شرایط دریافت بورس برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان

بورس تحصیلی در دانشگاه های آلمان

تحصیل در دانشگاه‌های آلمان، با وجود تنوع رشته‌ها و امکانات مناسب، با دشواری‌هایی نیز همراه است. آنچه برای متقاضیان خارجی علاقه‌مند به تحصیل در آلمان، در وهله اول حائز اهمیت است، تامین مالی  است. علاوه بر کارهای دانشجویی با حقوق ماهی ۴۰۰ یورو، راه آسان‌تری نیز برای تامین مخارج زندگی وجود دارد و آن دریافت بورس تحصیلی است.

بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی

در آلمان هشت موسسه وجود دارد که عمده فعالیتشان مربوط به حمایت مالی از دانشجویان خارجی است. این موسسات ممکن است، وابسته به یک حزب سیاسی در آلمان باشند یا گروهی مذهبی را نمایندگی کنند.  از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان، می‌توان به نمرات خوب در مقطع کارشناسی، اتمام تحصیل در موعد مقرر و همچنین شرکت در سمینارهایی که از سوی موسسه مورد نظر برگزار می‌شود، اشاره کرد. علاوه بر این، نامه پذیرش از استاد راهنما، بخصوص برای دانشجویان مقطع دکترا الزامی است. آنچه برای اکثر موسسات اهمیت دارد، اطمینان از بازگشت متقاضی به کشورش پس از اتمام دوران تحصیل در آلمان است، تا از این طریق علاوه بر انتقال تجربیاتش به سایرین، وجهه مثبتی نیز از جامعه و فرهنگ آلمان به مردم کشور خود منتقل کند.

موسسه‌های گوناگون و شرایط آنها

هشت موسسه مربوط به بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی، بورسیه خود را تنها در
اختیار دانشجویانی قرار می‌دهند، که حداقل یک مقطع تحصیلی را در آلمان به اتمام رسانده باشند. اما موسسه دیگری با نام موسسه “تبادلات آکادمیک آلمان” با دفتر نمایندگی در تهران وجود دارد که شرایط دریافت بورسیه در آن متفاوت است. به طور مثال مدت اقامت متقاضی در آلمان به هنگام درخواست بورسیه نباید از یک سال بیشتر باشد. متقاضیان دانشجو در مقطع دکترا، عمده ترین مراجعه‌کنندگان به این موسسه هستند. این محدودیت از طرف سایر موسسات در آلمان وجود ندارد و متقاضیان خارجی می‌توانند حتی در ترم‌های اول تحصیل نیز بورسیه درخواست کنند.

بورسیه مشروط

با الزامی شدن شهریه دانشگاه‌ها در اکثر ایالت‌های آلمان، مسئولان دانشگاهی نگران کاهش تعداد متقاضیان خارجی در دانشگاه های آلمان و به تبع آن کاهش روابط آکادمیک با کشورهای مربوطه هستند. از همین رو به طور مثال دانشگاه بیلفلد آلمان، در ابتکاری جالب به دانشجویان خارجی این دانشگاه بورسیه‌ای مشروط ارائه می‌کند. این دانشگاه تحت شرایطی خاص، از دانشجویان خارجی، شهریه دریافت نمی‌کند و دانشجویان تنها تعهد اخلاقی دارند که در پایان دوران تحصیل، این هزینه را به دانشگاه بازگردانند. از همین رو، بورسیه مشروط نیز به انواع دیگر بورسیه‌های تحصیلی اضافه شده است.

فهرستی از پرسش‌های متداول و پاسخ آنها

آغاز هر کاری همیشه دشوار است. برای تحصیل در آلمان، بهتر است در کشور خود به‌موقع به جمع آوری اطّلاعات مورد نیاز بپردازید،  مثلاًَ اطّلاعاتی درباره‌ی روادید دانشجویی. اصولاً راه تحصیل در مراکز آموزشی آلمان بر روی تمام خارجی‌ها گشوده‌است به شرط این‌که متقاضی شرایط لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی را داشته باشد. بخش روابط بین‌الملل (Akademisches Auslandsamt) درهر دانشگاهی مسئول ارزیابی مدارک و شرایط متقاضی  برای صدور پذیرش تحصیلی است. متقاضیانی که آخرین مدرک تحصیلی‌شان در آلمان به رسمیّت شناخته نمی‌شود، این امکان را دارند که با گذراندن دوره‌ی کالج سطح علمی خود را به سطح متقاضیان ورود به دانشگاه برسانند. متقاضی تحصیل در آلمان می‌تواند برای جمع‌آوری اطّلاعات مورد نیاز پیرامون تحصیل در آلمان، رشته‌های تحصیلی ومیزان معلومات لازم در زبان آلمانی  به موسّسه‌ی تبادلات دانشگاهی (آکادمیک) آلمان(DAAD) در کشور خود مراجعه نماید.  دانشجویان می‌بایست مدرک زبان معتبری ارائه‌ دهند که برای صدور پذیرش دانشجویی ضروری است. برای ارزیابی سطح زبان آلمانی و دریافت مدرک مورد نظر آزمون‌های گوناکونی برگزار می‌شوند که داوطلب می‌تواند در یکی از آنها شرکت کند. تنها دانشجویان رشته‌های بین‌المللی نیازی به ارائه‌ی مدرکی که دال برسطح معلومات زبان آلمانی باشد، ندارند. زبان مورد نیاز برای این دسته از دانشجویان زبان انگلیسی است.

 فهرستی از پرسش‌های متداول و پاسخ‌های کلی:

برای تحصیل در آلمان چه باید کرد؟

نخستین گام در این‌راه جمع‌آوری اطّلاعاتی است در مورد:  شرایط دریافت پذیرش تحصیلی، سطح معلومات مورد نیاز در زبان آلمانی، چگونگی دریافت روادید دانشجویی و اجازه‌‌ی اقامت در کشور آلمان. متقاضی می‌بایست سطح معلومات خود در زبان آلمانی را با ارائه‌ی مدرکی معتبر به اثبات برساند. داوطلبانی که هدفشان تحصیل در رشته‌های بین المللی است، از این قاعده مستثنی هستند. یکی از شرایط لازم برای تحصیل این گروه از دانشجویان، تسلّط کافی به زبان انگلیسی است.
چگونه سطح معلومات متقاضی در زبان آلمانی سنجیده می‌شود؟
برای تحصیل در مراکز آموزش عالی آلمان، ارائه‌ی مدارکی که نشان‌دهنده‌ی تسلّط کافی داوطلب به زبان آلمانی است، ضروری است. تنها داوطلب‌هایی که قصد تحصیل در رشته‌های بین‌المللی را دارند، از این قاعده مستثنی هستند. برای دریافت این مدارک می‌توان در آزمون‌های زبان ویژه‌ای که هم در ایران و هم در آلمان برگزار می‌شوند، شرکت کرد.
ارائه چه مدارکی برای تحصیل در آلمان ضروری است؟
مهمترین مدرک روادید دانشجویی است. برای متقاضیان تحصیل در آلمان سه نوع روادید وجود دارد:
روادیدی که فقط برای فراگیری زبان در آلمان صادر می‌شود (Sprachvisum)
روادید متقاضی تحصیل ( Studienbewerbervisum)
روادید دانشجویی ( Visum zu Studienzwecken)

تنها داشتن روادید دانشجویی امکان اقامت و تحصیل دانشجویی در آلمان را فراهم می‌سازد. متقاضی می‌بایست افزون‌بر روادید دانشجویی،  گذرنامه‌ی معتبر و اصل مدارک ( کارنامه‌های‌) تحصیلی خود را نیز ارائه دهد.
نحوه‌ی پذیرش دانشجو در رشته‌های گوناکون چگونه است؟
بخش روابط بین الملل دانشگاه‌ها  (Akademisches Auslandsamt)و مرکز اصلی  توزیع سهمیه‌ی دانشجویی (ZVS) ، مسئولیّت توزیع جواز دانشجویی در رشته‌های گوناکون را به عهده دارند. پذیرش تحصیلی تنها زمانی صادر می‌شود که متقاضی دارای جواز ورود به مراکز آموزش عالی(Hochschulzugangsberechtigung) باشد. پس از دریافت همه‌ی این مدارک، متقاضی می‌تواند در مراکز آموزش عالی نام‌نویسی(Einschreibung) کند.
متقاضی می‌باید خود را پس از ورود به آلمان نزد چه اداره‌هایی معرّفی کند؟
مهمترین اداره‌، اداره‌ی خارجی‌ها (Ausländeramt)و اداره‌ ثبت احوال  (Einwohnermeldeamt) است. داوطلب تحصیل در آلمان می‌باید در اداره‌ی خارجی‌ها مدارکی ارائه دهد که دال بر تأمین هزینه‌ی تحصیل دانشجو در آلمان ‌باشند. اجازه‌ی اقامت دانشجویی در آلمان تنها برای یک سال صادر می‌شود و باید هر ساله تمدید شود.

آیا کارنامه‌ها‌ی تحصیلی و دیگر مدارک باید تأیید شوند؟

برای درخواست تحصیل در آلمان می‌بایست  تمام مدارک و کارنامه‌های متقاضی نخست ترجمه و سپس به‌طور رسمی تأیید شوند. برای درخواست پذیرش، تنها به ترجمه‌ی تأیید شده‌ی این مدارک نیاز است. نکته‌ی مهم : هیچ‌گاه اصل مدارک خود را تحویل ندهید.  ارایه ترجمه‌ی تایید شده‌ی مدارک کافی است.
آیا دانشجو می‌‌بایست خود را بیمه‌ی درمانی کند؟
دانشجویان آلمانی و دانشجویان سایر کشورها زیر پوشش شرکت‌های بیمه‌ی خدمات درمانی دولتی  (gesetzliche Krankenkasse)  قرار می‌گیرند. حق بیمه‌ی دانشجویی تقریبا ۵۰ یورو در ماه است.
چه مقدار پول برای تحصیل در آلمان لازم است؟
هزینه‌ی زندگی در آلمان بالاست. میزان مخارج زندگی دانشجویی در آلمان بستگی زیاد به شهری دارد که دانشگاه در آن واقع ‌است. در بیشتر ایالت‌ها، دانشجویان هنوز شهریه‌ای به دانشگاه نمی‌پردازند. ولی دانشجو برای تامین مخارج زندگی‌‌اش می‌باید ماهیانه در حدود ۶۶۰ یورو پول داشته ‌باشد.
دانشجو کجا و چگونه می‌تواند جایی برای زندگی پیدا کند؟
از طریق روزنامه‌ها، آگهی‌ها یا تابلوهای اعلانات. آپارتمان‌های اشتراکی(Wohngemeinschaft) یا خوابگاه‌های دانشجویی(Studentenwohnheim) امکانهای خوبی برای زندگی مناسب دانشجویی هستند. بعلاوه اداره‌ی امور صنفی و فوق برنامه‌ی دانشجویی (Studentenwerk)  وبخش روابط بین‌الملل دانشگاه مربوطه   (Akademisches Auslandsamt) هم در یافتن مکانی برای زندگی، به دانشجویان کمک می‌کنند.

آیا دانشجو در آلمان برای کارکردن نیاز به اجازه‌ی کار دارد؟
خیر، امّا در این مورد محدودیّت‌هایی وجود دارد. دانشجویان کشورهای غیرازاعضای اتّحادیّه‌ی اروپا، مجازند  تنها ۹۰ روز در سال کار کنند. از سوی دیگر در برخی ایالت‌ها، این دانشجویان اجازه دارند تنها در تعطیلات بین دو نیم‌سال تحصیلی کار کنند.

هزینه‌‌های زندگی دانشجویی

هر دانشجو برای تأمین مخارج زندگی در آلمان، ماهیانه به ۶۶۰ یورو احتیاج دارد. هزینه‌زندگی در کشور آلمان بالاست. ۶۶۰ یورو در ماه پول زیادی نیست. با این مبلغ در ماه، دانشجو زندگی کاملاً ساده‌ای خواهد داشت. برای اینکه از این پول کم بتوان به بهترین شکل استفاده کرد، باید به هزینه‌های ثابت زندگی در آلمان توجّه کرد و آن‌ها را تا آن‌جا که امکان دارد، پایین نگه‌داشت. یکی از این هزینه‌های ثابت کرایه‌ی خانه است.

شهریه‌

پیشتر دانشجو برای تحصیل در مراکز آموزش عالی دولتی آلمان مجبور به پرداخت شهریه نبود. امّا پس از لغو ممنوعیّت مطالبه‌ی شهریه از دانشجویان، درسال ۲۰۰۵، توسّط  دادگاه قانون اساسی دولت فدرال آلمان  Bundesverfassungsgericht، در بسیاری از ایالت‌ها، در آینده دانشجویان مجبور به پرداخت شهریه خواهند بود. برخی ایالت‌ها مطالبه‌ی شهریه از دانشجویان را از نیمسال زمستانی ۲۰۰۶ـ۲۰۰۷ آغاز کرده‌اند. شهریه‌ی پرداختی ۵۰۰ یورو در هر نیم‌سال تحصیلی “زِمِستِر” (Semester) تعیین شده‌است. بهتر است قبل از اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی، از این‌نکته که آیا در مرکز آموزش عالی انتخابی شما هم شهریه پرداخت می‌شود یا خیر، اطلاع حاصل کنید.

شهریه‌ی تحصیل درازمدّت  Langzeitgebühren

دانشجویانی که دوران تحصیل آنها به درازا می‌کشد و تعداد نیمسال‌های تحصیلی‌شان از حدّ مجاز پیش‌بینی شده، می‌گذرد، باید شهریه بپردازند. این شهریه افزون بر عوارض دانشجویی است که به طور عادّی به دانشگاه پرداخته‌ می‌شود و مقدار آن تا ۸۰۰ یورو در هر نیمسال تحصیلی می‌رسد. موعد پرداخت این شهریه معمولاً پس از ۷ سال تحصیل یا به عبارتی پس از ۱۴ نیمسال تحصیلی است.

عوارض دانشجویی (Semesterbeitrag)

سوای شهریه‌ای که دانشجو به‌زودی در بسیاری از دانشگاه‌ها می‌باید بپردازد، دانشجویان برای هر نیمسال تحصیلی مبلغی به عنوان سهم دانشجو در امور دانشجویی (عوارض دانشجویی) به دانشگاه می‌پردازند که Semesterbeitrag نام دارد. این مبلغ معمولاً بیش از ۱۰۰ یورو در هر نیم‌سال تحصیلی نیست و به خرج اداره‌ی امور صنفی و فوق‌برنامه‌ی دانشجویی (Studentenwerk) و هچنین شورای عمومی دانشجویی که به اختصار به آن “آستا” می‌گویندAsta))، می‌رسد. در شهرهای بزرگ، در این مبلغ پرداختی، هزینه‌ی بلیط نیمسال تحصیلی (Semesterticket) هم منظور شده، که حقّ استفاده‌ی رایگان از اتوبوس‌ و قطاردر محدوده‌ای مشخّص را به دانشجو می‌دهد.

بلیط نیمسال تحصیلی (Semesterticket)

بلیط استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ( اتوبوس، قطار، قطار زیرزمینی) در محدوده‌ای مشخّص، که برای یک نیمسال تحصیلی اعتبار دارد. به طور معمول کارت دانشجویی همزمان بلیط نیمسال تحصیلی هم محسوب می‌شود، وقتی که هزینه‌ی آن در مبلغ پرداختی به عنوان سهمیه‌ی دانشجو در امور دانشجویی (Semesterbeitrag)، پرداخت شده‌باشد.

اداره‌ی امور صنفی و فوق برنامه‌ی دانشجویی (Studentenwerk)

نهاد مستقل که مسئولیّت اداره‌ی سالن‌های غذاخوری و کافه‌تریاها و توزیع و اداره‌ی خوابگاه‌های دانشجویی را در مراکز آموزش عالی به‌عهده دارد. افزون بر آن، این نهاد مشاوره‌های روانی‌ـ درمانی هم به دانشجویان ارائه می‌دهد.

تخفیف‌‌های ویژه‌ی دانشجویان

در بسیاری از موارد تخفیف‌های ویژه‌ای برای دانشجویان در نظر گرفته‌شده‌است. برای مثال موزه‌ها و مراکز فرهنگی معمولاً به دانشجویان تسهیلات ویژه‌ای عرضه می‌کنند. گاهی با بهره‌گیری از این تخفیف‌ها، دانشجو می‌تواند با هزینه‌ی کمی سفر کند، از جمله با هواپیما. برای استفاده از تمام این تسهیلات، خوب است که دانشجو دارای کارت بین المللی دانش‌آموزی/ دانشجویی Internationale Schüler – und Studentenausweis (ISIC) باشد. قیمت این کارت ۹ یوروست وبرای درخواست آن باید با به همراه داشتن یک عکس رنگی و کارت دانشجویی به اداره‌ی امور صنفی و فوق‌برنامه‌ی دانشجوییStudentenwerk  مراجعه کرد. اما بدون داشتن این کارت هم  به دانشجو در بسیاری موارد تخفیف‌ تعلّق می‌گیرد. دانشجویان تا سن ۲۶ سالگی می‌توانند با ارائه‌ی کارت دانشجویی خود از تسهیلات ویژه‌ای برای سفر کردن با قطار استفاده کنند. برای دانشجویان دیگر گروههای سنّی هم، استفاده از وسایل نقلیه‌ی عمومی ( به جز تاکسی) معمولاً بسیار ارزان‌تر از سایر قشرهای جامعه است.

