تحصیل در بلاروس

بلاروس کشور در اروپاست که با کشورهای روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی هم مرز میباشد. پایتخت آن شهر  زیبای مینسک  با قدمت ۹۵۰ سال است و شهرهای مهم دیگر آن برست، برست، گرودنو، گومل، موگلیف و ویتبسک هستند. بلاروس به لحاظ امتیازات و ویژگی های خاصی که تعدای از آنها در ذیل آمده است مقصد بسیاری از دانشجویان سراسر دنیا شده است:

۱) پذیرش آسان در کلیه رشته های فنی مهندسی و سایر رشته ها در کلیه مقاطع مختلف تحصیلی، تخصص های پزشکی و دندان پزشکی ،استثناء برای رشته های علوم پزشکی و بعد از پایان دوره، با امتحان ورودی  همراه است.

۲) دانشگاه دولتی بلاروس دارای رتبه علمی ۵۹۶ در جهان و قدمت ۹۰ ساله می باشد.

۳) دارای ۲۰ دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت ایران و اعزام هرساله تعدادی از دانشجویان بورسیه وزارت علوم به این کشور

۴) پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی نسبت به سایر کشورها

۵) محیطی بسیار امن برای تحصیل و زندگی بدون تبعیض نژادی

دوره های تحصیلی و شرایط پذیرش

تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی ،تعدادی از رشته های تخصص پزشکی ، ۴ رشته در زمینه کامپیوتر و تعدادی از رشته ها در مقطع دکترا(فقط استاد راهنما) به زبان انگلیسی یا روسی است. (بدون نیاز به مدرک آیلتس یا تافل) و برای سایر رشته ها به زبان روسی است. (برای رشتهخ های روسی زبان،آشنایی به زبان روسی و یا گذراندن دوره های کالج روسی ۴ تا ۹ ماهه الزامی است ).

– جهت تعیین وضعیت پایه علمی متقاضیان، فقط از متقاضیان رشته های پزشکی(انگلیسی) و دندانپزشکی(انگلیسی)، معمولا یک امتحان ورودی ساده از دروس زیست، شیمی و زبان انگلیسی به عمل می آید. در صورت عدم آمادگی و یا عدم تسلط به زبان، بهتر است اینگونه دانشجویان در  دوره ی ۹ ماهه کالج روسی یا انگلیسی شرکت نمایند.

دانشجویان بعد از گذراندن دوره ۹ ماهه کالج زبان (پاتفک) و انجام امتحان پایان دوره در شهریور ماه و با انجام یک امتحان ورودی (مشابه دانشجویان انگلیسی زبان) ودر صورت قبولی، وارد رشته مورد نظر خواهند شد.

نکته۱: کسانی که به زبان روسی تحصیل نمایند در بلاروس و بعضی کشورها، موقعیت بهتری خواهند داشت و در ایران هم در مراکزی خاص از دانشجویان فارغ التحصیل و آشنا به زبان روسی استفاده می گردد.

نکته۲: شرایط ارزشیابی رشته های علوم پزشکی: داشتن دیپلم علوم تجربی و یا ریاضی فیزیک که میانگین معدل کل دیپلم و پیش دانشگاهی آنها کمتر از ۱۶ نباشد و داشتن مدرک پیش دانشگاهی قبل از شروع دوره دانشگاهی (ضمنا هیچکدام از معدل های کل دیپلم و پیش دانشگاهی فرد نباید کمتر از ۱۴ باشد.
نکته۳: در گروه پزشکی در رشته های عمومی ، تخصصی گروه پزشکی و دندانپزشکی ، مدارک دانشگاه های پزشکی بلاروس ( روسیه سفید ) مشابه دانشگاه بلگراد و دانشگاههای اسلواکی ، مجارستان ، لهستان ، روسیه و جمهوری چک ، مورد تایید کشورهای مختلف بوده و به صورت مشروط، مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد و مشابه بیشتر کشورهای دنیا باید در ایران دوره تکمیلی گذرانده شود. دوره های تکمیلی برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ایران ۱۸ ماه  و فعلا در دانشگاههای تبریز، کرمانشاه، رشت، تهران و اصفهان اجرا میشود.

