاسخ: بله بعد از پذیرش خوابگاه باید رزرو شود. خیر خوابگاه خاصی نیست. فقط مدرکی را باید ارائه دهید که محلی برای زندگی دارید. در هر دانشگاه که پذیرش گرفتید باید در همان شهر دوره زبان بگذرانید.

 223. فهیمه گفت:

  من دارنده دیپلم فنی حرفه ای هستم در رشته طراحی و دوخت و دارنده ی فوق دیپلم طراحی و دوخت از سراسری خوی هستم.اگه بخوام در اتریش برای لیسانس اقدام کنم برای کدوم رشته ها میتونم اقدام کنم؟

 224. خسرو گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم دو رشته معماری از دانشگاه آزاد هستم و قبولی من در کنکور مقطع کاردانی میباشد آیا میتونم برای دانشگاههای اتریش در همین رشته اقدام کنم یا باید مقطع کاردانی رو به پایان برسونم و در کنکور کارشناسی قبول شوم و بعد اقدام کنم؟
  با تشکر

  پاسخ: رشته موسیقی درا وکراین به زبان اکراینی میباشد.
  حدود ۲۵۰۰ یورو سالیانه هزینه تحصیل هست

 225. عباس گفت:

  با سلام
  تقریبا ۲۰ روزه پیش یک سوال پرسیدم تا حالا جوابی ارسال نرکردید اگه ممکن است پی گیری کنید !!!
  با تشکر

 226. امین گفت:

  سلام امکانش هست که فقط دکتری در رشته ی موسیقی در دانشگاه اتریش گرفت طریقه ی بورس گرفتن چه شکلی است.

 227. ساناز گفت:

  سلام من لیسانس مدیریت بازرکانی دانشکاه بیام نور مشهد دارم. ایا امکان ادامه تحصیل کارشناسی ارشد من در اتریش وجود دارد. هزینه دوره ارشد جقدر است؟

 228. شقایق گفت:

  سلام، من لیسانس معماری از دانشگاه غیرانتفاعی و در حال حاضر دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد برنامه ریزی شهری از دانشگاه آزاد می باشم. سوال من این است که من می توانم در مقطع دکترا در رشته برنامه ریزی شهری در اتریش تحصیل کنم(به زبان انگلیسی )؟

 229. عباس گفت:

  سلام
  من دانشجوی ترم دوم کارشناسی ناپیوسته رشته تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر دانشگاه ازاد هستم می خواستم بدونم می تونم برای اتریش اقدام کنم یا نه و اینکه اگه الان اقدام کنم چقدر طول می کشه؟ ممنون

 230. roya گفت:

  سلام در مورد شرایط تحصیلی در اترش و مراحل اخذ پذیرش برای بورس شدن در رشته دامپزشکی سوال داشتم ،شنیدم رایگان تحصیل در اتریش درسته؟حدوداً چه مدت برا گرفتن پذیرش طول می کشه

 231. سارا گفت:

  سلام من دانشجوی ترم ۶ کارشناسی ناپیوسته ی مهندسی تکنولوژی معماریم .برای ارشد اگه بخوام بیام اتریش باید آزمون ورودی عملی بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هزینه ی زندگیم ماهی حدودا چقدر در میاد؟؟؟؟؟؟نمیشه کار نیمه وقت کرد همراه با تحصیل؟؟؟؟؟؟؟کدوم دانشگاهها بهترن واسه رشته
  ی من؟؟

 232. آرش گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم تبدیل ویزایd دانشجویی به اقامت یکساله چقدر طول میکشه؟وحتی اگر دوره زبان آلمانی تموم نشده باشه و ثبت نام دانشگاه از غیر رسمی به رسمی تبدیل نشده باشه مشکلی برای اقامت یکساله نداشته باشه؟
  منظورم اینه که باید دوره زبان کامل بشه وبرم سر کلاسهای دانشگاه بعد اقامت یکساله بدن یا نه همون ثبت نام غیر رسمی کافیه؟و چقدر طول میکشه جوابش بیاد?
  با تشکر

 233. ثارالله گفت:

  سلام به شما
  دانشجوی کارشناسی ناپیوسته مکانیک خودرو هستم و حدود۵۰%از واحدها را گذرانده ام از دانشگاه آزاد.ودیپلم هنرستان دارم….
  ۱)آیا رشته ی مکانیک خودرو در اتریش هست؟
  ۲)در متن خوندم که امکان انتقالی به اتریش هست .آیا دانشگاه آزاد موافقت می کند؟بعد اینکه مدرک کارشناسی از کدام دانشگاه می باشد؟
  ۳)اگر الان اقدام کنم چه ترمی می تونم درس رو شروع کنم؟

 234. ارزو شوكتي گفت:

  با سلام
  من لیسانس مهندسی صنایع (سال ٨۶) دارم و قصد تحصیل در رشته معماری دارم .آیا امکان ادامه تحصیل در اتریش دارم ؟
  به نظر شما بهتر است از طریق آزمون در دانشکاه هنر اقدام کنم یا از طریق دانشکاه دیکر و اقدام در داخل اتریش بعد از اخذ ویزای دانشجویی ؟
  با تشکر

 235. حسین گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد هستم.همچنین در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد قبول شدم ولی ادامه تحصیل ندادم.
  با توجه به این شرایط که نمیتونم اشتغال به تحصیل بگیرم ولی کارنامه قبولی در هر دو آزمون رو دارم و مرک فارغ التحصیلی لیسانس رو هم دارم، آیا امکان تحصیل در اتریش رادارم؟
  لطفا راهنمایی کنید؟

 236. سحر گفت:

  سلام
  من چند سال پیش کاردانی کامپیوتر دانشگاه سراسری قبول شدم ولی دانشگاه نرفتم ، آیا می توانم با همین قبولی در اتریش ادامه تحصیل بدهم ؟

 237. سارا گفت:

  سلام من فارغ التحصیل شهرسازی دانشگاه آراد هستم و در رشته برنامه ریزی شهری هم قبول شدم اما فعلا نرفتم میتونم برای فوق اقدام کنم؟ و اگه میتونم همسرم میتونه اونجا کار کنه و فقط من درس بخونم

 238. حميده گفت:

  من فوق فیزیک از دانشگاه دولتی هستم.وپایان نامه ام در زمینه فوتونیک است .برای ادامه تحصیل در کدام رشته میتوانم بخوانم؟ممنون

 239. سمانه گفت:

  سلام
  من دانشجوی کامپیوتر دانشگاه آزاد تهران مرکز هستم ولی می خوام از اتریش برای یکی از رشته های هنر پذیرش بگیرم .
  با توجه به اینکه دانشگاه های هنر در اتریش امتحان وروذی دارند بازم قبولی کنکور در همون رشته لازمه؟

 240. مریم احمدی گفت:

  با سلام:
  لطفادر مورد نزذیکترین خوابگاه به دانشگاه تکنیک وین برا اساس ۳ اولویت و آدرس آنها مرا راهنمایی فرمایید.

  ۱:Auerspergstrasse
  ۲:potzleinsdorferstrasse
  ۳:Gestehause sechshauser.

 241. کیمیا گفت:

  سلام.من سال ۸۷ در رشته شیمی مقطع لیسانس از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شدم و کنکور ارشد هم شرکت نکردم. میتونم برای ارشد شیمی در اتریش اقدام کنم؟ داروسازی چطور؟

 242. سعید گفت:

  با سلام
  من ترم آخر کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر از دانشگاه آتاتورک ترکیه هستم
  می خواستم برای دکترا برای دانشگاههای اتریش یا سوئد اقدام کنم
  مدارک مورد نیاز؟ پروسه پذیرش چقدر طول می کشه؟ مدرک زبان ندارم
  با تشکر

  پاسخ: لطفا صفحه زیر را مطالعه نمایید
  http://www.context.ir/?p=255
  پروسه بستگی به رشته و دانشگاه دارد و بین دو تا چهار ماه طول میکشد

 243. ali گفت:

  با سلام
  من فارق التحصیل از دانشگاه کاشمر در رشته مهندسی عمران با معدل ۱۳٫۵ هستم و همچنین دارای سه سال سابقه کار مرتبط با رشته خودم هستم می خواستم بدونم برای ادامه تحصیل در همین رشته میتونم در دانشگاه های اتریش اقدام کنم ؟ و نیز میخواستم بدونم برای رشته من المان بهتر است یا اتریش؟

 244. شادی گفت:

  سلام من شادی هستم فوق لیسانس مهندسی‌ عمران می‌خوام برای دکترا اقدام کنم آیا مقطع دکترا در اتریش شهریه دارد ؟