بافوگ( BAföG)  

قانون فدرالِ پشتیبانی مالی از تحصیل “Bundesausbildungsförderungsgesetz” که به اختصار بافوگ( BAföG) گفته می‌شود، برای پشتیبانی ازدانشجویان در طول تحصیل، برای آنان کمک هزینه‌ی تحصیلی درنظر گرفته‌است. این کمک‌هزینه‌ی تحصیلی تنها به دانشجویانی تعلّق می‌گیرد که هنوز از مرز ۳۰ سالگی نگذشته‌اند و خانواده‌ی آنها قادر به حمایت مالی از آنان نیست. مقدار این کمک‌هزینه، بستگی به درآمد خانواده‌ی دانشجو و درآمد خود دانشجو ( چنانچه دانشجو مشغول به کار باشد) دارد. با پایان یافتن مدّت قانونی تحصیل ( برای دانشگاهیان تا پایان نیمسال نهم و برای دانشجویان سایر مراکز آموزش عالی، تا پایان نیمسال هفتم) این کمک هزینه‌ی تحصیلی قطع می‌شود،  مگر در موارد استثنائی مثل بیماری یا سرپرستی و نگهداری از بچّه  یا  در صورت داشتن هر گونه معلولیّت.
بخشی از این کمک هزینه،‌ می‌بایست بعدها توسط دانشجو به دولت بازپرداخت شود. دانشجویان خارجی هم می‌توانند با داشتن شرایطی ویژه درخواست بافوگ کنند. این شرایط شامل حال دانشجویان عادی از کشورهایی که عضو اتحادیه‌ی اروپا نیستند، نمی‌شود. اطّلاعات بیشتر در این زمینه را می‌توان با مراجعه به اداره‌ی بافوگ مستقر در اداره‌ی امور صنفی و فوق‌برنامه‌ی دانشجویی کسب کرد.

در صورتیکه متقاضی تحصیل در آلمان هستید، بر روی فرم مشاوره زیر کلیک کنید و اطلاعات خود را وارد نمایید تا از طرف موسسه با شما تماس گرفته شود (در قسمت کشور مورد نظر حتما “آلمان” را وارد نمایید)

فرم مشاوره

گروه موسسات ویستا (با مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری)
موسسه پرسا گسترویستا
موسسه علم هنر میثاق
موسسه سپید ستاره فدک
موسسه سازندگان آینده دانش ایرانیان

تلفن:
۸۸۶۲۱۳۶۳
۸۸۰۵۴۹۱۲
۶۶۵۲۰۹۱۶
همراه(پاسخگویی تا ساعت۲۱): ۰۹۱۹۹۵۰۳۰۴۱

آدرس: تهران، یوسف آباد، نبش خیابان شصتم ، ساختمان تابان ، طبقه دوم ، واحد ۲۰۵
ساعات کاری:
شنبه تا چهارشنبه ۹:۳۰ الی ۱۷
پنجشنبه ها ۹:۳۰ الی ۱۲

ایمیل: info@vistauni.com
وب سایت: www.vistauni.com

351 دیدگاه

 1. سید احسان هاشمی گفت:

  سلام
  من امسال پیش دانشگاهی رشته ریاضی هستم و زبان انگلیسی رو هم بلدم ب طوری ک تا ۳ ماه دیگه دیپلمم رو میگرم میخواستم باید اول کنکور سراسری بدم بعد میتونم برم دانشگاه های آلمان و شرایط رفتن ب دانشگاها چطوری است و هزینه هاش چطوره

  ممنون از راهنمایی های سایتتون

 2. ناشناس گفت:

  سلام
  من میخواستم راهنماییم کنید در خصوص بورسیه گرفتن در رشته حسابداری معدلم ۱۹.۱۶صدمه و۷ترمه دوره لیسانس گرفتم
  میتونم بورسیه بگیرم لطفا راهنمایی کنید
  Mohsenrashidi0001@gami.com

 3. ناشناس گفت:

  سلام من لیسانس تربیت بدنی از دانشگاه تهران رو دارم.میخواستم ببینم برای ارشد میتونم تو یه رشته ی دیگه مثل تغذیه ورزشی یا روانشناسی ورزشی تو آلمان تحصیل کنم.ممنون میشم به ایمیلم جوابشو بفرستید
  parisaabdollahi97@yahoo.com
  (۹۷ لاتین)

 4. ناشناس گفت:

  با سلام .من رشته مهندسی پزشکی ثبت نام کردم میخواستم بدونم این رشته وضعیت شغلی خوبی داره یا نه؟ از مطالب خوب سایتتون متشکرم.

 5. آرمان گفت:

  سلام
  بنده ۲۸ سالمه و لیسانس مهندسی عمران آزاد و ارشد مدیریت ساخت علوم و تحقیقات تهران رو دارم و در حال خوندن زبان هستم. آیا شرایط گرفتن پذیرش در مقطع فوق لیسانس مجدد را در دانشگاههای آلمان که هزینه های آن نیمه رایگان باشه رو دارم؟؟؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید.
  از مطالب خیلی خوب سایتتون تشکر میکنم.

 6. ناشناس گفت:

  سلام من لیسانس عمران از دانشگاه بوعلی دارم.میشه بگین که چطور بورسیه بگیرم.هزینش چطوره،؟

 7. ناشناس گفت:

  سلام . من سه ساله دیگه کنکور تجربی میدم و زبان المانی و انگلیسیم هم خیلی خوبه در حدی که تا یک ساله دیگه ایلتس هفت و مدرک المانی و میگیرم شنیدم که پس از قبولی در کنکور از دانشگاه سراسری یک سال کالج میری (هزینه بعهده خوده فرد هست) ولی بعده اتمام کالج اگه نمراته کالج خوب بود برای دانشگاه های المان بورسیه میشی ایا این درسته ؟ من رشتم تجربی هستش اگه میشه به سوالم جواب بدید

 8. ناشناس گفت:

  سلام وعلیکم
  من لیسانس مکانیک خودرو دارم بامعدل ۱۳ ایا شرایطی وجودداردکه بورس بشم .

  ممنون میشم ازمشورت باشما

 9. امان گفت:

  سلام در رشته کارشناسی میکانیک خودرو در المان بورسیه می دهند

 10. محمد ابراهیم ضیای گفت:

  سلام محمد ابراهیم هستم دانشجوی کارشناسی فناوری تجارت it در دانشکاه علمی کاربردی کاسپین پویش پارت سمین واحد قزوین در دانشکاه المان ادامه تحصیل بدم اکه امکان پاسخ بدی

 11. مرضیه گفت:

  با سلام و تشکر از راهنمایی شما
  بنده فارغ التحصیل دانشجوی ارشد رشته ریاضی محض گرایش آنالیز از دانشگاه دولتی ایران (دانشگاه صنعتی) با معدل اول ۶۵/۱۸ هستم در ضمن دو تا مقاله با محتوا که به چاپ رسیده و در خوارزمی نیز کنفرانس دادم نیز می باشم لطفا راهنمایی ام بفرمایید چگونه می توانم در رشته مورد نظر بورسیه بگیرم.(فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد ۹۵) با تشکر از زحمات شما bs@nit.ac.ir

 12. ناشناس گفت:

  سلام
  مدرک کارشناسی ارشد رو از دانشگاه ازاد گرفتم
  ایا میتونم در مقطع دکتری از دانشگاه المان بورس بگیرم

 13. ناشناس گفت:

  سلام و رتبه یک رقمی آوردم در رشته نرم افزار کامپیوتر و به کدنویسی مسلط هستم و میخوام بورسیه بشم به هاروارد باید چیکار کنم جواب را به ایمیلم بفرستید ممنون
  alirezazlord@gmail.com

 14. بی نام گفت:

  با سلام و خسته نباشید.دانشجوی کارشناسی ارشد هستم رشته بیو شیمی.برای ورود به دانشگاه المان چه شرایطی وجود داره؟میانگین معدل کارشناسی هم۱۵ونیم هستش.راهنمایی کنید ممنون

 15. عمران اشرفی گفت:

  سلام من عمران اشرفی از استان سیتان بلوچستان از شهرستان چابهار مدرک کاردانی حسابداری دانشگاه ازاد گرفتم کارشناسی رو دارم علمی کاربردی ادامه میدم ترم دو هستم اما میخوام ادامه تحصیل در المان داشته باشم ایا امکانی هست اگه هم هست لطفا راهنمایی کنید باتشکر

 16. Sanaz گفت:

  سلام من سال سوم رشته مهندسی صنایع خمیر و کاغذ دانشگاه تهران هستم زبان انگلیسی در حد آیلتس ۶/۵ و معدل ۱۴
  برای بورسیه کامل و ادامه تحصیل در همین رشته در دانشگاه Darmstadt چه شرایطی رو باید داشته باشم
  ممنون

 17. مريمي گفت:

  سلام و روزتون بخیر،سوالی دارم از خدمتتون
  دختر ٨ ساله ای دارم که با من زندگی میکنه،میتونم برای ادامه تحصیل خودم که بورسیه گرفتم دخترم رو هم ببرم؟

 18. ❤masoomeh گفت:

  سلام من میخواستم ببینم بدون رتبه کنکور میتونم درآلمان تحصیل کنم؟هزینش چندمیشه؟لطفا جواب بدید

 19. دانلود آهنگ گفت:

  سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به
  کارتون ادامه بدین

 20. هما عوض زاده گفت:

  با سلام
  آیا امکان اخذ بورسیه از دانشگاههای آلمان در مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی برای بنده که دارای مدرک کاردانی مدیریت صنعتی- کارشناسی مدیریت بازرگانی از دانشگاه غیرانتفاعی و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی بین الملل از دانشگاه تهران مرکز می باشم و طی ماه آینده امتحان B1 دارم و مدرک آن اخذ میشود.
  با تشکر

 21. محمد گفت:

  ببخشید من فعلا کنکور ندادم ولی شنیدم تو ایران به هر چی رشته تو دانشگاه سراسری بری فقط فقط سراسری میتونی از المان بورسیه بگیر و مفتی بری اونجا و همون رشتتو اونجا بخونی این درسته لطفا پاسخ بدید

 22. ناديا گفت:

  با سلام ببخشید من ارشد معماری داخلی دارم و برای دکترای معماری داخلی. در آلمان میخوام بورسیه بگیرم ضمن اینکه من مدرک آیلتس زبان دارم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

 23. معصومه گفت:

  با سلام
  من میخوام برای دکترای اقتصاد اقدام کنم.لیسانس و فوق لیسانس دانشگاه دولتی شیراز و اصفهان بودم معدل فوق لیسانسم بالای ۱۹ هست یه مقاله علمی پژوهشی و یه مقاله isi دارم.
  اصلا آلمان رشته اقتصادبورسیه میکنه؟
  لطفا اگه کسی میتونه راهنمایی کنه بهم ایمیل بده
  ممنون

 24. vahid گفت:

  سلام میخواستم بدونم شرایط بورسیه در رشته تاسیسات در کشور المان چگونه می باشد؟

 25. بهبودنجف پور گفت:

  سلام من بهبود نجف پور هستم میخواهم بعداز شش سال در آلمان پس اتمام لیسانس و دوره ی سربازی در ایران ادامه تحصیل بدم برای مقاطع دیگر…
  چه شرایطی برا اینگونه تحصیلات درآلمان لازم دارم؟
  چقدر میتوانم با دادن مدرک معتبر زبان آلمانی خودمو در آلمان ساپورت کنم؟

 26. farhad گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دانش آموز پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم…و هدفم از کنکور پزشکی است و میخواهم دانشگاهم را در آلمان شروع کنم.
  در سایت هیچ اطلاعاتی در مورد ورود به دانشگاه های آلمان بدون گذراندن دوره دانشگاهی در ایران و همچنین شرایط اخذ بورسیه رشته پزشکی نیست.
  لطفا مرا راهنمایی فرمایید خیلی ممنون

 27. Erfan گفت:

  سلام من سال سوم دبیرستانم و میخواستم بورسیه المان بگیرم
  ممنون میشم راهنماییم کنید
  سربازیمو چکار کنم؟

 28. علی گفت:

  سلام کارشناسی مهندسی کشاورزی در دانشگاه پیام نور خوندم میخوام بدونم چطوری میتونم دندانپزشکی تو آلمان بخونم هزینه وشرایط. ….

 29. م گفت:

  سلام
  من کارشناسی رشته علوم ازمایشگاهی خوندم.به ما تا وقتیکه ۵ سال کار نکرده باشیم دانشنامه نمیدهند و فقط گواهی موقت تحصیلی میدهند. من الان با ۳ سال سابقه کاری و با داشتن گواهی موقت تحصیلی میتونم برای ارشد اقدام نمایم؟
  با تشکر

 30. م. یعقوبی گفت:

  سلام .. من ۱۹ سالمه دیپلمه با معدل ۱۸/۲۳
  میخواستم بدنم میتونم واسه هر کشوری مثله آلمان بورس تحصیلی بگیرم؟؟

 31. ندا گفت:

  ندا هستم متواد ۱۳۶۲/
  فوق لیسانس فیزیولوژی ورزشی از دانشگاه آزاد اسلامی
  در حال حاضر دبیر تربیت بدنی رسمی اموزش و پرورش
  دارای کارت مربیگری فوتبال رده اسیایی و…
  دو کتاب در زمینه کاری و تحصیلی خودم به چاپ رسوندم
  متقاضی تحصیل در مقطع دکتری در کشور آلمان با استفاده از بورسیه و شرایط کمک به دانشجو هستم
  چطور میتونم اقدام کنم؟
  چقدر هزینه برای استارت کار لازم دارم

 32. ناشناس گفت:

  سلام ، من لیسانس صنایع غذایی هستم . می خواستم بدونم با معدل ۱۶/۵۶ می تونم در رشته های منابع انسانی یا مدیریت برای ارشد در آلمان اقدام کنم!

 33. ناشناس گفت:

  با سلام من کارشناسی ارشد رشته اکولوژی از دانشگاه شاهرود هستم. میخاستم ببینم چطوری می تونم از بورس های آلمان برای مقطع دکتری استفاده کنم؟
  لطفا جواب رو به ایمیل ارسال کنید با تشکر
  aynazfarhag@yahoo.com

 34. erfan گفت:

  سلام من دیپلم فنی حرفه ای رشته مکانیک خودرو هستم مدرک c1زبان المانی هم دارم معدلمم ۱۹/۱۲من می خوام تو المان ادامه تحصیل بدم چه کنم؟

 35. Tina گفت:

  Salam
  Mikhastm bedonm sharait borsie dar alman
  Ch tore & hadaghal rotbe konkor reshte
  Tajrobi pezeshki barai daryaft
  Borsie dar alman bayad
  Chand bashe
  B toor azad barai edame tahsil
  Dar alman hododn chghad
  Mishe & bayad rotbe konkor
  Chand bashe
  Toro khoda j bedid toro khoda
  Shoaee68@gmail.com
  Mer30

 36. hamid گفت:

  سلام
  من میخوام از دیپلم برم آلمان درس بخونم امسال دیپلم رو گرفتم

 37. فروغ گفت:

  سلام من کارشناسی ارشد دارم و در همه ی مقاطع تحصیلیم استعداد درخشان بودم،فقط از نظر پژوهشی رزومه ی من ضعیفه،مقالات آی اس آی و یا آی اس سی ندارم،من میتونم بورسیه بگیرم؟ محدودیت زمانی نداره؟

 38. محمد کارگران گفت:

  سلام . من یه برادر دارم که الان پیشدانشگاهی تموم شده و کنکور داره ۴ روز دیگه .
  من تصمیم گرفتم که برای ادامه تحصیل بفرستمش کالج و دانشگاه کشور آلمان . از نظر مالی تا یه حدی میتونم ساپرتش کنم . کل دوران دبیرستانش تو مدرسه دولتی تیزهوشان ( شهرستان آباده ) درس خوانده . معدل دیپلمش حدودا ۱۷ هست و معدل پیشدانشگاهی حدودا ۱۶ . معدل دوم دبیرستان ۱۹ . میخواستم بدونم که چطور امکان این امر مهیا میشه . مدرک زبان نداره . البته اینو هم در جریانم که باید کنکور بده و با نتایج کنکورش درخواست بده . اما شاید کارهایی باشه که تا نتیجه کنکورش میاد اتجام بده که جلو بیفته . لطف میکنید اگر راهنماییم کنید . تلفن : ۰۹۰۱۰۱۱۰۰۱۸ . ساعات تماس ۱۶ الی ۲۱

 39. علیرضا گفت:

  سلام
  من دیپلم ریاضی با معدل ۱۹٫۸۰ هستم
  سربازی نرفتم
  چطور میتونم بورس بشم

 40. پرنوش گفت:

  با سلام. بنده فارق التحصیل ارشد سال ۹۰ هستم. تصمیم دارم برای دکترا در کشور آلمان شروع کنم ممکنه راهنمایی بفرمایید. ممکنه بفرمایید می توانم در آلمان تغییر رشته بدم و در رشته ای دیگر تحصیل کنم.
  parnosh__201211@yahoo.com
  ممنون میشوم به ایمیلم پاسخ را بفرستید

 41. مصطفی گفت:

  سلام… من پیش دانشگاهی ام با معدل دیپلم ۱۷ در رشته تجربی .. مدرک ILTS رو هم تا ۲ ماه دیگه میگیرم.. میخواستم بدونم شرایط بورسیه برای من چگونه است؟ ممنون

 42. آرزو گفت:

  سلام من دانشجوی سال سوم دندانپزشکی اهواز هستم.میخواستم شرایط بورس در کشور آلمان و اینکه در چه شهرهایی امکان تحصیل هست رو بدونم.لطفا راهنماییم کنین..با تشکر

 43. امير گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید
  من ترم اخر مدیریت جهانگردی دانشگاه ازاد هستم و معدلم ١٩ هست دلم میخواد ارشد این رشته رو المان بخونم اگه براتون امکان داره روند کار برای پذیرش رو واسم بگید و اینکه کدوم شهرها این رشته رو دارند البته در دانشگاه المانی زبان قصد تحصیل دارم ممنون از زحماتتون و راهنمایی تون ?