هزینه های تحصیل و زندگی

شهریه کارشناسی : بطور متوسط ترمی ۱۵۰۰ دلار

شهریه ارشد : بطور متوسط ترمی ۱۷۰۰ دلار

شهریه دکترا : بطور متوسط ترمی ۲۰۰۰ دلار

هزینه دوره کالج یا پاتفک(روسی) : دوره ۹ ماهه حدود ۲۳۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار  و در دانشگاه پزشکی: ۳۵۰۰ دلار

هزینه دوره کالج یا پاتفک(انگلیسی) : دوره ۹ ماهه:

 ۴۵۰۰  دلار

داروسازی ۵ ساله (زبان روسی): سالیانه ۳۴۵۰ دلار

دندانپزشکی ۵ ساله (زبان روسی) : سالیانه ۳۸۲۰ دلار

دندانپزشکی ۵ ساله (زبان انگلیسی) : سالیانه ۴۸۰۰ دلار

پزشکی ۶ ساله (زبان روسی) : سالیانه ۳۴۵۰ دلار

پزشکی ۶ ساله (زبان انگیسی) : سالیانه ۴۲۰۰ دلار

هزینه های زندگی: بطور متوسط ماهیانه ۳۵۰ دلار

مدارک مورد نیاز

ترجمه روسی مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی، ریزنمرات و پاسپورت و (سایر مدارک برای مقاطع تحصیلی بالاتر)…

خدمات موسسه

۱) خدمات قبل از ورود به بلاروس:

راهنمایی در مورد مدارک مورد نیاز، دریافت مدارک ترجمه شده به زبان روسی از دانشجو و ارسال به بلاروس، دریافت دعوتنامه از دانشگاه و ارسال آن به ایران جهت تحویل به دانشجو، راهنمایی جهت دریافت وبزا از سفارت بلاروس در ایران (با همکاری دانشجو)، رزرو یا تهیه خوابگاه یا خانه .

۲) خدمات ورود به بلاروس(بعد از اخذ بلیط و اعلام تاریخ حرکت): استقبال نماینده از دانشجو در فرودگاه مینسک(بلاروس)، همراهی دانشجو تا کالج و خوابگاه و معرفی به کلاس، همراهی با دانشجو برای اخذ بیمه تحصیلی و اقامت دانشجویی، کلیه کارهای مربوط به کالج و امور آموزشی دانشجو تا زمان اتمام دوره کالج و نهایتا همکاری برای ثبت نام در دانشگاه

۳) در صورت عدم دریافت پذیرش توسط موسسه کل مبلغ دریافتی بابت پذیرش عودت داده می شود و این موضوع در قرارداد قید خواهد شد.

۴)هزینه اخذ پذیرش و خدمات، طبق تعرفه وزارت علوم؛ ۹۲۵ یورو(یا ۱۲۲۰ دلار است) که موسسه با تخقیف به شرح ذیل دریافت می نماید: پس از تنظیم قرارداد و تحویل مدارک به موسسه، هزینه اخذ پذیرش، راهنمایی جهت اخذ ویزا و خدمات ورود به بلاروس طی ۲ مرحله (۴۰۰ یورو بهنگام تنظیم قرارداد و ۴۰۰ یورو بعد از صدور ویزا) دریافت می گردد.

۵) متقاضی پس از اخذ پذیرش با راهنمایی موسسه، جهت اخذ ویزا به سفارت مراجعه می نماید. پس از صدور ویزا و اعزام دانشجو به بلاروس، نماینده موسسه به استقبال دانشجو در فرودگاه خواهد رفت و تمامی خدمات ذکر شده در بند ۲ برای وی صورت می گیرد.

۶) موسسه برای انجام تعهدات اعلام شده، فرم قرارداد رسمی مربوط به وزارت علوم را تنطیم نموده و پس از امضاء دانشجو و مهر و امضاء موسسه، هر کدام از طرفین، یک نسخه از قرارداد را خواهند داشت. اینکار برای کلیه متقاضیان ساکن در تهران و شهرستانهای سراسر ایران انجام می گردد.