 245. shima گفت:

  با عرض سلام خسته نباشید، من لیسانسم رو در رشته گیاه پزشکی ۳ ماه پیش دریافت کردم و برای فوق لیسانس خیلی علاقه دارم که موسیقی کلاسیک در یکی از بهترین دانشگاههای اتریش ادامه تحصیل بدم امکانش هست؟ یا باید حتما اینجا در رشته موسیقی قبول بشم؟ ممنون میشم من رو راهنمایی کنید یا اصلا از مقطع لیسانس باید مجددا شروع کنم؟ حتما می خوام که موسیقی رو در دانشگاههای اتریش شروع کنم… با تشکر شیما

 246. حميد گفت:

  باسلام
  اتریش یکی از امن ترین کشورهای جهان است. بر طبق آمار سال ۲۰۰۸ از لحاظ رعایت امنیت حقوق فردی و مالکیت، کشور اتریش در مقام سوم جهان قرار دارد.اولین اقدام بعد از وارد شدن به کشور اتریش معرفی کردن خود به شهرداری منطقه است. برگه امضا شده توسط شهرداری (Meldezettel ) یکی از مهمترین مدارک لازم در اتریش است که طبق قانون فرد تا ۳ روز پس از ورود به کشور یا جابجایی منزل باید اطلاعات آدرس محل سکونتش را به شهرداری (Magistrat ) اعلام کند. طبق قانون پلیس مجاز است کسانی که بدون این برگه زندگی میکنند را بازداشت کند. برای ثبت آدرس محل سکونت خود در شهرداری محل, نیاز به تاییدیه محل سکونت دارید. این برگه تاییدیه یا از طرف صاحبخانه, یا مدیریت خوابگاه دانشجویی در اختیار شما قرار میگیرد. کسانی که پس از ورود به طور موقت در منزل آشنایان/دوستان زندگی میکنند نیاز به امضاء صاحبخانه و در بعضی موارد کپی قرارداد خانه دارند.

 247. maryam گفت:

  با سلام
  من ترم آخرکارشناسی مهندسی معماری دانشگاه آزاد هستم. برای ادامه تحصیل بین سوئد و اتریش مرددم به نظر شما برای رشته من کدوم کشور بهتره با توجه به اینکه با زبان آلمانی هیچ آشنایی ندارم.
  ممنون

  پاسخ: بری رشته معماری کشور اتریش مناسب است به دو دلیل: ۱- هزینه بسیار کم نسبت به سوئد ( سالی حدودا ۸۰۰ یورو در اتریش) ۲- از لحاظ معماری و رشته های هنری در اروپا بهترین دانشگاه ها را دارد

 248. مهشاد گفت:

  یا سلام
  من فرغ التحصیل رشته معماری در مقطع فوق لیسانس هستم و هر دو مقطع لیسانس و فوق لیسانس را دانشگاه دولتی گذراندم، حال برای گذراندن دوره دکتری در دانشگاه گراتس نیاز به قبولی در این مقطع را در ایران دارم یا خیر؟
  اگر جواب مثبت است آیا راهی وجود دارد که مجبور به قبولی در این آزمون نشوم با توجه به اینکه به تازگی تز فوق لیسانس خود را دفاع کرده ام و هنوز مدرک ارشد خود را از دانشگاه نگرفته ام ایا می توانو خود را مشغول به تحصیل معرفی کنم؟
  با تشکر

 249. فرناز گفت:

  سلام
  من سال ۱۳۸۴ در رشته علوم ازمایشگاهی دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم.ایا برای ادامه تحصیل در رشته بیوشیمی(ارشد)در اتریش میتوانم اقدام کنم؟

  پاسخ: بله امکانش وجود دارد

 250. پگاه گفت:

  سلام. من در ر شته mba دانشگاه لیم کوک وینگ مالزی درس می خونم(فوق لیسانس) والان ترم اولمه .می خوام بدونم اگر بخوام می تونم انتقالی بگیرم واسه همین رشته به دانشگاه وین اتریش؟ واین ترم من هم تا تیر ماه هست اگر چنین امکانی باشه من از چه ماهی می تونم اونجا ترم جدیدوبخونم؟ واینکه در مقطع فوق لیسانس این دانشگاه به آلمانی هست یا انگلیسی؟ در ضمن من
  آیلس ۶ دارم ولی اردیبهشت منقضی می شه. ممنون از راهنماییتون.