 44. Hanie گفت:

  سلام ببخشید من دانش آموز رشته ریاضی فیزیک هستم و ۱ سال تا اخذ دیپلم وقت دارم. میخواستم ببینم بعد از گرفتن دیپلم چه شرایطی برای گرفتن بورسیه لازمه؟ اگه ممکنه کمکم کنید ممنون

 45. ata گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی برق قدرت هستم میخواستم تو آلمان یا هر کشور اروپایی که باشه ادامه تحصیل بدم با بورسیه میشه راهنماییم کنین. ممنون

 46. مریم گفت:

  سلام من ارشد حقوق جزا و جرم شناسی خوندم می خوام برای دکترا به یکی از دانشگاه های آلمان اقدام کنم میشه راهنماییم کنید چه دانشگاهی و چه شهری و شرایطش ؟؟؟
  ممنونم

 47. رودا گفت:

  سلام ببخشید من دانشجوی کارشناسی انیمیشن هستم و معدلم حدود ۱۷ هستش سوالی که داشتم این هستش که برای فوق لیسانس انیمیشن من به چه صورت میتونم بورسیه بگیرم در ضمن شرایط مالی متوسط دارم .

 48. ناهل گفت:

  سلام.خسته نباشید
  شرایط بورسیه ی دانشگاه پیام نور رو توضیح بدید لطفا

 49. ناهل گفت:

  سلام.من ترم ۲ رشته روانشناسی عمومی دانشگاه پیام نور استان گیلان هستم،برای گرفتن بورس کامل تحصیل در المان باید چکار کنم؟؟؟؟؟

 50. ناهل گفت:

  سلام.من ترم ۲دانشگاه پیام نور رشته روانشناسی عمومی هستم،برای گرفتن بورس باید چکار کنم؟؟؟؟؟

 51. کیان گفت:

  سلام من لیسانس مهندسی شیمی دارم و می خوام برای ارشد برم آلمان هدفم هم فقط گرایش مهندسی شیمی بیوتکنولوژی هستش می خوام ببینم بورسیه یا به صورت آزادچجور باید برم…لطفا بگید بهترین دانشگاه های آلمان توی این رشته کجاس و چیکار باید بکنم.
  باتشکر

 52. آالیز عددی گفت:

  برای گرفتن بورسیه دکترای ریاضی گرایش آنالیز عددی از دانشگاههای آلمان چگونه اقدام کنیم؟

 53. دکترا ریاضی گفت:

  سلام بنده برای ادامه تحصیل دکترای ریاضی گرایش آنالیز عددی از دانشگاههای آلمان بورسیه دریافت کنم لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید

 54. دکترا ریاضی گفت:

  سلام بنده کارشناسی ارشد ریاضی کاربردی هستم و می هواهم دکترای ریاضی گرایش آنالیز را در آلمان بخوانم خواهشا بنده را برای تمام جزییات گرفتن بورس راهنمایی بفرمایید

 55. علی مولا گفت:

  سلام
  من کارشناسی علوم سیاسی از پیام نور دارم ،۷ترمه تموم کردم.برای تحصیل در کشور آلمان و دیگر کشورها باید درکدوم مقطع تحصیلی اقدام کنم وباید چیکار کنم.لطفا راهنمایی کنید.
  Alimola_0960@yahoo.com
  khojasteh0960@yahoo.com

 56. saeed گفت:

  سلام,‌ بنده دانشجوی ارشد علوم آزمایشگاهی هستم.و متقاضی بورسیه دکترا در آلمان هستم. مدرک زبان هم دارم اما مشمول خدمت هستم. لطفا راهنمایی بفرمایید

 57. ناشناس گفت:

  سلام
  فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فیزیک-حالت جامد هستم.
  لیسانسم در دانشگاه سراسری
  و فوق لیسانسم از دانشگاه ازاد تهران شمال
  میخواستم ببینم برای بورس تحصیلی کدوم دانشگاه باید اقدام کنم.
  در ضمن مبلغ بورس رو زطوری میخوام که بتونم ،با همسرم اونجا زندگی کنم

 58. پریسا گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی مامایی هستم با وضع درسی متوسط میخوام برای کارشناسی ارشد بورس بگیرم باید چیکارکنم

 59. Ailin گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی رشته کیاه بزشکی هستم إز دانشگاه دولتی و یک سال دیکر درس ام تمام می شود و علاقه به تحصیل در کشور ألمان یا هر کشور دیکری با بورسیه کامل را دارم میخواستم اکر امکانش هست رَاه حلی به من نشان دهید. إیمیل من ailinrassaie2011@yahoo.com

 60. Sadegh گفت:

  سلام من کارشناش حقوقم چطور میتونم المان ادامه تحصیل بدم لطفا راهنماییم کنید مرسی http://www.sadkaabi@email.com

 61. امیر گفت:

  سلام من ترنس هستم ایا اونجا امکانات خاصی برای ترنس ها در نظر گرفته شده؟

 62. اسماعيل كوكبي فر گفت:

  سلام من دانشجوی دکتری ریاضی کاربردی در دانشگاه دولتی یزد هستم در طول تحصیلم جزو بهترینها بودم ولی الان واقعا درمانده شده ام و اگر رابطه نباشد هیچ جایی کار وجود ندارد و اردیبهشت ۹۵ هم از تز دکتری خود دفاع میکنم لطفا و عاجزانه مرا راهنمایی کنید که چگونه میتوانم برای Post doc اقدام نمایم و در چه دانشگاهی چون اینجا دیگر امیدی به ماندن نیست
  لطفا راهنمایی کنید امیدوارم که این سایت و اطلاعاتی که گذاشته اید سرکاری نباشد و واقعا در جهت رفع مشکلات جوانان گام بردارد
  با تشکر
  اسماعیل کوکبی فر
  e.kokabifar@yahoo.com
  shivaalipour89@yahoo.com
  sana.alipouri13@gmail .com

 63. hamid گفت:

  باسلام
  بنده دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم و علاقه دارم به درس خواندن درالمان البته با بورسیه دولتی!
  بنده وضع درسی ام متوسط هستش!!! البته برنامه نویسی در حد عالی کار میکنم
  سوالم این بود که ایا شرط معدل مهم هست یا یک ازمون برگزار میشه ؟
  لذا از بزرگواران خواهشمندم من رو راهنمایی کنن
  لطفا جواب سوالاتم رو به ایمیلم بفرستید ممنون
  hamid.ft1998@gmail.com

 64. رزا گفت:

  سلام من ترم اخر دانشجوی کارشناسی تربیت بدنی هستم میخواستم برای ارشد در چه شهری و دانشگاهی میتونم در المان ادامه تحصیل بدم ؟؟؟ لطفا راهنماییم کنین.

  • ناشناس گفت:

   کاردانی هستی اونم وضعیت درسی متوسط ؟؟؟!!!!!
   انتظار داری بری المان اونم با بورس دولتی ؟؟!!!
   بابا تو چقد دلت خوشه . افغانستانم تو رو بورس نمیکنه چ برسه به ….

 65. مسیح دانشفر گفت:

  سلام سوالی داشتم درموردبورسیه درآلمان
  بنده برای واجب الصلاحیت شدن برای یورسیه درآلمان چکار هایی انجام دهم ؟؟؟مسیح دانشفر کلاس هشتم استعدادهتی درخشان همدان

  لطفا پاسخ دهید.

 66. فاطمه حسینیان گفت:

  باسلام من دانشجوی ترم ۴ مهندسی شهرسازی دردانشگاه ازاد مشهدهستم معدلم هرترم بالای ۱۸ هستش ومعدل کلم ۱۸٫۴۰ شده میخواستم برای مقطع ارشد در دانشگاه خوب المان درس بخونم باگرفتن بورسیه.لطف مرا راهنمایی کنید.

 67. کتی گفت:

  سلام ۲۲ سالمه مدرک مهندسی علوم و صنایع غذایی از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل ۱۸/۷۰ دارم
  زبانم خوبه میتونم ایلتس بگیرم و درحال حاظر هم مشغول انجام ی پروژه علمی به قصد ارائه یک مقاله ISI هستم
  خواستم خواهش کنم ک من رو راهنمایی کنین برای کارشناسی ارشد چگونه میتوانم از دانشگاه های آلمان ادمیشن بگیرم
  لازم به ذکر است که توان پرداخت هزینه ها رو ندارم در نتیجه به قصد اتخاذ بورسیه کامل تلاش میکنم
  با تشکر

 68. فاطمه گفت:

  سلام
  ممنون بابت اطلاعات مفىدتون!
  من بامدرک کارشناسى توى رشته مهندسى کشاورزى گراىش علوم وصناىع غذاىى با معدل ۱۶ و بامدرک آیلتس زبان چگونه مىتونم براى ارشد رشته ام واسه آلمان بورس بگىرم ؟

 69. Ahura گفت:

  من لیسانس عمران از دانشگاه آراد (بین المللی) قزوین دارم. متاسفانه به دلایلی معدل کل من پایین (۱۲٫۵) میباشد ولی نمرات تخصصی و پروژه هایم اکثرا بالای ۱۸ هستند، پایان خدمت دارم و اینکه ۵/۶ توصیه نامه از اساتید هم دارم.
  میخواستم بدونم شانس پذیرش دارم یا نه !؟

 70. حسین گفت:

  سلام.من حسین ۲۸ ساله هستم.لیسانس کامپیوتر از دانشگاه آزاد بندرعباس با معدل ۱۳/۲۸ دارم.برای تحصیل در کشور آلمان چه اقدامی بایستی بکنم.وآیا مدرکه من برای اونجا قابله قبول است

 71. سپیده گفت:

  با درود
  من دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی ترم اخر کارشناسی ارشد دانشگاه غیرانتفاعی هستم و معدلم ۱۶٫۵ می باشد. دوره کارشناسی رو در دانشگاه ولی عصر رفسنجان با معدل ۱۵٫۵ گذراندم و متقاضی ادامه تحصیل در یکی از دانشگاههای المان می باشم. لطفا مرا راهنمایی کنید. برای گرفتن پذیرش از دانشگاه المان چه قدم هایی باید بردارم؟؟؟؟ متشکر

 72. محمد گفت:

  سلام، من ۲۵ ساله هستم. لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد با معدل ۱۵ و دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک در دانشگاه صنعتی اصفهان، زبان انگلیسی خیلی خوب بلدم ولی آیلتس یا تافل هنوز شرکت نکردم، به این دلیل که منقضی میشه بعد از ۲ سال. شانس پذیرش من برای دوره دکترا و به همراه کمک هزینه تحصیلی (TA-RA) توی آلمان چقدر است؟ با تشکر

 73. پریسا گفت:

  با سلام
  من پریسا بیست و هفت ساله دارای لیسانس صنایع با معدل ۱۳/۸۰ از دانشگاه پیام نورهستم میخواستم ببینم برای فوق چه دانشگاهی رو به من در آلمان ترجیحا پیشنهاد میدید؟
  یا پیشنهادتون چه کشوری هست؟

 74. مهدی پوربصیرت گفت:

  با سلام
  بنده متولد سال ۱۳۵۵ هستم در حال حاضر دانشجوی ترم ۶رشته نرم افزار دانشگاه پیام نور هستم
  سابقه کار معادل ۱۳سال در همین رشته را دارم
  دارای همسر و یک فرزند ۴ساله هستم
  برای ادامه تحصیل و ادامه کار بر روی پروژه مربوط به خودرو خود ران برای آلمان می خواهم اقدام نمایم
  لطفا بنده را راهنمایی کنید

 75. حسن گفت:

  با سلام،
  آیا وضعیت کنونی ویزای آلمان برای دانشجویان ایرانی سخت تر شده؟

 76. ناهید گفت:

  با عرض سلام و تشکر از سایت خوبتون.من دارای مدرک لیسانس مشاوره از دانشگاه تهران هستم و خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه خوب آلمان می باشم.شرایط پذیرش و یا بورس شدن در این رشته و دانشگاه چگونه است؟

 77. سیاوش نوری گفت:

  سلام و عرض ادب
  من دانشجوی کارشناسیه برق در دانشگاه ازاد زنجان هستم که دو ترم مونده تمومش کنم کارشناسی رو …
  کاردانی رو هم در دانشگاه ازاد سماء خوندم با معدل ۱۴٫۵
  من بخوام ارشد رو یا دوباره کارشناسی رو در المان بخونم
  شرایطم میخوره با این که تو ازاد خوندمو معدلم یکم پایینه؟؟؟

 78. ستاتیرا گفت:

  سلام ۱۸ سالمه
  مدرسه تیزهوشان درس میخونم رشته تجربی
  امسال کنکور دارم
  میخوام برای تحصیل در المان درخواست بورسیه بدم
  بورسیه کامل
  سال ۸۹ جزو نخبگان برتر ریاضی کشور بودم
  چند مقاله و کتاب هم نوشتم
  مدرک زبان المانم رو تابستون میگیرم
  برای درخواست بورسیه کی اقدام کنم؟
  مدارک لازم؟
  و رتبه کنکور سراسریم چند باشه تا بورسیه کامل شم؟

 79. احسان گفت:

  سلام من مهندسی تکنولوژی عمران عمران از دانشگاه آزاد دارم میخوام ارشدمو تو آلمان یا اتریش بخونم میشه یا نه؟ اگه میشه شرایطشو بهم بگین باتشکر

 80. Mali گفت:

  سلام من دانش اموز سال نهم هستم من از کلاس ١٢میخواستم با ألمان بیام زبانم هم خوب هست میتوانم ؟؟؟

 81. عاطفه گفت:

  سلام خسته نباشید.من دانشجویه سال اخر رشته تاریخ از دانشگاه خواردمی تهران هستم به رشتم بشدت علاقه دارم بخصوص قصد ادامه تحصیل در گرایش ایران باستان دارم .به کشور المان برای ادمه تحصیل فکر میکنم اما از از نظر مالی در وضع خوبی نیستم و متأسفانه زبانمم خوب نیست
  اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم

 82. یاسمن خسروی گفت:

  سلام من دانش اموز مدرسه نمونه هستم بامعدل۱۹/۹۸مدرک زبان درحال حاضر ندارم ایا واجد شرایط اخذ بورس در دبیرستان هستم

 83. یاسمن خسروی گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید
  من دانش اموز سال هشتم دبیرستان نمونه هستم با معدل ۱۹/۹۸از چه دوره ای میتوانم در المان شروع به تحصیل کنم
  وایا میتونم واجد شرایط بورسیه قرار بگیرم
  درحال حاضر مدرک زبان ندارم

 84. سعید گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده دارای مدرک دکتری در رشته فیزیولوژی ورزشی هستم، رزومه کاری و پژوهشی خوبی هم دارم ولی برای فرصا مطالعاتی یا فوق دکتری میخوام برم آلمان. مشکلی هم بازبان ندارم و میتونم در اسرع وقت مدرک بگیرم. چطور میتونید کمکم کنید؟
  ممنون

 85. مهسا گفت:

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید . من سال سوم دبیرستان دررشته ریاضی فیزیک هستم بامعدل ۱۹/۵ وضعیت مالی خوبی هم ندارم اگربخوام ادامه تحصیل بدم یعنی دانشگاه بخونم شرایط برام مساعد نیست یعنی باید دانشگاه ازادبخونم چون افغانی هستم میخواستم ببینم راه چاره ای هست؟اگه میشه راهنماییم کنید از چه راهی اقدام کنم؟باتشکرازسایت خوبتون…

 86. Keyvan گفت:

  سلام خسته نباشید من دیپلم کامپیوتر دارم میخواستم برای لیسانس برم آلمان چطوری باید اقدام کنم؟

 87. ایدین گفت:

  من فوق لیسانس روابط بین الملل از دانشگاه آزاد کرج دارم . سه تامقاله isi دارم و پایان نامه برتر سال ۹۳ رو دارم ودو مقاله هم در شرف پذیرش دارم . من می تونم از دانشگاه وین اتریش و یا از دانشگاه مادرید اسپانیا پذیرش بگیرم.با تشکر

 88. mahdieh گفت:

  سلام ببخشید من میخواستم بدونم کسانی که هنرستان درس خوندن هم میتونن بورسیه بشن؟بنده در هنرستان حسابداری خوندم و با معدل ۱۹٫۵ سال اخر رو تموم کردم برای کنکور هم دانشگاه سراسری شریعتی تهران با رتبه ۱۰۷ قبولشدم و ترم ۲ کاردانی هستم برای اینکه بورسیه بشم چه کاری باید انجام بدم؟؟ممنون میشم جواب بدین…

 89. مليكا وحيدفر گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید!
  من دانشجوی کارشناسی رشته بیوشیمی دانشگاه ازادم.
  میخواستم بدونم میتونم برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکتری علوم ازمایشگاهی در آلــمان بخونم؟؟
  ممنون میشم جواب بدید!