موسسه آتیه آفرینان ایرانیان (با مجوز رسمی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری)
آدرس: تهران، بلوار میرداماد، جنب خیابان حصاری، ساختمان۱۳۸، طبقه۵، واحد۲۷
تلفن: ۲۲۲۲۶۷۷۷

112 دیدگاه

 1. ناشناس گفت:

  سلام.لطفا اگه کسی رو میشناسید که اوکراین پزشکی خونده بهم معرفی کنید.در صورت امکان.شدیدأ نیاز به راهنمایی دارم۰۹۹۰۷۳۱۵۶۶۷

 2. پریسا گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم باوجود اینکه کشور بلاروس دیگر تایید ایران نیست امکان قبول شدن در ازمون ورودی دانشگاه پزشکی مشکل است و چقدر امکان داره قبول نشیمو نمره ای که باید در هر درس بگیریم چند است ممنون میشم اگر پاسخ بدهید

 3. بابک گفت:

  با مدرک کاردانی کامپیوتر معدل ۱۸٫۹۴ میشه اقدام کرد برای کارشناسی

 4. امیر گفت:

  سلام.خسته نباشین.ازتون چندتا سوال داشتم لطفا دقیق راهنماییم کنین:۱-میخواستم ببینم که هزینه ی دندانپزشکی که سالانه ۵۰۰۰دلار است این هزینه فقط برای شهریه است یا برای کلش؟
  ۲-ریز نمرات دیپلم چه نمره هایی رو شامل میشه و این نمرات تا چه حدی در پزیرش دانشگاه های بلاروس تاثیر داره؟
  و این که ظرفیتش طوری هست که بتونیم راحت پذیرش بشیم یا نه سریع پر میشه؟ممنون میشم راهنماییم کنین.

 5. شيرين گفت:

  پاتفک بلاروس دانشگاه اکراین قبول داره؟

 6. شيرين گفت:

  سلام،اطلاع ندارین که پاتفک بلاروس را اکراین داشگاه کیف قبول داره یا نه؟

 7. حجت گفت:

  از تایید دراومده،ول معطلیم

 8. فرزین گفت:

  سلام به همگی .من ۱۲ سال بلاروس بودم.تخصص فک و صورت گرفتم.معدل پادفکم ۲۰ بود.دیپلمم ۱۸.۹۸.دیپلم قرمز هم گرفتم.الان ۲ سال دارم کتابای ایران و میخونم،اما نمیتونم از امتحان های ایران قبول بشم.دوستان کتابای ایران بر اساس سیستم امریکایی نوشته شده،اما بلاروس کتابا و سیستم قدیمیه روسی رو تدریس میکنن که هیچ جا دیگه اثری ازش نیست،کلا موادشون با ایران فرق میکنه ،سیستمش فرق میکنه،حواستون باشه.ای کاش میرفتم یه کشور خوب میخوندم.هم عمرم رفت هم پول.الانم ۲ساله نشستم میخونم.حواستون باشه بعدا کاسه چه کنم چه کنم به دست نگیرین.سطحش وااااقعا پایینتر از ایرانه.امتحانای ایرانم از ۹۴ به این طرف فوووق العاده سخت شده .دیگه مثل قدیم نیست بشه قبول شد،دوستان من تمام نمرات دانشگاهیم ۸ به بالاست،احتمال زیاد بلاروس پزشکیش از امسال از تایید اومد بیرون،چون خییلیارو اونجا گریون دیدم،حواستون به انتخابتون باشه مثل من نشین

  • فاطمه گفت:

   سلام.وقتتون بخیر.ببخشید من ۲۳سالمه و رشته میکروبیولوژی خوندم.واقعا آینده ای تو ایران نداره.و واقعاعلاقه داشتم به رشته های بالینی که با مریض در ارتباط باشم و عاشق درسای پزشکی هستم.میدونم الان بلاروس لغو اعتبار شده ولی گفتم ازتون بپرسم بخاطر هزینه ی به نسبت پایین بلاروس و امنیتش بنظر شما بد که این رشته رو اونجا بخونم وبعد برم یه کشور دیگه؟

 9. الف گفت:

  با سلام پسزها برای رفتن باید از چه سنی اقدام کنند با توجه به وجود مشکل سربازی

 10. سینا گفت:

  سلام
  من معدل کل دوره منوسطه ۱۶/۱۱٫دیپلم ۱۳/۳۸ و پیش تجربی ۱۲/۸۰ هست.میتونم تو رشته دندانپزشکی تحصیل کنم؟و هزینش سالیانه چقدره یا اینکه ارزان ترین کشور یرای تحصیل در این رشته کجاست؟آزمونی هم دانشکده ها دارن برای اخذ بورس یا خیر؟
  ممنون

 11. محمد گفت:

  سلام خدمت همه دوستان من خودم دانشجوی کشور بلاروس هستم بخاطر آزادی و نداشتن محدودیتی در این کشور احتمال به حاشیه رفتن بسیاری از دانشجویان وجود دارد اما اگر کسی واقعا هدفشان درس خواندن باشد بسیار کشور خوب با مردمان بسیار فرهنگی است اما اگر کسی از خودش مطمئن نیست هزینه به این گزافی را تحمیل خانواده خود نکند