  پاسخ: بله امکان انتقال وجود دارد. و شروع تحصیل شما سپتامبر ۲۰۱۲ یا فوریه ۲۰۱۳ میباشد. در مقطع فوق لیسانس تحصیل به زبان آلمانی است و شما دو ترم باید زبان آلمانی بگذرانید سپس تحصیل شروع خواهد شد. نیازی به مدرک آیلتس نیست

 251. آرش گفت:

  سلام.
  من دانشجوی سال اول رشته معماری مقطع کارشناسی ارشد تو دانشگاه دولتی هستم و قصد دارم اطلاعاتی در زمینه ادامه تحصیل تو اروپا و بالاخص تفاوت ادامه بین MA و PHD به دست بیارم. می تونید منو کمک کنید ؟

 252. مهناز گفت:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی ارشد رشته صنایع دستی دانشگاه هنر هستم ، معادل رشته من چیزی هست؟ در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی ZDباز هم نیاز به گذراندن دوره زبان هست؟

 253. arastoo گفت:

  با سلام
  من فارق التحصیل مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد با معدل ۱۶٫۳۰ هستم.آیا باید حتما برای ارشد در ایران قبول شوم بعد اقدام کنم ؟
  و اینکه پذیرش برای من در دانشگاه وین تا چه حد میسر می باشد؟
  در صورت قبولی در ایران

 254. MARYAM گفت:

  سلام
  لیسانس روزنامه نگاری ازاد هستم
  میخواستم بدونم رشته های چون عکاسی یا مرتبط با روزنامه نگاری و یا روانشاسی در اتریش هست .
  در ضمن هزینه هایی که اعلام شده جدید هستند ؟

 255. ویونا گفت:

  سلام
  من برای مقطع دکترا در رشته مدیریت صنعتی سوال داشتم .زبان تدریس در دوره دکترا انگلیسی هست یا المانی ؟ و اینکه در دوره دکترا می توان از کمک هزینه استفاده کرد ؟

  پاسخ: زبان تدریس انگلیسی میباشد. بله امکانش تا حدودی هست

 256. moien گفت:

  سلام و خسته نباشید…
  آیا امکان بورس تقریبا کامل در مقطع دکتری در رشته معماری هست…؟معدل لیسانس ۱۶ و معدل فوق ۱۷ با سابقه کاری و ۱ مقاله خارجی
  ممنون

 257. ضیاء گفت:

  آیا احتمال پذیرفته نشدن در دانشگاه های اتریش در رشته معماری وجود داره؟
  با معدل ۱۳ میشه تو دانشگاه های شهر وین تحصیل کرد. البته دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم

 258. تارا گفت:

  باسلام من دانشجوی ارشد رشته مرمت و احیا بناها و بافت های تاریخی دانشگاه تهران هستم آیا امکان تحصیل در مقطع دکترا این رشته وجود دارد و آیا اصلا مشابه این رشته در دانشگاههای اتریش تدریس می شود؟

  پاسخ: بله مشابه این رشته در اتریش وجود دارد. باید مدارک به دانشگاه ارسال شود

  • محسن گفت:

   با سلام من حدود شش سال پیش فوق دیپلم عمران گرفتم از آموزشکده فنی امیر کبیر اراک و دیپلم عمران هم گرفتم از هنرستان آیا الان امکان تحصیل در اتریش برای من هست؟اگه لازم باشه حاضرم با مدرک دیپلم هم برم.ممنون

   پاسخ: منظور از آموزشکده فنی چیست؟ دانشگاه های اتریش فقط مدارک دانشگاه آزاد و سراسری را تایید مینمایند

   • محسن گفت:

    جزو دانشگاههای دولتی محسوب میشه و زیر نظر وزارت علوم هستش
    مخصوص دیپلمه های هنرستان که در مقطع دبیرستان تو شاخه فنی و حرفه ای بودن بدون پیش دانشگاهی.
    الان اشتغال به تحصیل ندارم بهترین و سریعترین راه چیه؟ممنون

  • وحید گفت:

   با سلام لطفا برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری روانشناسی شرایط لازم برای پذیرش در اتریش را بفرمایید همچنین در مورد هزینه زندگی و طول دوره دکتری و هزینه های مربوط به آن بنده را راهنمایی بفرمایید.