 90. محمد امين گفت:

  با سلام
  لیسانس مترجمی زبان با معدل ١۶ و فوق لیسانسم مهندسی فناوری اطلاعات با معدل ١٩.١٧از دانشگاه غیرانتفاعی مهرالبرز هست نمره زبانم ۶هست میخواستم برای دکترا در رشته علوم کامپیوتر اقدام کنم میخواستم بدونم چقدر احتمال پذیرش هست

 91. atiqullah گفت:

  میخواهم تحصیل خودراادامه بدهم

 92. فرزاد گفت:

  سلام من دانشجوی رشته ژنتیک دردوره لیسانس هستم می خواستم بدونم چه شهری ودانشگاهی برای ادامه تحصیل دردوره فوق لیسانس بهتراست لطفا راهنمای کنید.

 93. فرزاد گفت:

  سلام من دانشجوی لیسانس ژنتیک هستم می خواستم برای ادامه تحصیل دردوره فوق لیسانس درچه شهری ودانشگاهی درالمان میتونم ادامه تحصیل بدهم لطفا راهنمایم کنید باتشکر.

 94. سعید گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه وسال دوم دبیرستان را بامعدل ۱۹٫۲۱ در رشته ی ریاضی فیزیک قبول شدم میخواستم بدونم چگونه میتونم قبل از کنکور بورسیه تحصیلی بگیرم لطفا راهنمایی کنید

 95. امیر کمندی گفت:

  سلام روز خوش
  دانشجوی ترم اخر ارشد ادبیات نمایشی هستم و می خوام بدونم امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در آلمان برای من امکان پذیر هست یا خیر .(با توجه به اینکه متاهل هستم و دو بچه دارم).

 96. مهنوش گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  من در مقطع کارشناسی در دانشگاه شهید بهشتی در رشته ژئومورفولوژی و با معدل ۱۵٫۷۰ فارغ التحصیل شدم.
  و الان در ترم دو ارشد در دانشگاه خوارزمی در رشته هیدروژئومورفولوژی با معدل ۱۸ سپری کردم.
  و میخوام در یکی از دانشگاه های المان بورسیه بگیرم..
  در (مقطع دکتری)
  ممنون میشم بم کمک کنید.

 97. شهاب گفت:

  سلام
  ۱٫ من ترم آخر لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه دولتی هستم. آیا می تونم با قبولی در ارشد روانشناسی ایران یا گرفتن مدرک GRE Subject روانشناسی در مقطع ارشد روانشناسی در آلمان پذیرش بگیرم؟
  ۲٫ با چه شرایطی می تونم بدون دونستن زبان آلمانی در کشور اتریش در مقطع ارشد یا کارشناسی رشته ی روانشناسی بالینی تحصیل کنم؟

 98. برجی گفت:

  سلام من لیسانس صنایع غذایی رو دارم اگر میشه شرایط ادمه تحصیل در آلمان وزندگی دراونجارومی خواستم .ممنون میشم کمکم کنید.

 99. fateme گفت:

  سلام.لیسانس مهندسی پزشکی دارم با معدل کل ۱۶٫۷۰٫در حال فراگیری زبان آلمانی هستم .برا رشته های مربوط ب هوش و پردازش تصویر میخام اقدام کنم برای سال آینده.شرایط بورس شدن بنده ب چه نحوی است؟هزینم ماهیانه یا ترمی چه قدر میش؟

 100. حسین گفت:

  با سلام
  من کلاس اول دبیرستان هستم وقصد مهاجرت به خارج از کشور بعد از قبولی در کنکور دارم
  به نظر شما کدوم کشور برای ادامه تحصیل بهتره؟؟
  انتخاب اول خودم المان هست اون هم به دلیل شرایط مناسبشه
  به نظرم توی این سن فرصت خوبی برای یادگیری زبان خارجی هست
  به نظر شما چه زبانی رو از الان شروع کنم (انگلیسی یا المانی یا…)
  در مورد رشته هم باید بگم سال بعد میخوام ریاضی برم
  و برای کارشناسی احتمالا فیزیک میخونم

  • حسین گفت:

   تو اینترنت سرچ بزن دانشگاه های برتر دنیا که همه ساله تعیین میشن و همون هم بهترین ها هستند برای ادامه تحصیل البته مطابق با رشته
   زبان انگلیسی

 101. علیزاده گفت:

  سلام.۲۲ساله هستم ترم ۲کارشناسی ارشد شیمی الی.زبان هم تا چند مدت دیگر مدرک تافل را خواهم گرفت.و برای فارق التحصیلی خود موضف به ارائه و چاپ مقاله های isi و پایان نامه ای باشم.معدل هم تا الان ۱۶ می باشد.ایا امکان بورس و پذیرش دکترا دارم.

 102. پرستو گفت:

  سلام من میخوام برای مقطع ارشد در رشته فیزیک پزشکی رادیوتراپی در آلمان بورسی بگیرم.میشه اطلاعات بهم بدبد؟سپاس

 103. موسی الرضا گفت:

  سلام من دیپلمه هستم برای تحصیل در خارج از کشور میشه یکسره برم خارج از کشور تحصیل کنم هزینه ها چطوریه بورسی چطوری لطفا کامل توضیح بدهید.

  • اميد گفت:

   با توجه به وضعیت شما شرایط پذیرش در ألمان به این صورت هست که اول باید کنکور سراسری شرکت کنی و بعد یکی از دوره های روزانه یا شبانه قبول بشی او وقت میتونی مدارک تون رو همراه کارنامه قبولی در کنکور که ترجمه شده باشه و به تأیید وزارت علوم رسیده باشه برای دانشگاه مورد نظرت بفرستی.

 104. tahere گفت:

  سلام .من یه پسره ۱۹ ساله دارم که دانشجوی ترم ا ول رشته مکانیک خودرو هستش .میخوام براش پذیرش دانشجویی بگیرم .سربازی هم نرفته .چکار باید بکنم

 105. مهشاد گفت:

  نخیر در این صورت شما باید در خود کشور المان ازمون ورودی دانشگاه بدهید

 106. حسن گفت:

  سلام من دیپلمه هستم میخواستم بدونم برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور باید حتما از دانشگاه های ایران مدرکی داشته باشم یا مستقیما میشه وارد دانشگاه های خارج از کشور شد یه توضیح کلی لطفا باتشکر.

 107. مهسا گفت:

  من کارشناسی معماری دارم از دانشگاه غیر انتفاعی

 108. مهسا گفت:

  سلام من می خواهم در مقطع ارشد از دانشگاههای المان بورسیه بگیرم به چه صورت است ؟

 109. سردار گفت:

  با درود و سپاس فراوان
  ۲۷ساله هستم وفارغ التحصیل کاردانی نقشه کشی صنعتی از دانشگاه علمی کاربردی ساپکو.دارای دیپلم ریاضی فیزیک باعدل ۱۷٫۵ و فاقد مدرک پیش دانشگاهی.میخواهم بدانم اگر باقبولی در کنکور دانشگاه ازاد مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک گرایش طراحی جامدات ازدانشگاه ازاد واحد تهران جنوب بگیرم میتوانم برای ارشد مکاترونیک بورسیه تحصیلی ار یکی از دانشگاههای معتبر المان بگیرم؟با این فرض که زبان انگلیسیم خوب است و تا پایان ۱۳۹۶ میتوانم ielts 6.5 کسب کنم.درسال ۲۰۰۸ نیز ویزای دانشجویی هندوستان را برای رشته bachelore of computer science گرفتم ولی بدلیل مشکلات مالی درابتدای ترم سوم انصراف داده و به ایران برگشتم. صبورانه منتظر پاسختان هستم .لطفا راهنمایی بفرمایید

 110. سحر گفت:

  سلام. من فوق لیسانس راه و حمل و نقل هستم و میخواستم برای دکترا از دانشگاههای آلمان پذیرش بگیرم. لطفا منو در مورد پروسه ش راهنمایی کنید. ممنونم

 111. بندر گفت:

  سلام.من دانشجوترم دوم ارشدروابط بین الملل دانشگاه ازاد علوم تحقیقات هستم۵۵سال سن دارم برای ادامه تحصیل دراروپایاکشورهای اسکاندیناوی چگونه میتوانم اقدام نمایم وایاامکان چنین درخواستی وجوددارد.ممنون منتظرجواب وراهنمایی شماهستم.

 112. امید نظری گفت:

  سلام من لیسانس شیمی کاربردی دارم خیلی دوست دارم در مقطع کارشناسی ارشد برای تحصیل به المان برم اگر میشه یک راهنمایی بکنید ممنون میشوم.

 113. محمد گفت:

  دانشجویان دانشگاه ازاد درمقطع ارشد متقاضی تحصیل درمقطع دکترا پذیرش میشند؟؟؟

 114. محمد گفت:

  سلام من لیسانس مشاورم با معدل ۱۷ ومیخوام فوق بالینی بخونم دانشگاه آزاد وبعد دوسال برم المان دکترا درضمن متاهل هستم ۲۴سالمه بعد دوسال میشه ۲۶ممنون میشم راجب این رشته وتحصیل درمقطع دکترا درالمان راهنماییم کنید.

 115. vahid sharifi گفت:

  با سلام من وحید شریفی دانشجوی مقطع کاردانی رشته معماری از دانشگاه شهید باهنر شیراز هستم با معدل ۱۷٫۵۰ .می خواستم ببینم می تونم مدرک کارشناسی رو از یکی از کالج های آلمان بگیر .و این که برای تحصیل در آلمان کارت پایان خدمت لازم هست …………

  ممنون میشم اگه جواب بدید

  با سپاس وحید شریفی

 116. سعید گفت:

  با سلام
  من دانشجوی سال آخر دکتری فیزیولوژی ورزشی هستم. تمام مقاطع تحصیلی رو در دانشگاه های معتبر و با معدل بالا گذروندم. رزومه آموزشی (تدریس در چند دانشگاه) و پژوهشی (چاپ مقاله در نشریات داخل و خارج و شرکت در همایش های بین المللی) نسبتا مناسبی هم دارم. تسلط بر زبان انگلیسی و فرانسه هم دارم ولی مدرک زبان ندارم. متاهل هم هستم. چطور میتونم برای مقطع پست داک اقدامکنم؟توانایی نگارش پروپوزال پژوهشی هم دارم.
  ممنون

 117. صادق رنجبر گفت:

  سلام من لیسانس ماشین ابزارم وبه نرم افزار های مهندسی مسلطم.وخیلیهم علاقه دارم در دانشگاه المان ادامه تحصیل بدهم .شرایط مالی خیلی خوب نیست.اگه میشه شرایط رفتن به المان روخوب توضیح بدید.

 118. negar nazaripor گفت:

  باسلام ،من ۳۱ از اصفهان ،کارمند تامین اجتماعی ،کارشناس
  مدیریت دولتی ،در حال حاضر در سطح a1 ،زبان آلمان ام … من با این شرایط از چه طریقی متوانم برای مهاجرت اقدام کنم بات

 119. ساغر گفت:

  سلام. من سال ۹۱ در مقطع فوق لیسانس از دانشگاه علوم تحقیقات فارغ التحصیل شدم. در حال حاضر ۳۶ سال سن دارم و متقاضی ادامه تحصیل در مقط دکترا د ردانشگاه های آلمان می باشم. آیا در این زمینه محدودیت سنی وجود دارد یا خیر؟
  با تشکر

 120. سجاد گفت:

  سلام من دانشجوی رشته itهستم خیلی علاقمند به تحصیل در دانشگاه های المان هستم و متاسفانه وضعیت مالی خوبی هم ندارم میخاستم بدونم ایا امکان تحصیل ر المان رو دارم؟و اگه دارم این شرایط چیه؟

 121. فاطمه گفت:

  سلام.
  من لیسانس الهیات٬ گرایش تاریخ و تمدن ملل اسلامی با معدل۱۶/۷۳ از دانشگاه تهران هستم. به فلسفه نیز علاقه مندم و مطالعات آزاد فلسفی هم دارم.برای تحصیل در آلمان در مقطع دکتری٬ در چه رشته های مرتبط با این رشته ها در آلمان٬ امکان ادامه تحصیل وجود دارد؟! و آیا دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد٬ تأثیری در پذیرش دارد؟!
  ممنون

 122. برنا گفت:

  سلام.من دانش اموز سال چهارم ریاضی هستم بامعدل ۱۹/۹۰٫در مسابقات المپیاد ریاضی imc تونستم مدال برنز رو بگیرم و توی مسابقات روبوکاپ تونستم جزو ۳۰ نفر برتر کشور بشم و مسلط به زبان برنامه نویسی ++cهستم .برای بورسیه شدن هم دارم روی مقاله ای تحت عنوان سری ها کار میکنم و جایی هم ثبت نشده.با این شرایط میتونم برای دانشگاه هاروارد یا پرینستون اقدام کنم؟و خواستم شرایط پذیرش رو هم بدونم.