  • sajjad گفت:

   سلام میشه با شما در ارتباط باشم و صحبت کنم؟

  • محمد گفت:

   سلام من محمد هستم کلاس دهم !)) کلا از بچگی ارزو داشتم ک داندان پزشک بشم …نمیخوام از خودم تعریف کنم از همان دوره ی ابتدایی پی گیر درسم شدم تا ب این هدف برسم و در ازمون تیزهوشان تونستم موفق بشم ک در این مسیر گام بر دارم …حقیقتش از وقتی که شنیدم در کشور های خارج میتوان مشغول ب درس خواندن شد ..دیگه انگیزه ای واسه کنکور ندارم ….میخواستم بدونم دقیقا در چه شرایطی میتونم تحصیل را در بلاروس شروع کنم ؟/ و خانوادمم با این مسعله مشکلی ندارن…. بعدشم میخواستم بدونم حتما باید تا کلاس ۱۲ ادامه بدم ؟ …چون دوره ی پیش دانشگاهی نداریم دیگه فقط تا کلاس ۱۲ داریم

  • پریسا گفت:

   سلام میتونم بپرسم شما سال چندم هستین و چه رشته ای و به چه زبانی؟

 12. شیما گفت:

  سلام من دانشجوی سال اخر کارشناسی تغذیه هستم امکان داره واسه ی ارشد تغذیه به دانشگاه بلاروس مراجعه کنم ؟ هزینه ی تحصیل کارشناسی ارشد تغذیه چقدر هست؟

 13. fati گفت:

  سلام من معدل دیپلمم ١٩/۶٨ هست تو کنکور ایران برای پزشکی موفق نشدم میشه بدونم پذیرش چه زمانی هست ممنون میشم

 14. سارا گفت:

  سلام ایا میتوانم در رشته دندانپزشکی بلاروس به زبان روسی ثبت نام کنم؟و بنده دارای معدل ۱۳٫۷۳ریاضی میباشم

 15. مسلم گفت:

  سلام.من دیپلم فنی با معدل ۱۵٫۲۳ دارم و پیش دانشگاهی تجربی رو با معدل۱۶٫۶۴ تموم کردم میتونم بلاروس دندانپزشکی بخونم.امسال مهرماه یا دی ماه

 16. inaz گفت:

  سلام
  یعنی امسال دیگه دانشجو پذیرش نمیکنن؟
  یا فقط پذیرش به زبان انگلیسی ندارن؟

 17. naghi گفت:

  سلام داداش، الان بالاخره بلاروس امسال دانشجو میگیره یا نه؟ به زبان روسی چطور؟

 18. میرزا گفت:

  سلام من کارشناس ارشد فیتو شیمی هستم معدل کارشناس ارشدم ۱۶٫۵۷ دکتری رشته ما ایران محدود برا ادامه تحصیل بلاروس این رشته در سطح دکتری داره اگه داره هزینه ها چقدر هر ترم هست

 19. Nina گفت:

  سلاممم دوستان.من خودم دانشجو دانشگاه بلاروس هیچ کدوم از چیز هایی که اینجا نوشته باور نکنید هزینه های زندگی خیلی خیلی بیشتر کیفیت دانشگاه آشغاله.دانشگاه هم از اعتبار افتاده امسال.خدایش پولتونو دور نریزید نیاید بلاروس

 20. Reza گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم تجربی و فوق دیپلم علوم ازمایشگاهی دارم
  معدل کتبی دیپلم ۱۷٫۹۰
  معدل کل دیپلم ۱۸٫۹۲
  معدل فوق دیپلم ۱۶٫۴۵
  سن ۳۰ سال
  میخام برای دندانپزشکی اقدام کنم
  امکانش هست؟ اگر نه کدو کشور و دانشگاه؟
  خیلی ممنونم

 21. سارا گفت:

  با سلام معدله کل من۱۳٫۷۳است ایامیتوانم در رشته دندانپزشکی ثبت نام کنم؟

 22. هومن گفت:

  سلام میخاستم بدونم سطح امتحان پاتفک و ورودی برای رشته های پزشکی در چه سطحی هستش؟ چند درصد احتمال رد شدن هستش؟

 23. داریوش گفت:

  با عرض سلام می خواستم بپرسم چه مدارکی رو باید برای شما بفرستم برای دعوتنامه دانشجویی بلاروس