 259. سهیلا گفت:

  با سلام من فارغ التحصیل رشته داروسازی هستم امکان تکمیل تحصیلات من تا phd در اتریش را میتوانم درخواست کنم.پاسخ به ایمیل ارسال شود.با تشکر واحترام

 260. محمد گفت:

  سلام.
  ترم ۵ رادیولوژی دانشگاه شهید بهشتی هستم. فعلا معدلم ۱۵ و معدل دیپلمم ۱۹/۲۵ هست.
  زبان انگلیسی کامل و آشنایی مختصری با زبان آلمانی دارم.
  امکان اخذ پذیرش در مقطع فوق لیسانس در رشته نانوتکنولوژی پزشکی به منظور تحصیل رایگان در اتریش یا سایر کشور های اروپایی ( دانمارک-نروژ…) را دارم؟ توانایی تامین هزینه های زندگی در خارج از کشور را دارم.

 261. مريم گفت:

  با سلام
  من ترم ۱ دانشگاه علمی و کاربردی هستم (مدرک آن تایید وزارت علوم را دارد) می خواستم بدانم که این دانشگاه مورد تایید دانشگاه های اتریش است یا خیر؟

 262. ali eshafi گفت:

  ba salam ,mikhastam bedoonam aya momkene shakhsi ke pazireshe daneshgahe otrish ro gerefte az soye sefarat reject beshe? mamnoon

 263. احسان گفت:

  بنده فارغ التحصیل مارشناسی ارشد حسابداری هستم ولی تو کنکور دکترا قبول نشدم ایا میتونم از کشور اتریش پذیرش تحصیلی بگیرم برای مقطع دکترای حسابداری؟
  اگه اینجوری نمیشه پذیرش بگیرم به چه طریق دیگری میتونم پذیرش بگیرم لطفا راهنمایی نمایید.
  طول دوره دکترای حسابداری در کشور اتریش چند ساله؟ایا واحد درسی داره یا فقط پایان نامه است
  باتشکر

 264. امیر گفت:

  سلام
  من فوق دیپلم کامپیوتر دارم،اما میخوام منهدسی شهرسازی بخونم در اتریش،آیا امکانش هست که از اینجا کنکور بدم و در اتریش رشته تحصیلی رو از کامپیوتر به شهرسازی تغییر بدم ؟

 265. پ گفت:

  سلام من دانشجوی رشته ی سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی در دانشگاه تهران هستم . آیا امکان ادامه ی تحصیل در مقطع فوق لیسانس در اتریش برای من وجود دارد ؟

 266. مهيار گفت:

  salam .man madrake lisanse mohite zist az daneshgah tehran daram va hamchenin madrake B2 az DSIT .
  mitonam baraye arshad eghdam konam

 267. امیرحسین گفت:

  با سلام
  من دانشجوی دانشگاه ازاد هستم وقصد دارم برای ادامه تحصیل به اتریش سفر کنم می خواستم بدونم والدین من هم می توانند ویزا(برای اقامت) دریافت کنند یا خیر؟
  با تشکر

 268. مهدی گفت:

  سلام . من جایی خوندم برای ورود به دانشگاه های موسیقی اتریش نیازی به قبولی در دانشگاه های ایران نیست . آیا این صحت دارد ؟ و اینکه در مورد رشته های هنری مثل موسیقی که پذیرش به صورت عملی است آیا برای شرکت در امتحان عملی حتما باید ویزای شینگن گرفت یا راه دیگری هم دارد ؟

 269. گذرا... گفت:

  باسلام
  من ترم اول کارشناسی هستم و درامدی ندارم و دوس دارم ادامه تحصیلمو درکالج بخونم ایا راهی وجود داره ک هم بتونم ادامه تحصیل بدم هم اونجا مشغول بکار بشم.(واسه دانشجویان ایرانی کارمناسب هست ک خرج تحصیل و خودشونو دربیارن باشرایط خانم بودن)
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون

 270. مینا گفت:

  سلام
  دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس مهندسی از دانشگاه دولتی هستم. آیا می توانم مستقیما برای فوق لیسانس رشته های مدیریت دانشگاه وین اقدام کنم یا باید دانشجوی فوق لیسانس در رشته ی مورد نظر باشم؟ اساسا برای پذیرش در مقطع فوق لیسانس نیازی هست که دانشجو باشیم یا فارغ التحصیل نیز می تواند مستقیما اقدام کند.