 123. نیوفر گفت:

  سلام من دانشجوی ترم ۳پزشکی هستم میخواستم شرایط ادامه تحصیلو در المان یا استرالیا بدونم و این که چجوی باید اقدام کنم

  ممنون میشم راهنماییم کنید

 124. راضیه گفت:

  با سلام
  من دانشجوی فوق لیسانس مهندسی مواد گرایش خوردگی و حفاظت مواد از دانشگاه شیراز با معدل ۱۶/۲۲هستم و فقط دفاع از پایان نامم مانده ، دوره کارشناسی ام را در دانشگاه شهید چمران اهواز با معدل ۱۶/۲۶ گذراندم ، می خواستم بدونم کدوم دانشگاه در چه شهری از آلمان برای ادامه تحصیلم در مقطع دکترا مناسب می باشد
  با تشکر

  • سعید گفت:

   راضیه جون برای دریافت بورسیه از کشورهای خارجی به خصوص المان اول بهتره یک پروژه یا یه مقاله خوب داشته باشی اون موقع خودشون برای جزب تو میان جلو
   ولی اکه خودت بخوای بری باید فکر مشکلاتشم بکنی همچنین مخارجش
   فکر شهرهای خوب برای تحصیل در مقطع دکترا رو زیاد نکن

 125. احسان گفت:

  سلام.سوال من در رابطه با شرایط پزیرش در کشور المان و استرالیا هست…و ایا شرط معدل هست یا خیر…سپاس گزارم

 126. مرتضی گفت:

  سلام من لیسانس الکترونیک دارم با معدل ۱۷فارغ التحصیل شدم،در مسابقات علمی و مهارتی نفر اول شدم،دوسال سابقه کار دارم میخواستم بدونم واسه ارشد میتونم در آلمان ادامه تحصیل بدم؟ممنون

 127. ابولفضل گفت:

  سلام
  من دانشجوی مهندسی مکانیک دانشگاه خواجه نصیر هستم.خواستم بدونم میتونم تو یکی از دانشگاه های خوب آلمان تو مقطع ارشد ادامه تحصیل بدم.اصلا اونا دانشگاه های مارو معتبر میدونن؟ و اینکه هزینش چجوره؟

 128. مائده گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و پشت کنکوری هستم معدل نهاییم ۱۷٫۵ میخواستم بورسیه شم میشه بگین از چه راهی و چه جوری بهتره مرسییی

 129. باران گفت:

  باسلام من سال اخر رشته گرافیکم با معدل۱۹٫۸۸تاکنون ۴نمایشگاه برگزارکردم وبا تمامی شاخهای رشتم اشنایی کامل دارم مخصوصا افکتهای کامپیوتری وانیمیشن سازی درزبان هم اطلاعات بالایی دارم وچیزی نمونده تامدرک بگیرم خواستم بپرسم داشتن مدرک زبان المانی الزامیه؟من چطور میتونم بورسیه بگیرم وشرایطش چیه

 130. بیتا گفت:

  با سلام من سال سوم تجربی ام میخواستم از شما خواهش کنم که در مورد تحصیل پزشکی در دانشگاه گوتیگن ۱_آیا باید در همان رشته پزشکی در دانشگاه دولتی در ایران قبول شوم یا همان رشته های مرتبط مثل بیوتکنولوژی یا ژنتیک و…قبول شویم هم مورد قبول این دانشگاه است ۲_ در صورت منفی بودن آیا راه دیگری برای ورود به دانشگاه گوتیگن مثلا شرکت در آزمون ورودی خود دانشگاه و معدل هم وجود دارد

 131. پوریا گفت:

  سلام . من دارای ۱۰ مقاله در همایش های بین المللی و عضو سایت علمی نخبگان جوان و عضو دهکده دانایی اروپا هستم و در حال تالیف یک کتاب هم هستم و معدلم ۱۴در رشته علوم تربیتی در دانشگاه فرهنگیان هستم میخواستم بدونم که با این شرایط بورسیه تحصیلی به من تعلق می گیره واسه مقطع کارشناسی ارشد .

  • mahbube گفت:

   سلام آقا پوریا ، منم دانشجو رشته ی علوم تربیتی دانشگاه فرهنگیانم و در حال حاضر مشغول ترجمه ی یک کتاب هستم . منم دنبال ۱ راهی واس رفتنم ، ولی نمیدونم با شرایط تعهدی ک ما دادیم این خواسته امکان پذیر هست یا نه . اگ راهی پیدا کردید لطفا به منم بگید . تنها چیزی ک دستگیرم شد این بود که معدل بالای ۱۶ یکی از معیارا هستش . پس سعی کنید معدلتون بالا ببرید .

 132. محبوب گفت:

  دانشجوی ترم اخر علوم ازمایشگاهی زیر شاخه پزشکی با معدل ۱۶/۹۸ هستم.میخاستم بدونم شرایطم مناسب تحصیل در المان هست؟ چه راهی باید طی کنم؟

 133. زهرا گفت:

  سلام باید برای تحصیل در آلمان حتما دیپلم داشته باشم؟ من۱۶سالمه و برادرم هم ابتدایی هست شرایط تحصیل اونجا باتوجه به شرایطمون چطوریه؟؟؟؟؟کمک لطفا

 134. سهیل گفت:

  سلام. خسته نباشید
  من لیسانس عمران بامعدل ۱۵٫۵
  ارشد عمران-خاک و پی با معدل ۱۶٫۵ از دانشگاه ملی دارم
  دو تا مقاله آی اس آی قوی دارم و ده تا مقاله کنگره و کنفرانس داخلی با زبان فارسی دارم. مدرک زبان هنوز نگرفتم. خواستم راهنماییم کنید چگونه پذیرش با بورسیه از انگلیس یا آلمان یا کاناد ا یا امریکا یا استرالیا میتوانم بگیرم. با تشکر

 135. میلاد کوچولو گفت:

  سلام من نفر اول رشته کامپیوتر شدم
  الانم تو دانشگاه شریف هستم چجوری میتونم بورسیه بگیرم

 136. مسعود گفت:

  سلام.من دانشجوی مقطع کاردانی هستم با معدل ۱۷ دانشکده مهاجر اصفهان.میخواستم بپرسم چجوری میتونم در المان پذیرش بگیرم؟

 137. mahdis گفت:

  سلام من فوق لیسانس حسابداری دارم میخوام برای مقطع دکترا اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های خارج کنم به نظرتون آلمان کشور مناسبی برای ادامه تحصیل دکترای حسابداری هست؟

 138. حديث گفت:

  سلام, دانشجوى تربیت بدنى هستم درمقطع کاردانى,براى کارشناسى بورس چه کشورهایى میتوانم شوم؟

 139. وحیده گفت:

  سلام.من دانشجو رشته فیزیکم ودر حرفه لباس وطراحی وخیاطی کار میکنم وشدیدا به این حرفه علاقه دارم میخواستم بدونم شرایط لازم برای اینکه بتونم در آکادمی مولر آلمان ادامه بدم چیست؟با تشکر

 140. نوید گفت:

  سلام من لیسانس مهندسی صنایع با معدل ۱۴/۸۵وکارشناس ارشد مهندسی مالی با معدل ۱۶/۲۵ ازدانشگاه ازادم ک هنوز دفاع نکردم از پایان نامم….میخواستم برای دکترا تو گرایش مالی که میگن خیلی سخته یا یکی از گرایش های مهندسی مالی مثل ریسک و …برای یکی از کشور های اروپایی اقدام کنم ولی حتما کمک هزینه بهم بدن یا فاند….ایلتس هم تا اخر امسال مدرکشو میگیرم.سه تا ای اس ای هم دارم…میخواستم با شرایط حاضر کدوم دانشگاه و تو کدوم کشورو برای اپلای انتخاب کنم بهتره…لطفا راهنماییم کنید…متشکرم

 141. سارا گفت:

  سلام من کارشناسی کتابداری با معدل ۱۸/۷۶و ارشد روانشناسی تبیتی با معدل ۱۷/۲۱ هستم به نظرتون امکان داره بتونم بورسیه بگیرم برای دکتری؟

 142. محمدرضا گفت:

  سلام من دانشجو کارشناسی فیزیک اتمی هستم … میخواستم بدونم این رشته جز رشته های بین المللی هستش؟؟؟؟؟
  یا اگر نیست چه رشته هایی بین المللی هستن؟؟؟

 143. faeze گفت:

  سلام من لیسانس مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی از دانشگاه ازاد واحد شهر قدس با معدل ۱۶٫۴۰ هستم و به زبان انگلیسی تسلط دارم.من با این معدل میتونم از یکی از کشورهای اروپایی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه بگیرم؟باید چطوری اقدام کنم؟ میشه لطفا کمکم کنید؟ ممنونم

 144. لیلا گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل فوق لیسانس کشاورزیم میخواستم بدونم کدوم کشور برای من مناسبه گرایشم آب و خاک هستش

 145. amir گفت:

  سلام من می خوام بعد از کنکور واسه ادامه تحصیل(رشته ی دندان پزشکی)برم المان شرایط فوق در مورد من صدق میکند.

 146. armin esfandi گفت:

  سلام
  من دانشجوی مهندسی برق ترم ۳ ارشدم با معدل کارشناسی ۱۶.۳۴ و ارشد ۱۵.۸۷ .کارشناسی دانشگاه سراسری گیلان و ارشد دانشگاه اصفهان
  آیا برای phd برای آلمان اقدام کنم.در حال حاضر آلمانی در سطح A1 هستم.
  آیا وقت بذارم رو انگلیسی برای آمریکا بهتر نیست؟

  • مرضیه گفت:

   حتما برای المان اقدام کن البته سطح آلمانیت خیلی پایینه در واقع ابتدایی

  • محمدرضا مجیدی گفت:

   با سلامو خسته نباشید بنده سال چهارم دبیرستان هستم معدلم ۱۹ و دارای مدال برنز و طلای المپیاد نانو تکنولوژی هستم تا کنون ۲ طرح به جشنواره خوارزمی فرستادم و ۱ اختراع و ۴ مقاله ثبت کردم عضو انجمن نوابغ منسا هستم ضریب هوشی من ۱۴۳ تخمین زده شده و امسال هم به احتمال زیاد پزشکی دانشگاه سراسری تهران و یا علوم پزشکی مشهد قبول میشم میخواستم شرایط پذیرش در دانشگاه هاروارد امریکا و دانشگاه بن المان و یا تورنتو کانادا واسه تحصیل در دو رشته نانو تکنولوژی و پزشکی بدونم
   با تشکر

 147. مینو گفت:

  من پشت کنکوری هستم می خواستم بدونم قبولی در رشته ای در دانشگاه دولتی ایران واجب است و چه رشته ای باشد تاثیر دارد؟؟

 148. محمد جاوید احمدی گفت:

  من در رشته انجینری ساختمان درس میخانم کلاس سوم و ترم شش
  بخاطریکه امکانات در افغانستان نیست میخاستم در یکی از کشور های خارج ادامه تحصیل دهم امیدوارم همکاری کنید

 149. سیمین گفت:

  کارشناسی علوماجتماعی دارم با معدل ۱۷ایا امکان بورس برام هست؟ در ضمن خواهرم ارشد حرکات اصلاحی اسیب شناسی ورزشی بامعدل۱۸داره ایاامکان بورس براش هست؟

 150. مهسیما گفت:

  سلام من۱۶سالمه میخواستم ببینم برای بورسیه تحصیلی تو آلمان واسه لیسانس چه شرایطی لازمه؟

  بعضیا میگن باید متاهل باشی . درسته یا نه؟ خیلی ممنون

 151. مهدی مهدوی گفت:

  فارغ التحصیل رشته مکانیک تاسیسات تو سطح کارشناسی با معدل ۱۲/۱۲هستم.ایا امکان پذیرش در بورس برای المان وجود دارد.

 152. م. ه گفت:

  سلام، من لیسانس شیمی کاربردى با معدل ۱۵,۹۳ و ارشد شیمی کاربردی معدل ۱۸,۷۵ دانشگاه آزاد، ب نظرتون واسه بورس هم میشه اقدام کرد!!!؟

 153. سيما گفت:

  با سلام من لیسانس مهندسی معماری با معدل ١۴.٩٧هستم و در حال حاضر دانشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد در رشته ی برنامه ریزی منطقه ای ( شهر سازی) در دانشگاه علوم تحقیقات با معدل ١٨ هستم می خواستم بدونم امکان بورسیه تحصیلی در مقطع دکتری در رشته ی معماری یا شهرسازی در دانشگاه های المان رو دارم ؟ با تشکر

 154. massi گفت:

  سلام.لیسانس حسابداری هستم با معدل ۱۴٫میخواستم بدونم واسه ادامه تحصیل ارشد ودکترا چه کشورای تناسب به رشته ام خوبن..مرسی

 155. غزاله گفت:

  باسلام
  من ترم سوم کارشناسی رشته نساجی از دانشگاه سراسری هستم.می خواستم بپرسم که بهتره لیسانسم را از آلمان بگیرم یا این که در ایران لیسانس بگیرم و برای فوق لیسانس به آلمان برم؟؟؟

 156. عباس گفت:

  با سلام من کارشناس ارشد زیست سلولی تکوینی دانشگاه آزاد هستم ۱ سال در پژوهشکده بیو انفورماتیک رویان بخش کلونینگ و شبیه سازی و ۳ سال در علوم پزشکی استان کرمانشاه و دارای چنذ مقاله بین المللی پزشکی هستم …معدل کارشناسی ارشد من ۱۵٫۸۸ و چند سال هم در آزمایشگاه سوپر وایزر و دوسال هم مسئول اوژانس بودم و کارهای پرستاری هم بلدم…
  برای گرتن بورس تحصیلی میتوانید به من کمک کنید؟کدام کشور؟لطفاراهنمایی کنید …با تشکر

 157. سجاد گفت:

  سلام.من کارشناسی علوم و صنایع غذایی خوندم با معدل ۱۴٫۲۱ میخوام ارشد تغذیه بخونم.میخوام برای بورسیه اقدام کنم راهنمایی میخواستم.باید چیکار کنم؟؟؟

 158. جواد گفت:

  عرض ادب واحترام من دانشجوی کارشناسی دانشگاه پیام نور بودم و دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه مازندران(بابلسر)دوره روزانه شاگرد اول ولی زبان بلد نیستم میخواستم ببینم شرایط بورسیه شدن در خارج از کشور رو دارم ممنون

 159. samira گفت:

  سلام
  من دانشجوی رشته اداره و پالیسی عامه هستم،امکانش است که برای فوق لیسانس در رشته حقوق و علوم سیاسی اقدام کنم ؟ اگر است چه شرایطی دارد؟

  دوره لیسانس چه شرایطی را دارد از نظر سابقه تحصیلی در دوره دبیرستان و رشته ها؟

 160. رضا گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشیدمن کاردانی رشته حسابداری رادردانشگاه ازاد گرفتم امکان تحصیل درالمان رادارم یانه

 161. komeil گفت:

  سلام، ممنون از مطالب مفیدتون، من یه سوال داشتم اونم اینکه آیا امکان پذیرش آلمان برای دانش آموزانی با مدرک پیش دانشگاهی هست؟ و اگه امکانش باشه شرایطش مثل مطالبی که بالا راهنمایی کردین هست؟

 162. آریا گفت:

  سلام من یک دوست دارم ترنس هست الان نه ساله که عمل کرده ولی با این وجود جامعه ایران پذیرشش نمیکنه آلمانی و فرانسه بلده و انگلیسی و عربیش عالیه خودشم فوق لیسانس مکانیک خونده از دانشگاه تبریز ولی به خاطر شرایطش از گزینش دکتری قبول نمیشه الانم تصمیم گرفته بره المان و پزشکی بخونه. به نظر شما با شرایط مالی متوسط چقدر احتمال داره دولت المان بهش بورسیه بده؟ لطفا ایمیل کنین

 163. شهناز گفت:

  سلام.خیلی ممنون از اطلاع رسانیتون؛
  من کارشناسی مدیریت صنعتی دانشگاه شاهدبا معدل ۱۴ رو دارم.الان ارشد مدیریت بازرگانی بین الملل میخونم.زبان انگلیسی و آلمانی میدونم.میخواستم بدونم برای مقطع کارشناسی ارشد رشته خودم (هر دو )میتونم بورسیه بگیرم؟؟؟؟شرایط و هزینه ها به چه صورت میشه؟؟؟
  سپاسگزارم از پاسخگوییتون

 164. مرضیه گفت:

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما عزیزان
  من فوق لیسانس حقوق تجارت بین الملل هستم .جهت ادامه تحصیل در المان چه شرایطی باید داشته باشمو هزینه تحصیل به چه صورت است ؟در کدام شهر المان وکدام دانشگاه میتوانم تحصیل کنم؟>خواهش میکنم جواب من بدین وراهنمایی نمایید من را.

 165. ایمان گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  من در مقطع پیش دانشگاهی ( رشته ریاضی ) مشغول به تحصیل هستم. میخواستم بدونم رشته مهندسی الکترونیک برای ادامه تحصیل در آلمان رشته خوبیه ؟

 166. نگار گفت:

  سلام من لیسانس حقوق از دانشگاه شهید بهشتی و فوق لیسانس حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه اصفهان هستم می خواستم ببینم با توجه به این که حقوق جزای ما اسلامیه فایده داره برا دکترای آلمان اقدام کنم

 167. سینا گفت:

  با سلام
  میخاستم بدونم با اخذ مقام در المپیاد فیزیک در کشور میتوان بورس تحصیلی در المان را کسب کرد با سن ۱۹؟
  و من شنیدم میتوان ۶۰ ملیون برای کسی ک سربازی نرفته صفته یازمین گرو گزاشت ایا این خبر صحت دارد؟
  و بعد از اتمام تحصیل دانشجو حتما باید برگرردد یا اقامت میتواند بگیرد!؟
  لطفا جواب من را بدهید با تشکر

 168. شهاب پاشازانوس گفت:

  سلام،خسته نباشی. من دانشجوی سال آخر ارشد مکاترونیک از دانشگاه آزاد قزوین هستم معدلم هم ۱۵٫۵ هستش. انگلیسی مسلط هستم آلمانی و فرانسه هم میدونم. میخوام بدونم برای اخذ بورسیه برای دکتری تو آلمان چیکار کنم؟ چقدر هزینه باید در نظر بگیرم تا از طریق موسسات Apply بگیرم؟

 169. لیلا شمس گفت:

  سلام من لیسانس صنایع غذایی از شهید بهشتی تهران و فوق MBA از پردیس کیش دانشگاه تهران هستم .برای دکترا در آلمان در رشته مدیریت می خواهم اقدام کنم. لطفا مدارک مورد نیاز و شرایط بورس شدن و یا دانشگاه هایی که برای دکتر در مدیریت مناسب هستند را معرفی فرمایید از شما کمال سپاسگزاری را دارم.

