دانشگاه تورنتو (University of Toronto) یکی از بزرگترین دانشگاه های کانادا و در رده بندی مجله تایمز بهترین دانشگاه کانادا و شانزدهمین دانشگاه دنیا نامیده شده است. این دانشگاه در شهر تورنتو قرار دارد و در سال ۱۸۲۷ تأسیس شده است. و در مجموع حدود هشتاد هزار دانشجو دارد. بسیاری از رشته های تحصیلی در دانشگاه تورنتو مانند رشته های پزشکی دارای شهرت جهانی بوده و دارای کیفیت بسیاری ممتازی می باشند. این دانشگاه در تولید علم در جهان جایگاه ویژه ای داشته و بسیاری از یافته ها، اکتشافات و تحقیقات علمی جهان در این دانشگاه صورت گرفته است.

دانشگاه تورنتو تقریبا در تمامی رشته های تحصیلی دانشگاهی دانشجو می پذیرد. اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو مستلزم معدل بالا و شرایط تحصیلی مناسب می باشد. بویژه در مقاطع تحصیلی فوق لیسانس و دکتری به دلیل کیفیت بالای تحصیلی رقابت شدیدی برای اخذ پذیرش از این دانشگاه وجود دارد. دانشگاه تورنتو دارای بودجه تحقیقاتی بسیار بالایی نسبت به سایر دانشگاه های کاناداست و میزان کمک هزینه های تحصیلی آن بسیار بالاتر از سایر دانشگاه های کانادا می باشد. به عنوان نمونه در بسیاری از رشته های دکتری  دانشجویان، کمک هزینه های بین سی تا چهل هزار دلار در سال دریافت می کنند.

شرایط اخذ پذیرش

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه تورنتو به صورت زیر می باشد.

 اخذ پذیرش از دوره های لیسانس

شرایط اخذ پذیرش از دوره های لیسانس به صورت زیر می باشد.

 1. دارا بودن دیپلم دبیرستان و پیش دانشگاهی با معدل حداقل ۱۷
 2. مدارک زبان TOEFL, iBT: 90; CBT: 230; PBT: 570 و یا IELTS:6.5

 متقاضیان دارای معدل بالای هجده و نمرات بالا در دروس اصلی دبیرستان در صورتی که نمره زبان پایین تر از نمره مورد نظر داشته باشند، می توانند همچنان پذیرش غیر مشروط گرفته ولی یک ترم زبان بخوانند.

اخذ پذیرش از دوره های فوق لیسانس

شرایط اخذ پذیرش از دوره های فوق لیسانس به صورت زیر می باشد.

 1. مدرک کارشناسی با ۴ سال تحصیل و با معدل حداقل ۱۶
 2. توصیه نامه از اساتید قبلی
 3.  Statement of Interest و یا Research Interest
 4. مدرک زبان انگلیسی (IELTS, 6.5) و یا (TOEFL, iBT: 100; CBT: 250; PBT: 600)
 5. مدرک GRE برای رشته های فنی و مهمندسی وعلوم و مدرک GMAT برای رشته های مالی و بیزنس

 اخذ پذیرش از دوره های دکتری

شرایط اخذ پذیرش از دوره های دکتری به صورت زیر می باشد.

 1. مدرک کارشناسی با ۴ سال تحصیل و با معدل حداقل ۱۶
 2. مدرک کارشناسی ارشد با معدل بالای ۱۶
 3. توصیه نامه از اساتید قبلی
 4. Statement of Interest و یا Research Interest
 5. مدرک زبان انگلیسی (IELTS, 6.5) و یا (TOEFL, iBT: 100; CBT: 250; PBT: 600)
 6. مدرک GRE برای رشته های فنی و مهمندسی وعلوم و مدرک GMAT برای رشته های مالی و بیزنس

 

فرم مشاوره

دسته بندی : تحصیل در کانادا - (تعداد بازدیدهای این مطلب): 110,861 بازدید - هنگام تماس با موسسه خواهشمند است نام سایت context.ir را ذکر نمایید.

۴۰۵ دیدگاه تا کنون

 1. سارگل می‌گه:

  با سلام و وقت بخیر. من به تازگی مقطع کارشناسی ارشد رو به پایان رسوندم و معدلم در این مقطع بالای ۱۹ هست و مقالات ISI و کنفرانس های بین المللی هم دارم… اما متاسفانه معدل دوره کارشناسیم به دلایلی کمی پایین تر از ۱۶ هستش… با این اوصاف آیا میتونم مشمول دریاف بورس در مقطع دکتری بشم؟؟؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 2. سانای می‌گه:

  سلام وقت بخیر. من ارشدمکاترونیک هستم ودرعرصه دفاع هستم معدلمم ۱۵ به بالاهست مقاله های داخلی وژورنال خارجی ثبت کردمولی مدرک زبان ندارم میتونم پذیرش بگیرم؟ میشه کمکم کنیدممنون

 3. محمد می‌گه:

  سلام من دارای دیپلم۳۰و۱۷وایلتس ۵و۷هستم ایا میتونم برای لیسانس وارد دانشگاه تورنتو بشم
  روز خوش

 4. فریبا می‌گه:

  سلام.وقت بخیر.مدرک لیسانس مخابرات دارم با معدل ۱۲٫برای رفتن به کانادا برای تحصیل چه راهی دارم.برای تحصیل میتونم رشته هنری انتخاب کنم؟دبیرستان هم ریاضی فیزیک بودم با معدل ۱۲٫امکانش هست بدون بورسیه پذیرفته بشم ؟
  به معدل هام نخندین

 5. shaghayegh asadi می‌گه:

  سلام ایا معتدل ترم اول دیپلم هم تاثیر دارد

 6. سارا می‌گه:

  سلام.من مدرک دیپلم دکوراسیون داخلی با معدل ۱۸ از وزارت علوم و تحقیقات و مدرک نقشه کشی ساخنمان از فنی و حرفه ای دارم.برای apply کردن کدام دانشگاه در کدام کشور برای ادامه تحصیل برای من مناسب می باشد(بدون مدرک زبان)

 7. حامد می‌گه:

  ادبیات معدل پیشدانشگاهیمو خیلی پایین آورده برای اخذ پذیرش از مقطع دیپلم تاثیری داره؟

 8. سولماز می‌گه:

  با سلام . من دانشجوی ترم ۲ کارشناسی ارشد ژنتیک دانشگاه دولتی هستم . معدل دیپلمم بالای ۱۷ بود . معدل کارشناسی بالای ۱۶ بود . میخواستم بدونم شانس پذیرش و فاند گرفتنم از دانشگاه های معتبر کانادا برای مقطع PHD جقدر هست . نمره زبان رو هم تا پایان دوره ارشد قطعی میکنم . از چه زمانی برای اخذ پذیرش باید اقدام کنم ؟

ارسال یادداشت و پرسش