  متشکرم.

 271. علی گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل رشته عمران دانشگاه آزاد هستم آیا میتونم تو مقطع فوق لیسانس ادامه بدم!

 272. بهروز گفت:

  با سلام
  من دیپلمم رو از هنرستان فنی (الکتروتکنیک)گرفتم و بعد کاردانی آموزشکده فنی( برق صنعتی)و بعد کارشناسی ناپیوسته علمی و کاربردی ( کارشناسی کنترل و ابزار دقیق) گرفتم. الان هم بیش از ۵ ساله که مشغول کار تخصصی در زمینه صنعت برق و نیروگاه هستم. میخوام برای ادامه تحصیل در یک دانشگاه دولتی اروپایی اقدام کنم.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 273. حسین گفت:

  باسلام
  من ترم ۱ دانشگاه آزاد هستم میشه ترتیب انتقا ل به اتریش رو بدم
  مدرک دیپلم هم از هنرستان دارم (پیش دانشگاهی ندارم )میشه در دانشگاه ( Universität) تحصیل کنم
  ممنــــــــــــــون

  پاسخ: بله دوست امکان انتقال وجود دارد. لطفا با شماره های دفتر تماس بگیرید. فقط تا ۱ دی فرصت دارید

 274. nasser asgari گفت:

  درود بر شما
  من می خواستم بدونم شما کاری هم در زمینه اجاره خونه در وین کاری انجام میدین و کارای که بعد از ورود باید انجام بدم البته با چه هزینه ای ؟
  یه سوال دیگه هم دارم من الان تقریبا ۱۰۰ساعت آلمانی تو okf خوندم و۷۰ ساعت هم تو یه موسسه دیگه با کتاب daf kompakt میشه بگین تو وین به دانشجو های زبان با کدوم کتاب زبان یاد میدن و اینکه دانشجوی زبان اجازه کار داره .

 275. منصور گفت:

  با سلام
  اینجانب دیپلم ریاضی و فوق دیپلم عمران نقشه برداری از دانشگاه ازاد و کارشناسی معماری دانشگاه ازاد واحد شیراز هستم .. البته مدرکم علمی کاربردی معماری هست … با معدل حدود ۱۵
  از لحاظ مالی وضعیت مناسبی ندارم و اندوخته من در حدود ۱۲ میلیون تومان .. آیا با این هزینه میتونم در یکی از دانشگاه های اروپا ادامه تحصیل بدم .. با تشکر

 276. bahram hoseiny گفت:

  با سلام خدمت شما
  من ۱۹سالمه – معاف ازخدمت سربازی و دیپلمه ریاضی با معدل ../۱۶ و پیش
  ریاضی ../۱۳ اما مایل به تحصیل در رشته پزشکی میباشم که بنا به توصیه
  دوستانم کشور فیلپین رو در نظر دارم

  ایا این امکان برایم وجود دارد که بعد از گذراندن چند ترم در دانشگاههای
  فیلپین به یکی از دانشگاههای اتریش ( جهت ادامه تحصیل پزشکی به زبان
  انگلیسی ) انتقالی بگیرم ؟

 277. محمد گفت:

  سلام
  من فوق دیپلم طراحی صنعتی دارم و کارشناسی مکانیک هم ۷۰ واحد پاس کردم اما مدرک نگرفتم آیا میتونم برای تحصیل به اتریش برم؟ اگر نه چه کشوری را پیشنهاد میکنید؟ با زبان آلمانی هم آشنایی دارم.

  پاسخ: بله امکان تحصیل در اتریش برای شما وجود دارد و ما میتوانیم به شما کمک کنیم. هم در زمینه اخذ پذیرش و هم در زمینه گرفتن ویزا
  لطفا با شماره های دفتر تماس بگیرید

 278. سپهر گفت:

  با درود
  من دانشجوی ترم ۷ علوم آزمایشگاهی دانشگاه گیلان هستم با توجه به این نکته که فقط در رشته خودمان می توانیم ادامه تحصیل دهیم بنده نمی توانم برای پزشکی اقدام کنم؟

  پاسخ: برای تحصیل در اتریش حتما باید در رشته خود ادامه تحصیل دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.