 170. ویدا گفت:

  سلام من لیسانس معماری با معدل۱۵ میخوام بورسیه بگیرم باید چکارکنم شرایطش چه جوریه؟ممنون اگه راهنماییم کنید

 171. رضا گفت:

  با سلام من ارشد روانشناسی هستم متقاضی پذیرش دکترا در رشته روانشناسی در المان هستم لطفا هزینه پذیرش و مدارک را اعلام فرمایئد

 172. masoom گفت:

  slm man daneshjoye azad karshenasiye peyvaste term2 reshtey biuoshimi zist mikhonam .alagey ziyad be borse alman ya keshvar dg daram .va noskhe piche darokhonam madark daram .moadlm 16.81to daneshgahe .chekar konam ?chejori shoro konam vase bors gerftan?mishe?

 173. homa گفت:

  سلام ببخشید من تازه دارم وارد دوره دبیرستان میشم به نظرتون کدوم کشور برای تحصیل من خوبه؟

 174. نسيبه گفت:

  سلام من نسیبه شهبازی هستم ناشنوای مادر زاد لیسانس تربیت بدنی دارم جطور می توانم بورسیه کشور ایتالیا را بگیرم لطفا بهم جواب بدید ممنونم

  • پرهام گفت:

   سلام. به سایت دانشگاهی که دوست دارین توش ادامه تحصیل بدین سر بزنید، اونجا لیست مدارکی رو که برای دانشجو های خارجی لازمه رو میذارن. بعد با خودشون مکاتبه کنید در رابطه با اپلای. بهشون ایمیل بزنین خودشون راهنمایی میکنن.

 175. مهشید گفت:

  سلام من دانشجوی دکتراphd علوم آزمایشگاهی در دانشگاه دولتی اصفهان هستم.معدل ارشدم ۱۷ بوده برای تز میتونم آلمان اقدام کنم؟

 176. مینا گفت:

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون من مدرک کارشناسی باستان شناسی دارم با معدل ۱۷و قصد گرفتن بورسیه المان رو دارم ولی مدرک زبان ندارم به نظرتون با این شرایط میتونم بورسیه بگیرم؟ و اگه میتونم وضعیت چطور خواهد بود؟

 177. ملیکا گفت:

  سلام من کارشناسی طراحی صنعتی میخونم خواستم بدونم چطور میتونم واسه المان بورسیه بگیرم و هزینه تحصیل و زندگی در المان چقدره؟

 178. sm گفت:

  با سلام.خیلی ساده میگم : واسه مقطع دکتری آلمان چقدر پول باید داشته باشیم؟

 179. reza گفت:

  سلام من پیش دانشگاهی هستم ورزومه خوبی درضمینه نانو دارم میتونم بورسیه دانشگاه هلمان بگیرم

 180. shirin گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه پیش دانشگاهی میرم…میخام دانشگاه المان برم امکانش هست؟

 181. سونیا گفت:

  سلام
  من کارشناسی آمار را در دانشگاه بوعلی و ارشد را در آزاد تهران شمال با معدل ۱۸ گذرونده ام،یک مقاله ISI در نوبت چاپ دارم آیا امکان بورس را دارم؟

 182. فرشاد صفریان گفت:

  سلام .ناشنوا هستم در رشته کا ردانی برق تحصیل کردم در دانشگاه ازاد جهت ادامه تحصیل در کدام کشور امکان تحصیل را دارم و امکان بورسیه شدن را دارم

  • Reza گفت:

   ba salam. ba tavajoh be nashenava budaneton va inke keshvare italia keshvarist ke be kasani ke malooliate jesmi daran komake mali mikone benazaram gozine khubi bashe.man khodam ounja dars khundam va benazaram sharayete khubi vase shoma vojood dare

 183. محبوبه گفت:

  سلام من ایسانس تجربی با معدل ۱۷/۳۹ کارشناسی زیست شناسی با معدل۱۵ کارشناسی ارشد شیمی الی دانشگاه ازد با معدل ۱۶/۵۳میتونم بورسیه دکترا شیمی دارویی دانشگاه های المان بشم.به نظر شما اقدام کنم برت این کار

 184. باران گفت:

  سلام

  من فارغ التحصیل رشته فیزیک از دانشگاه معتبر دولتی هستم با معدل ۱۳ و البته نمره تافل نسبتا خوب
  برا ی ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از ایران که هزینه خیلی بالایی نداشته باشه امکانی وجود داره نهایتا(۶۰۰ یورو در ماه)

 185. ali گفت:

  سلام.من لیسانس آموزش زبان انگلیسی دارم میخاستم بدونم که میتونم ارشد رو تو آلمان بورسیه بشم تو همین رشته؟لطفا راهنماییم کنید مرسی.

 186. محمود حسن زاده گفت:

  بنده محمود حسنزاده علاقمند به گرفتن بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا در آلمان هستم.۹۹۸۹۰۹۶۰۵۸۴۴+

 187. چشمه گفت:

  سلام
  من لیسانس دامپروری دارم و وضعیت مالی خوبی ندارم، اما سابقه کار ۸ساله و معدل ۱۶ دارم، امکان ادامه تحصیل و گرفتن بورس برای من وجود دارد؟ خواهشمندم حتما من را کمک کنید و راهنمایی کنید. ممنون از شما

 188. شهره گفت:

  سلام من ترم۴ کارشناسی ژئومورفولوژیم(جغرافیاگرایش زمین شناسی)با معدل۱۵_به نظر شماامکان بورسیه گرفتن المان یا کانادا برام وجود داره

 189. صبا گفت:

  سلام من سال اول پزشکی هستم خیلی علاقه دارم در آلمان ادامه تحصیل بدم و بورسیه هم بشم
  میشه راهنمایی کنید لطفا؟

 190. الی گفت:

  با سلام
  من می خواستم برای نه ماه فرصت مطالعاتی دکتری برم آلمان. برای رشته مکانیک و در زمینه شکست پلیمر. کدام دانشگاه ها مناسب است؟
  با تشکر

 191. Amirsina گفت:

  سلام من ترم چهارم کاردانی نرم افزار هستم و معدلم هم در حد ١۴-١۵ هستش و از لحاظ مالی در وضیعت خوبی نیستم و علاقه فراوانی به تحصیل در آلمان دارم لطفا کمکم کنید که چه موقعی برای ارشد اقدام کنم و…

 192. parvin گفت:

  سلام.من لیسانس مهندسی شیمی ازدانشگاه دولتی ام بامعدل پونزده قصد دارم که توی آلمان ادامه تحصیل بدم ممنون میشم راهنماییم کنید

 193. Keyvan Velayati گفت:

  با سلام خدمت شما کیوان هستم.دیپلم علوم تجربی دارم.سوال:به نطر شما من چه رشته ای در ایران تا لیسانس بخونم و فوق لیسانس اقدام کنم برای المان؟ ( رشته ای که در المان خوب باشد.من حفظیاتم خوب است ) با سپاس از شما

 194. جواد گفت:

  سلام.من ترم ۴ مهندسی مکانیکم.معزلم هم خوبه در حدود ۱۹ میخواستم ببینم چطور می تونم برای ارشدم تو یکی از کشورهای اروپایی بورسیه بگیرم.شرایط مالی خوبی هم تقریبا ندارم

 195. مینا گفت:

  سلام من دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارش روانشناسی بالینی هستم با معدل ۱۶:۳۰ومتقاضی ادامه تحصیل دکتری در همین رشته هستم. از نظر مالی تقربا اوکی نیستم. ولی واقعا دوست دارم آلمان ادامه تحثیل بدم باید چکار کنم وبه چه مدارکی نیاز هست مدرک زبان باید چی باشه؟ ممنون ازتون.

 196. سارا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  ترم آخر کارشناسی ارشد مترجمی علوم و تحقیقات با معدل حدود ۱۷ هستم .در ضمن در حال نوشتن مقاله ISI هم هستم .ولی معدل کارشناسیم خیلی پایینه آیا امکان گرفتن بورسیه برای آلمان یا هر کشور دیگه ای وجود دارد ؟ممنون از راهنماییتون.

 197. پریسا گفت:

  کارشناسی ارشد آموزش زبان انگلیسی با معدل ۱۶ دارم
  امکان گرفتن بورسیه را دارم؟

 198. سعید گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد در رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری هستم. معدل کارشناسیم ۱۴٫۳۰ و کارشناسی ارشدم ۱۷٫۴۱ هستش. یک اکسپت isi دارم و یک مقاله داخلی. مدرک زبان هم در حال حاضر ندارم. میخواستم بدونم برا گرفتن بورسیه تحصیلی به چه فاکتورهای دیگه ای نیاز دارم که دنبالش باشم. و آیا شانسی برا گرفتن بورس دارم یا نه؟
  با تشکر.

 199. لیدا گفت:

  با سلام.من دانشجوی ترم ۲کارشناسی ارشد علوه تغدیه میباشم معدل دوره کارشناسیم درحدود۱۵٫۴۸ هست.آیا امکان پذیرش من در دانشگاههای کانادا برای دوره دکتری وجود دارد؟

 200. Abdul Zuhoor گفت:

  hi i am from Afghanistan
  and i am graduated and now i really need to a scholarship .

 201. ابراهیم گفت:

  سلام من دانشجوی ترم اخر مهندسی برق هستم دانشگاه ازاد دماوند و علاقه زیادی به تحصیل در المان دارم ولی از لحاظ مالی خانوادهی ضعیفی دارم و در ایران هم در طول تحصیل هم کار میکنم لطفا اطلاعاتی درباره ی برسیه در المان به من بدید با تشکر.اطلاعاتی هم در مورد پذیرش و سطح زبان المانی و انگلیسی میخواهم و یه ساعت ملاقات برای راهنمایی.من قصدم جدیه

 202. بهار گفت:

  سلام.من دانشگاه پیام نور رشته حسابداریمیخونم و ترم۶هستم.علاقه زیادی برای گرفتن بورسیه دارم.از لحاظ مالی مقداری مشکل دارم لطفا راهنمایی کنید

 203. فاطمه گفت:

  سلام. من دانشجوی کارشناسی مامایی ترم ۲ هستم. میخوام بورسیه بگیرم برای آلمان اما ازلحاظ مالی مشکل دارم. لطفا راهنمایی کنید که چیکار باید کنم

 204. سودا گفت:

  سلام، من دانشجوى کاردانى معمارى هستم.. مى خواستم کارشناسى ارشد رو تو آلمان ادامه تحصیل بدم ولى معدلم کمه. اگه امکانش باشه راهننایی کنید که من باید چى کار کنم و کى اقدام کنم.. ممنون

 205. negar گفت:

  salam man farqoltahsile reshteye shimi karbordi az daneshgahe azad hastam,vase taqire reshtam b darusazi va tahsile raygan dar alman bayad chkar konsm?

 206. نگین گفت:

  سلام من دانشجوی ترم ۲ هوشبریم میخواستم واسه تحصیل در المان و کشورهای اروپایی راهنماییم کنین

 207. محمدرضا گفت:

  سلام.من دانشجوی کارشناسی ارشد تربیت بدنی ترم آخر هستم.میخواستم بدونم برای بورس گرفتن در کشور آلمان چیکار باید بکنم؟متشکرم

 208. امیر گفت:

  من ارشد برق /قدرت از دانشگاه دولتی دارم . در ضمن معلم هنرستان و مدرس دانشگاه های آزاد و دولتی در رشته خودم هستم . تألیفاتی نیز دارم می خوام به یکی از بهترین دانشگاه های آلمان از نظر رشته خودم برم درضمن برای دانشجویان دکتری چقدر پول می دهند و … لطفاً راهنمایی نمایید. سپاسگزارم

 209. سحر گفت:

  با سلام من ۲۰ سالمه ترم ۶ کارشناسی عمرانم میخوام برای کارشناسی ارشد برم آلمان ولی نمیدونم کدوم دانشگاه برم ؟ کی اقدام کنم ؟ معدلمم پایینه اگه کمکم کنید ممنون میشم

 210. مهناز گفت:

  خواهشمندم جواب من و بدین من خیلی علاقه مندم واسه تحصیل از ایران برمکمکم کنید و جواب بدین واسه بورس

 211. مهناز گفت:

  با سلام و خسته نباشین من فوق لیسانس روان شناسی کودکان استثنایی دارم با معدل بالا خواهشمندم به من کمک کنید من شرایط مالی خوبی ندارم اما میخوام خودم و بورسیه کنم کمکم کنید تا بتونم خودم و بورس کنم

 212. فاطمه گفت:

  سلام

  من دانشجوی بورسیه دکترای تخصصی بیوتکنولوژی پزشکی هستم سال دوم و میخوام توی آلمان یا اتریش یا استرالیا بورسیه بگیرم لطفا راهنمایی بفرمایین

 213. امین گفت:

  سلام

  من دانشجوی بورسیه دکترای تخصصی بیوتکنولوژی پزشکی هستم سال دوم و میخوام توی آلمان یا اتریش یا استرالیا بورسیه بگیرم لطفا راهنمایی بفرمایین

 214. همرا گفت:

  سلام،،،من رشته ریاضی هستم و ٢سال پشت کنکور،میخوام برای کارشناسی بورسیه بگیرم و مستقیم تو یکی از دانشگاه های آلمان معماری بخونم،خیلی ممنون میشم کمکم کنید…

  • بهار گفت:

   من محمد حسین سجادیان هستم دانشجو ترم چهارم رشته گرافیک کامپیوتر می تونم بورسیه کشور المان بشم ودرانجا ادامه تحصیل بدم لطفا کمکم کنید

 215. بهار گفت:

  من الان درحال تحصیل دررشته علوم ازمایشگاهی دانشگاه ازادهستم.ایامیشه بااین رشته درالمان ادامه تحصیل دادیابایدازاول یه رشته دیگه تحصیل داشته باشم

 216. هدي گفت:

  سلام من دیپلمه هستم با معدل ۱۹٫۴۷و معدل کتبی ۱۸٫۳۵٫سه سال میخوام پزشکی قبول شم ولی نمیشه.میشه بگی شرایط المان چطوریه در مورد رشتهای پزشکی.کالج هاش مجانیه؟کار میدن بهمون؟وضع مالی ما متوسطه.

 217. مهری گفت:

  سلام من دانشجوی ترم سوم کارشناسی ارشد ریاضی دردانشگاه دولتی گیلان هستم ( تاکنون بامعدل ۱۶٫۶۷)باارایه ۱مقاله پژوهشی.زبان انگلیسیم هم خوب هست.میخواستم درمورد تحصیل رایگان درآلمان راهنماییم کنید.ضمنا متاهل نیز هستم.آیادرآنجاحقوقی ازجانب دولت درحین تحصیل خواهم داشت؟

 218. وحید گفت:

  سلام من رشته برق کارشناسی ناپیوسته خوندم دانشگاه غیر انتفاعی ولی به دلیل یک شرایط معدلم خوب نشد
  اگه ارشد دانشگاه دولتی تهران را بیارم برا دکترا میتونم بورسیه شم ؟؟؟
  لطفا کمکم کنید ممنون

 219. محمود گفت:

  سوال دیگه ای که دارم اینه که میشه راهی برای بورس مجانی برای آنجا پیدا کرد .با کار کردن در موسسات تحقیقاتی و پژوهشی مختلف در آنجا؟طوری باشه که علاوه بر هزینه دانشگاه و خرج و مخارج یک مقداری هم برای خودم بمونه.

 220. محمود گفت:

  سلام.من کارشناسی ارشد شیمی تجزیه میخونم.معدل aهم دارم.میخوام بدونم اگه بخوام بورس آلمان رو در مقطع دکترا بگیرم باید چکار کنم.مقاله بین المللی هم دارم.آشنایی با زبان انگلیسی دارم ولی با زبان آلمانی آشنا نیستم.مرسی

 221. دانشجوی علوم آز گفت:

  بابا اینجور که حساب میکنید اصلا نمیشه تو آلمان درس خوند. دخل و خرج باهم جور در نمیاد

 222. سارا گفت:

  سلام من دانشجو ترم اول رشته میکروبیولوژی دانشگاه ازاد هستم.میخواستم شرایط رشته های تحقیقاتی رو در المان بدونم.ایا پذیرشش سخت تر از رشتهای مهندسیه یا نه؟ممنون میشم اگه جواب بدید.

 223. بهار گفت:

  باسلام.
  من کارشناسی مدیریت بازرگانی با معدل ۱۷٫۶۴ از دانشگاه غیرانتفاعی دارم. میتونم برا بورسیه اقدام کنم؟
  کذوم دانشگاه بهتره؟
  ممنون از راهنماییتون

 224. نگار گفت:

  با سلام من دانشجوی ترم اخر حسابداری هستم در دانشگاه غیر انتفاعی جهاد خوزستان(معدل ۱۸).ممنون میشم منو راهنمایی کنید که چطور میتونم بورسیه بگیرم و در خارج از کشور ادامه تحصیل بدم.ایا امکان تحصیل رایگان در خارج دارم یا خیر؟

 225. مهدی گفت:

  سلام
  من ۲۹ سالمه، با مدرک مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتراز دانشگاه علمی کاربردی جهاد دانشگاهی اصفهان و معدل ۱۳٫۹۰،
  میخواستم واسه ادامه تحصیل در آلمان با این شرایط ذکر شده اقدام کنم.
  ۳ سال سابقه کار حرفه ای تو زمینه تولید نرم افزار و برنامه نویسی دارم.
  شرایطی برای من هست که بتونم اونجا هم کار کنم و هم ادامه تحصیل بدم؟
  و اگه این شرایط مهیاست چه مدارکی نیاز دارم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید….

 226. غلام رضا گفت:

  سلام.من دانشجوی ترم ۵ رشته ریاضی دانشگاه دولتی افغانستان هستم.لطفا جهت ادامه تحصیل درمقاطع لیسانس و فوق لیسانس در المان راهنمایی کنید.تشکر از شما

 227. میثاق بلوریان گفت:

  سلام من مدرک کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی دارم و قهرمان رشته دو و میدانی و نجات غریق ایران هستم و کارت مربیگری دو و میدانی و کارت نجات غریق درجه ۲ دارم…لطفآ جهت ادامه تحصیل رایگان در مقطع دکترا در آلمان راهنمایی کنید ممنون

 228. مریم گفت:

  سلام. من ارشد طراحی شهری از علم و صنعت دارم. می خواستم بدونم می تونم برای phd در رشته urban planning بورسیه ای از دانشگاههای آلمان بگیرم؟ شرکت شما در این بخش کار می کنه؟ البته دانشگاه انگلیسی زبان باشه.

 229. افشین . ز گفت:

  سلام دانشجوی معماری هستم . دانشگاه غیرانتفایی سوره تهران میخواستم بدونم دانشاه های غیر انتفایی شرایط خواصی دارن یانه و این که اگه با مدرک کارشناسی موق به رفتن بشیم ازچه مقطعی ادامه میدیم ؟

 230. zohre گفت:

  سلام من فوق لیسانس اقتصاد با معدل ۱۵ والسلام ۷ هستم اما زبان آلمانی نمیدونم ایا میتونم در مقطع دکترا پذیرش بگم؟

 231. فائزه نظافت گفت:

  سلام.من دانشجوی ترم۳ کارشناسی رشته نرم افزاراز دانشگاه دولتی هستم.میخواستم دررشته مهندسی پزشکی ازالمان واسه کارشناسی بورس بشم.این امکان داره که بورسیه بشم؟

 232. محمد گفت:

  سلام من کارشناس ارشد شیمی دانشگا دولتی هستم با معدل ۱۷٫۵ میخواستم بدونم چجوری میشه از دانشگاههای آلمان فاند دریافت کرد؟

 233. setareh گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران هستم و تصمیم دارم برم آلمان برای تحصیل در رشته دندانپزشکی میخواستم بدونم بهنرین دانشگاه دولتی برای رشته دندانپزشکی کدام است و آیا میتوانم از بورسیه تحصیلی استفاده کنم

 234. افسون گفت:

  سلام من در ایران تا مقطع کارشناسی ارشد کشاورزی خوانده ام سوالی دارم آیا امکان تحصیل مجدد در کارشناسی ارشد در رشته تغذیه را در آلمان دارم؟

 235. رحمان گفت:

  سلام بنده پزشک عمومی فارغ التحصیل ۱۳۸۷هستم درمورد شرایط ادامه تحصیل و دریافت تخصص در المان راهنمایی میخاستم ممنون

  • leili گفت:

   salam,aghaye dr mohemtarin factor yadgiriye zabane almaniye va hamchenin peyda kardane ye position to alman ke khodesh mostalezame donestane zabane almani va tamas o mail zadan be bimarastanaye mokhtalef dar iyalate mikhtalefe alman hast,va hamchenin bayad bedoonin ke kodom bimarestana be residentash hoghoogh mide ta betoonin hazinehatoon ro onja tameen konin.

 236. رضا بختیاری گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد حسابداری هستم و حدود یکسال دیگه این مقطع به اتمام می رسد حال از شما سوالی دارم آیا در رشته ی حسابداری در مقطع دکترا در آلمان می شود تحصیل کرد و موفق بود و شرایط کار برای دانشجوی ایرانی دولت آلمان فراهم میکندو نحوه برخورد با دانشجویان مقطع دکترا چگونه است. از ایران

 237. امیر حسین گفت:

  با سلام .. من دانشجوی ترم آخر رشته ی حسابداری از دانشگاه آزاد هستم ( معدل فعلی ۱۴ هست )
  میخواستم برای ارشد در دانشگاه المان برای همین رشته درخواست بدم
  میشه راهنمایی کنین کدوم دانشگاه به زبان انگلیسی هست؟؟ کدوم دانشگاه بهتره؟
  ایا مدرک لیسانس منو قبول میکنن؟؟
  هزینه ی تقریبی تحصیل در ماه چقده تقریبا؟؟
  شرایط بورس شدن به چه صورتیست ؟؟
  ممنونم اگه منو راهنمایی کنین!
  موفق باشین.

  • ماریا گفت:

   سلام من کارشناسی حسابداری با معدل۱۵ از دانشگاه آزاد دارم برای ادامه تحصیل دررشته حسابداری در آلمان در کدام دانشگاههای دولتی می توانم رایگان تحصیل کنم ضمنا یک فرزند دختر ۳ ساله دارم آیا امکانات مهد کودک رایگان برای فرزندم وجود دارد.

 238. میلاد درویشیان گفت:

  سلام
  میلادهستم ۲۳ سالمه ترم آخر کارشناسی مهندسی مکانیک گرایش طراحی جامدات.دارای پایان خدمت و گذرنامه هستم.
  دارای ۴تا سند اختراع بوده و در مسابقات اختراعات مالزی در سال ۲۰۱۲ مقام دوم دریافت کرده ام قصد دارم برای ادامه فعالیت های علمی خود و ادامه تحصیل در مقطع ارشد در کشور آلمان تحصیل کنم.آیا با داشتن اختراع و رزومه پژوهشی شرایط خاصی برای پذیرش من در آلمان وجود داره؟
  ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

 239. نیلوفر گفت:

  سلام من دانشجو دندانپزشکی دانشگاه دولتی هستم میخواستم بدونم میشه واحد هارو در یک کشور دیگه ادامه بدم لطفا راهنماییم کنید

 240. میلاد وفایی گفت:

  سلام من دانشجوی رشته حقوق قضایی هستم و ۸ سالی رو به قوه قضاییه تعهد خدمت دارم ، می خواستم بدونم که آیا امکان تحصیل برای من در آلمان یا فرانسه یا انگلستان هست ؟ رشته مورد علاقه ام برای مقطع ارشد : تجارت بین الملل هست . تا تیر ۱۳۹۴ فارغ التحصیل میشم تا الان معدلم ۱۸٫۵ هست .خواهشا از طریق ایمیل فوق راهنمایی ام کنید . ممنون

 241. armin گفت:

  با سلام .. من دانشجوی ترم ۶ رشته ی مدیریت اجرایی از دانشگاه پیام نور هستم ( معدل فعلی ۱۳ هست )
  میخواستم برای ارشد در دانشگاه المان برای همین رشته درخواست بدم
  میشه راهنمایی کنین کدوم دانشگاه به زبان انگلیسی هست؟؟
  ایا مدرک لیسانس منو قبول میکنن؟؟
  هزینه ی تقریبی در ماه چقده تقریبا؟؟
  شرایط بورس شدن به چه صورتیست ؟؟
  ممنونم اگه منو راهنمایی کنین
  امیدوارم همیشه موفق باشین.

 242. حسن گفت:

  سلام؛من حسن هسم ترکم دانشجو سال آخر کارشناسی مهندسی عمران دانشگاه صنعتی شریف با معدل ۱۹/۲۷ و با دو مقاله isi و یک اختراع در زمینه تولید ماده جدید برا افزایش ۲۰ درصدی مقاومت کششی فولادو تسلط کامل به زبان انگلیسی میخواستم برا گرفتن بورس آمریکا کمکم کنین البته دانشگاه پلی تکنیک پاریس به ایمیلم زده حاضره بورس کنه ولی اولا زبان فرانسه بلد نیسم دوما امریکا در عمران از فرانسه سرتره

 243. فاطمه صمدی گفت:

  سلام
  من سال سوم دبیرستان هستم ودر اندونزی درس می خونم می خواستم بپرسم امکانش هست سال چهارم و در کالج آلمان درس بخونم و به جای مدرسه رفتن تو این مدت روی زبانم کار کنم البته من یک ذره فوری می خوام اقدام کنم چون ماه دیگه مدرسم شروع میشه اگر شما کمکم کنید ممنون میشم
  با تشکر

  • دانیال گفت:

   سلام. من مدرک کارشناسی مهندسی از دانشگاه آزاد دارم. میخواستم بدونم آیا میتونم در آلمان دندانپزشکی بخونم و اینکه برآورد شهریه در هر ترم میانگین چقدر میشه? بهترین دانشگهارو تو این زمینه معرفی کنید. سپاسگذارم

   • میثم روشنی گفت:

    سلام من کاردانیمو از دانشگاه دولتی در رشته تاسیسات حرارتی و برودتی تازه گرفتم با معدل ۱۵/۷۲میخواستم بدونم میتونم بورسیه بگیرم یا نه؟
    و زبانم خوبه ولی بازم دارم کلاس میرم و واسه کارشناسی همون دانشگاه دولتی قبول شدم میخواستم بدونم رشته منو کدوم کشورا واسه کارشناسی ارشد دارن و چه معدلی در کارشناسی لازمه.لطفا یه جایی بغیر از ایمیلم واسم جواب بدین اخه رمزشو ندارم و دیگه نمیتونم بسازمممنون

 244. پریسا گفت:

  سلام من فارغ التحصیل رشته مرمت آثار تاریخی هستم ، میخواستم بدونم در زمینه این رشته میتونم در دانشگاه های آلمان ادامه تحصیل بدم . زبان انگلیسیم متوسط و از آلمانی چیزی نمی دونم و به فکر بورسی هستم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

  • مریم گفت:

   سلام
   من ۴۹ سال سن دارم فوق لیسانس روابط بین الملل از دانشگاه آزاد و لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه تهران در سال ۶۴ هستم آیا امکان بورسیه برای من در رشته ژورنالیسم یا روانشناسی یا مدیریت رسانه یا زبان انگلیسی در آلمان وجود داره؟ دراین زمینه چه کار می توانم بکنم.
   با تشکر-۰۷/۱۰/۹۲

 245. مجتبی گفت:

  با سلام من دانشجو ترم۳ حقوق هستم ونمرات دبیرستانیم ضعیفه اما تو دانشگاه دارم جبران میکنم و کلاس زبان رو هم شروع کردم.آیا میتونم به فکر بورس تحصیلی در دانشگاه های خوب اروبا باشم.متشکرم.

 246. ایوب گفت:

  با سلام ، من دانشجوی ارشد رشته آلودگی محیط زیست هستم می خواهم برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاههای کشور اروپای ادامه تحصیل بدهم. زبانم زیاد قوی نیست.چه کارهای باید انجام بدم. با تشکر

 247. محمد گفت:

  با سلام بنده دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی نفت می باشم ودارا رزومه شغلی به مدت ۶ سال عضو هیات علمی دانشگاه هستم وفعالیتهای پژوهشی بالا می باشم لطفا برای بورس دکتری در آلمان راهنمایی کنید با تشکر

 248. عبدالقادر گفت:

  با سلام بنده دارای مدرک کارشناسی وکارشناسی ارشد نرم افزار کامپیوتر می باشم ومتاهل هستم ودارای ۱ فرزند دختر میباشم برای بورس تحصیلی دکترا در آلمان چه مراحلی هست .با تشکر

 249. سمیه دهداری گفت:

  با سلام من دارای مدرک تحصیلی لیسانی مدیریت بازرگانی ولیسانس حقوق وکارشناسی ارشد حقوق خصوصی هستم راه اینکه بخواهم بورسیه دکترا در آلمان بگیرملطفا به من بگویید .متشکرم

 250. سعاد بشیری گفت:

  با سلام من مجرد و ۲۶ سال سن دارم دارای دکترای دامپزشکی از دانشگاه جمران اهواز هستم. علاقمند هستم تخصص خودم را در آلمان با بورسیه بگدرانم سخت ذر حال خواندن و تقویت زبان انگلیسی ام هستم اما تحصیل رایگان میخواهم . معدل من ۱۵/۳ است آیا شرایط رادارم؟

 251. آزاده گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته مهندسی صنایع از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۳٫۹۱
  میخواستم برای رشته mba در مقطع کارشناسی ارشد به زبان المانی پذیرش بگیرم .
  آیا امکانش هست؟

 252. fahime گفت:

  من فارغ التحصیل کارشناسی شیمی دانشگاه دولتی تهران با معدل ۱۵ هستم.
  مقاله ای در یک مجله معتبر چاپ کرده ام
  تافل دارم و درحال حاضر نیز درحال آموزش آلمانی هستم
  آیا امکان بورسیه برای کارشناسی ارشد در آلمان یا سایر کشورهای اروپایی وجود دارد؟

 253. فهیمه گفت:

  سلام من لیسانس شیمی دارم.با معدل ۱۵ فارغ التحصیل شده ام ،دارای مقاله ای در یک مجله معتبر هستم.تافل نیزدارم و درحال شرکت در کلاس های آموزش آلمانی هستم.آیا امکان بورسیه در کارشناسی ارشد را دارا هستم؟میتوان درصد آن را مشخص نمود؟

 254. سارا گفت:

  با سلام وخسته نباشی خدمت شما
  من میخواستم برای دوست دارم مترجم زبان آلمانی شوم ولی ترجیح میدهم در آلمان شروع کنم
  میخواستم ببینم شما برای اینکار اقدام میکنید یا نه .در ضمن من مجرد و ۳۸ ساله .با تشکر سارا

 255. حسین گفت:

  باسلام
  من دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه صنعتی اصفهان در رشته مهندسی کشاورزی گرایش اصلاح نباتات هستم و یک مقاله ISI دارم و علاقه مند به دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا درکشور آلمان هستم، لطفاً مرا راهنمایی کنید.

 256. فاطمه گفت:

  آقا/خانم محترم:
  من برای دکتری مهندسی در دانشگاههای آلمان پذیرش گرفتم .ازدواج کردم و یک بچه دارم متولد ۱۹۸۰ هستم .لطفا بهترین بورسیه تحصیلی که در کشور آلمان با شرایط من میتوان اقدام کرد به من پیشنهاد کنید.
  از لطف شما خیلی متشکرم

 257. الناز گفت:

  سلام.من دانشجوی سال آخر فیزیوتراپی هستم.امسال قصد دادن ارشد sport دارم.تا آخر دوران ارشدم می تونم ۲مقاله معتبر درست کنم.می خواستم بدونم با این شرایط میتونم بورسیه یا تحصیل رایگان برای یکی از دانشگاه های آلمان بگیرم؟مرسی.

 258. سعید گفت:

  با سلام سعید هستم دانشجوی ترم ۷ شهرسازی دانشگاه آزاد و میخواستم برای ارشد و تحیل در رشته برنامه ریزی شهری در دانشگاه های آلمان اقدام کنم. زبان انگلیسی در حد متوسط و آلمانی هیچی. آیا با این شرایط میتوانم برای آلمان اقدام کنم؟

 259. nazi گفت:

  من دانشجوی ترم آخر رشته نرم افزار دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی هستم.می خواستم بدونم می تونم برای بورسیه ارشد اقدام کنم؟همین رشته یا باید تغییر رشته بدم؟
  بی نهایت سپاس

 260. محمد گفت:

  سلام من میخام درمقطع دکتری رشته مهندسی مکانیک ادامه تحصیل بدم آیا دانشگاه های آلمان مدارک دانشگاه آزاد را قبول دارند وامکان کسب درامد همزمان با تحصیل دراین مقطع امکان پذیره؟

 261. fatemeh h گفت:

  باسلام
  من کارشناس اتاق عمل هستم.وتمایل دارم که در خارج کشور در رشته دندانپزشکی ادامه تحصیل بدهم و به زبان خارجی هم مسلط نیستم.چگونه می توانم بورسیه تحصیلی بگیرم واز کجا باید شروع کنم؟ودر کدام کشور موقعیت درس خواندن در رشته دندان پزشکی بهتر است؟

 262. امیر گفت:

  سلام
  من دانشجوی کاردانی الکترونیک هستم ممنون میشم اگه اطلاعاتی درباره بورسیه دانشگاه های المان بهم بدین.

 263. میترا گفت:

  با سلام.خواستم بپرسم که برای اینکه بخوای برای مقطع کارشناسی ارشد پذیرش بگیری اگه مدرک لیسانس رو از دانشگاه آزاد گرفته باشی مشکلی داره؟ و اینکه برای رشته های علوم پایه مثل ژنتیک یا سلولی مولکولی و… در آلمان دانشگاه مستقلی هست ؟
  در صورت امکان لطفا جواب رو به ایمیل بفرستید.
  با تشکر

 264. roholah گفت:

  با سلام اینجانب دارنده مدرک کارشناسی علو م ازمایشگاهی دامپزشکی برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در المان
  چه کارباید بکنم

 265. آفتاب گفت:

  سلام.
  من مدرک کارشناسی ارشد طراحی شهری از دانشگاه علم و صنعت دارم.می خواستم بدونم آیا دانشگاه انگلیسی زبانی در آلمان هست که دکتری “طراحی شهری” (دقیقا همین عنوانش باشه) بده؟ مخصوصا با بورس. ممنون اگه پاسخ بدین.

 266. زهرا گفت:

  با سلام
  من دیپلمه ریاضی با معدل کل ۸۲/۱۸ هستم وبا مدرک پیش دانشگاهی رشته تجربی با معدل ۹۰/۱۷ هستم و در ازمون سراسری ۹۲ با رتبه ۱۱۰۰۰ مجاز در انتخاب رشته سراسری روزانه شدم و مشتابق به تحصیل در رشته پزشکی در المان هستم .ایا امکان تحصیل برای من وجود دارد؟؟

 267. محمد گفت:

  سلام

  کارشناسی برق قدرت دانشگاه ازاد دارم چه طوری بورس بشم؟

 268. سارا گفت:

  سلام.من دیپلمه ی تجربی هستم.میخوام تویکی از دانشگاهای المان در رشته ی داروسازی یادندونپزشکی تحصیل کنم اما نمیدونم باید چیکارکنم و از کی کمک بگیرم لطفا راهنماییم کنید.۱۸سالمم هست.

 269. آرزو گفت:

  سلام
  من امسال کنکوردادم ودارم وارد دانشگاه میشم برای فوق لیسانسم میخوام به خارج برم به نظرشما کدوم کشوربرام راحتتره برای اینکه ازحالا به کلاس زبان اون کشوربرم

 270. سميرا گفت:

  سلام من از دانشگاه potsdam برای دکتری پذیرش دارم اما می خوام از بورس تحصیلی استفاده کنم . متاسفانه daad چون ۸ سال از فارغ اتحصیلیم میگذره نوشته که مجاز به درخواست بورس نیستم هر چند که در این مدت من عضو هیات علمی یک دانشگاه شدم و کار کردم، خواهش میکنم من رو راهنمایی بفرمایید که از چه طریقی می تونم اقدام به گرفتن بورس کنم
  سپاسگزارم

 271. مینا گفت:

  سلام
  اگه هیچ کس نتونه ما رو ساپورت مالی کنه .میشه امیدوار بود با کار کردن در المان خودمان خرج خودمان را در بیاوریم؟

 272. محمد یگانه گفت:

  درودق
  من ارشد ریاضی کاربردی دارم از دانشگاه دولتی خوارزمی(تربیت معلم تهران)
  در حال تلاش برای پذیرش هستم، هانوفر الان اپلای کردم جوابش هنوز نیامده است.

  می خواستم ببینم برای پدیرش با فاند منو راهنمایی کنید.
  همینطور اگر یه لینک از سایتی که موقعیت های خالی دکترای را بیان می کنه، معرفی کنید ممنون می شم.

 273. sajad گفت:

  سلام .من دانشجوی دوره کارشناسی رشته ی شیمی هستم .دارای مقاله ی isiبا inpact 2.1میخواستم برای بورسیه شدن دانشگاه المان راهنماییم کنید

 274. عظیم زاده گفت:

  با سلام
  من مدرک مهندسی سخت افزار از موسسه غیر انتفاعی سجاد دارم و دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد مهندسی معماری سیستم های کامپیوتری در دانشگاه محقق اردبیلی هستم.باوجودیکه زبان انگلیسیم نسبتا خوب است ولی مدرکی ندارم و هیچ آشنایی با زبان آلمانی نیز ندارم.برای مقطع دکترا تمایل به ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های معتبر آلمان هستم.لطفا راهنمایی بفرمایید که چه مراحلی را باید طی کنم و همچنین شرایط بورسیه را دارم یا نه

 275. علی گفت:

  سلام
  آیا برای تحصیل دکتری(phd) رشته تربیت بدنی در این دنشگاه ها وجود دارد؟ همچنین نسبت به بورسیه در این دانشگاه ها راهنمایی بفرمایید. تشکر

 276. mehrdad گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم آلمان به فارغ تحصیلان (لیسانس) آموزشکده های فنی پذیرش میده ؟

 277. علی گفت:

  سلام من تازه کنکور دادم و هنر میخونم . میخام اطلاعی از بورسیه این رشته مخصوصا طراحی صنعتی در کشور المان بهم بدید .
  ممنون

 278. مژده گفت:

  سلام. من دیپلمه هستم.میخواستم برای ثبت نام در کالج(برای تحصیل در دانشگاه) اقدام کنم ولی کسی درست راهنماییم نمیکنه و من سرگردون هستم.متقاضی ثبت نام در کالجهای برلین و شهرهای نزدیک برلین هستم و زبان هم درست نمیدونم.ازچه طریق باید اقدام کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 279. باران گفت:

  مدرک کارشناسی در رشته برق الکترونیک دارم و به تازگی از موسسه غیر انتفاعی فارغ التحصیل شدم.خواهان ادامه تحصیل در آلمان هستم. نه زبان انگلیسی بلدم و نه آلمانی. از نظر مالی توانایی پرداخت بالایی ندارم. آیا امکان استفاده از بورس برای من وجود دارد؟ هزینه ماهیانه حدودا چقدر می شود؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ: مدارک موسسه غیرانتفاعی مورد تایید دانشگاه های آلمان نیست

 280. بهگل گفت:

  با سلام میخواستم بپرسم واسه دریافت پذیرش همراه بورسیه چجوری باید اقدام کنم آخه تمام موسسات میگن فقط پذیرش میگیرن.خبری از بورسیه نیست.من دانشجوی دانشگاه تهران هستم ولی میخوام برم وتغییر رشته بدم.

 281. Mohammad گفت:

  ×انم/آقا محترم

  لطفا در مورد KAAD و نحوه بورس کردن این موسسه و هر اطلاعاتی دارید در اختیار من قرار بدهید .

  ارادتمند
  غلامحسینی
  ۱۹٫۰۵٫۱۳۹۲

 282. مینا گفت:

  سلام. من ارشد اپتیک مالک اشترمیخونم. لطفا برای گرفتن بورسیه دانشگاهای المان دراین رشته منوراهنمایی کنید. سپاس

 283. Mehdi گفت:

  سلام من مهدی هستم می خواستم بدونم میشه از ۱۸ سالگی هم درخواست بورسیه کرد؟

 284. علی رضا گفت:

  سلام.من لیسانس مهندسی مکانیک سیالات هستم می خواست بدونم چه جوری می تونم بورس تحصیلی بشم.در ضمن موضوع پایان نامه ام هم پمپ و توربین بوده.

 285. محدثه گفت:

  سلام من دانشجوی سال اول دکتری پیوسته بیوتکنولوژی دانشگاه تهرانم میخوام بدونم کدوم دانشگاه های آلمان برای رشته من مناسبن و شرایط پذیرش چطوریه
  خوشحال میشم جوابو بهم میل کنید

  • آیسودا گفت:

   سلام. من فارغ التحصیل در رشته الکترونیک در مقطع کارشناسی هستم. از شما خواهش میکنم مرا در رابطه با چگونگی اخذ پذیرش در دانشگاههای آلمان و گرفتن بورس تحصیلی و رشته و دانشگاه راهنمایی کنید. متشکرم.

 286. مهدی گفت:

  من دانشجو ارشد برق دانشگاه خواحه نصیرم معدلمم خوب نیست میخواستم ببینم چندتایی مقاله دارم میشه بورس شد یا نه؟

 287. الهام گفت:

  سلام
  من لیسانس گرافیک با معدل ۱۸ وسطح زبان خوب هستم آیا می توانم برای بورسیه درمقطع ارشد در دانشگاههای آلمان ویا سایر کشورهای دیگر اقدام کنم.لطفا راهنمایی بفرمایید.واینکه آیا ادامه تحصیل در این رشته مقدور می باشد؟

 288. فرزانه گفت:

  سلام من دانشجوی پزشکی در باکو هستم من میتونم واسه دانشگاه پزشکی آلمان انتقالی بگیرم؟

 289. fatemeh گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی رشته ی مترجمی زبان ترم ۷ هستم میخواستم بدونم که برای کارشناسی ارشد در چه رشته هایی میتوان تحصیل کنم

 290. maryam گفت:

  سلام.من دانشجوی حقوق هستم.میخواستم درباره نحوه گرفتن پذیرش وبورس اطلاعاتی بهم بدین.باتشکر

 291. salwa گفت:

  با سلام
  خواهشمند است درباره چگونگی استفاده از بورسیه در مقطع پست دکترای معماری در دانشگاه های آلمان بنده را مطلع فرمایید. با تشکر

 292. اسحاق امامی گفت:

  باسلام من کارشناس پروتزهای دندانی از دانشگاه ازاد هستم ۲۵سالم متاهل . میخواستم برای ادامه تحصیل به المان برم که دندان پزشکی بگیرم وزبان المانی هم بلد نیستم لطفا من را راهنمایی کنید

 293. علی گفت:

  با سلام.من دیپلم فنی الکترونیک و کاردانی الکترونیک عمومی و الان در رشته مهندسی تکنولوژی الکترونیک درس میخونم.می تونم در المان در رشته دندانپزشکی درس بخونم؟

 294. گلریز گفت:

  با سشلام.حمزه گلریز هستم از شهرستان رودبار……فارغالتحصیل رشته مدیریت دولتی با معدل کل۱۹ دانشگاه آزاد هستم.آیا میتونم از دانشگاه های آلمان بورسیه تحصیلی بگیرم؟ در صورت امکان کدام دانشگاه؟ لطفا راهنمایی کنید.ممنون

 295. مصطفی گفت:

  باسلام
  من دانشجوی مهندسی خودرو در مقطع کارشناسی هستم

  من در دانشگاه آزاد درس میخوانم ومیخواستم بدونم چگونه میشود بورسیه یکی از دانشگاههای مربوط به رشته ام را اخذ کنم درضمن کارشناسی نا پیوسته هستم

 296. مرتضی گفت:

  با سلام خسته نباشید ؛میخاستم بپرسم من الان در حال تحصیل در مقطع ارشد هستم؛چطوری میتونم بورسیه در آلمان رو بگیرم وچون پول زیاد ندارم برای ادامه تحصیل میخام بورسیه بشم؛لطفا در این مورد کمکم کنید .تشکر

 297. م م گفت:

  با سلام و تشکر بخاطر سایت خوبتون
  بنده در جستجوی بورسیه کامل دکتری ریاضی در المان هستم و برای این منظور در انگلیسی ۸۰ تافل اینترنتی و در المانی هم دوره میبینم.معدل ارشد ۱۵٫۶ مقداری به نظر مانع است.با این شرایط اگر موردی باشد چقدر هزینه دارد.بسیار ممنون میشوم اگر اطلاعاتی بدهید. با تشکر و احترام.

 298. شیما صادقی گفت:

  سلام من سوم دبیرستان را بامعدل ۱۹ تمام کرده ام و سه سال روی طرحی در ایران کار کردم و دارای حکم ثبت اختراع و تاییدیه های زیادی از دانشگاه ها و شهراداری های ایران هستم و به دلیل مشکلات مالی نمیتوانم از طریق اقامت اقدام کنم و باید بورسیه بگیرم رزومه ی خوبی دارم و در جشنواره ی خوارزمی شرکت کرده ام ازمیخواهم در رشته های مهندسی ادامه تحصیل دهم برای گرفتن بورسیه لطفا راهنمایی کنید من نمیدانم باید چه کار کنم و خواهان ادامه تحصیل در خارج از ایران هستم

 299. ساناز گفت:

  سلام .دانشجوی ایرانی که میره المان باید سالی ۸۰۴۰ در حسابش داشته باشته تا ویزاش تمدید ۱ ساله شه اگر دانشجو در سالهای تحصیلیش نتواند این هزینه رو تامین کند بافوگ به او کمک میکند؟ مثلا اگه بتونه ثابت کنه که پدرش بیماره و نمیتوانه هزینه های سالهای بعدی و بده یا برشمیگردونند ایران؟

  باسپاس

 300. پدرام گفت:

  سلام من دانشجوی رشته برق دانشگاه صنعتی هستم و میخوام بدونم برای بورسیه گرفتن دوباره باید آزمون بدم یا توی همون رشته خودم اونجا تحصیل میکنم ؟
  و رزومه و پروژه های دانشجویی دارم ، اینها کافیند یا حتما باید معدلم هم بالا باشه ؟

 301. کسری گفت:

  سلام من کسری سلطانی هستم زبان المانی هم خوب بلدم می خواستم بپرسم ایا من که زبان المانی بلدم شانس بشتری دارم که از دانشگاه های المان بورسیه بگیرم؟ با تشکر.

  پاسخ: تاثیر در اخذ پذیرش دارد

 302. الهه طاهری گفت:

  با سلام!
  ایا برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا داشتن مدرک زبان آیلتس وثبت مقاله علمی دریکی از ژورنالهای آی اس آی ضروریست؟

 303. نسترن گفت:

  سلام.
  ببخشید نسترن محمدی هستم و برای دکترا میخوام اقدام کنم.
  شما بفرمایید که واسه کدام کشور و دانشگاهی شرایط اقدام را دارم؟ که فاند به من تعلق بگیره؟
   لیسانس زیست شناسی از دانشگاه سراسری با معدل۱۵٫

   ارشد میکروبیولوژی از دانشگاه ازاد با معدل۱۸

  ثبت ۲ سویه باکتری جدید در NCBI

  ۱۰ کنفرانس بین المللی و ملی در ایران که مقاله داشته ام و سخنران هم بودم.

   کار ازمایشگاهی مربوط به رشته تخصصی خودم هم مهارت دارم.

   ۴مقاله ISI چاپ شده در مجلات افریقایی -هند

   ۳مقاله علمی پژوهشی داخلی دارم.

  مجری۵ طرح دانشجویی تمام شده هستم.

  دارای سابقه تدریس و فعالیت دانشگاه ۳سال و سابقه رسمی اموزش پرورش۴ سال می باشم .

  دارم واسه زبان اماده میشم که تاریخ ازمون آخر خرداد هست اما فعلا مدرکی ندارم

  بفرمایید که کدام کشورها میتونم فاند یا بورسیه بشم؟
  البته مقالات من در ارتباط با بیماری و ویروس های کبدی و هپاتیت است که دوست دارم در زمینه سرطان کبد یا بیوتکنولوژی دارویی برای مقطع دکترا اقدام کنم.. اما میگن که بیشتر در ارتباط با مقالات میتونی برای دکترا و بورسیه اقدام کرد.
  من بیشتر کشور آلمان. استرالیا . نیوزلند . اتریش. سوئد. نروژ . فرانسه مد نظرم هست اما من بورسیه و فاند رو با چه شرایطی میتونم از این کشورها دریافت کنم ؟
  این روزا واسه دکترا آیا سایت دانشگاههای خارج باز هست یا تاریخ خاصی دارن؟؟؟؟
  سپاسگذارم.
  اینکه شما چقدر در گرفتن بورسیه و مراحل کار به دانشجو کمک میکنید؟ هزینه تا زمان دریافت ویزا و بورسیه چطور برآورد میکنید؟ شما موسسه و اعتبارنامه وزارت علوم هم دارید؟
  با تشکر از شما. منتظر راهنمایی شما هستم.

 304. مهناز گفت:

  سلام… آیا امکان اخذ بورسیه از دانشگاههای آلمان در مقطع کارشناسی ارشد رشته ی آموزش زبان انگلیسی برای دانشجویانی که مدرک کاردانی خود را از دانشگاه آزاد و کارشناسی را از پیام نور اخذ کرده اند وجود دارد؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.