 24. morteza گفت:

  سلام .
  من دیپلم ریاضی ۱۹٫۶۰ و پیش دانشگاهی ریاضی ۱۷٫۵۰ دارم . ایا برای تحصیل پزشکی در مینسک به زبان انگلیسی شانس دارم؟ و ایا نیاز به دوره کالج ۹ ماهه است یانه؟ و کل مراحل پذیرش حدودا چقدر طول میکشه ؟
  مرسی

 25. رضا گفت:

  سلام خسته نباشد از محضر محترمتون یک سوال داشتم ، میخواستم بدونم با معدل کل پیش دانشگاهی ١۴/٨٠ و معدل کتبی ١٠ / معدل کل دیپلم ١۴ و کتبی ١٠ ، میتونم برای رشته دندانپزشکی وارد یکی از دانشگاه های مینیسک بشم ؟

 26. سحر گفت:

  سلام من کارشناس زبان روسی در تهران هستم ۱-برای گرفتن کارشناسی ارشد روسی هزینه کل چقدر

 27. bahman sh گفت:

  سلام ممنون از همه ی راهنمایی هاتون و پاسخگویی به همه ی سوالات.ببخشید من معدل دیپلمم پایین ۱۴ ست ولی برای دیپلم مجدد شرکت می کنم صد در صد تا اخرای شهریور کار های مدرکم درست بشه و از نظر معدل مشکلی نداشته باشم.ببخشید من می خوام برای همین امسال اقدام کنم ولی مدرکم تا اخرای شهریور درست میشه .می تونم اقدام کنم ولی مدرکمو اون موقع بهشون بدم و همین امسال برم؟

 28. zanyar گفت:

  سلام ببخشد من سربازی نکردم ولی از نظر معدل و این جور چیز ها هیچ مشکلی ندارم.می دونم که برای من که سربازی نکردم وقتی برم تا سه سال نمی زارن برگردم.چرا ؟اگه نمی زارن تا سه سال برگردم چرا بعد از سال دیگه بهم اجازه می دن ؟

  • Pharm.d گفت:

   امکان بازگشت در سه سال ندارید زیرا مشمول میشوید.
   اگر دانشگاه مورد تایید باشد بعد سه سال امکان گرفتن معافیت فراهم می شود و قانون است.

 29. شادبن گفت:

  سلام
  بهتون تبریک می گم بابت این سایت بی نظیرتون که کامل ترین مطالب رو درش درج کردید.
  نکته سوم کمی کژتابی دارد
  منظور از ضمنا هیچکدام از معدل های کل دیپلم و پیش دانشگاهی فرد نباید کمتر از ۱۴باشد
  اینه که معدل کل دیپلم و معدل کل پیش دانشگاهی نباید کمتر از ۱۴ باشد؟
  اگر معدل کتبی پیش دانشگاهی کمتر از ۱۴ باشد اما معدل کل پیش دانشگاهی بیشتر از این مقدار باشد مشکلی ایجاد نمی کند؟

 30. محمد گفت:

  سلام من دام پزشک هستم میتونم برم بلاروس هم کار کنم هم پزشکی بخونم. کار منظورم در تخصص خودم یعنی دامپزشکی هست.ممنونم

 31. رضا گفت:

  سلام من ۲۴سالمه ترم ۷ مترجمی زبان انگلیسی میخواستم بعد از فارق التحصیلی رشته خودمو عوض کنم و کارشناسی حقوق برم بلاروس اما باتوجه به وضعیت نظام وضیفه ام (تاسال ۹۶ معافیت تحصیلی دارم) میخواستم ببینم امکانش هست که اقدام کنم؟ آیا وثیقه میتونه مشکل منو حل کنه ؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

 32. شاهین گفت:

  با سلام
  بعد از گذشت یک هفته هنوز جواب نداده اید. واقعا پاسخ به این سوالات این قدر زمان نیاز دارد!
  موفق باشید.

 33. شاهین گفت:

  با سلام مجدد. لطفا پاسخ سوالم را بدهید. در انتظار پاسخ سریع شما هستم. متشکرم

 34. حنانه گفت:

  سلام وقت بخیر آیا با دیپلم فنی حرفه ای در رشته الکترونیک که اکنون ترم چهار همین رشته تحصیل میکنم میتوانم در رشته های دیگری در دانشگاههای بلاروس ادامه تحصیل دهم مانند پزشکی.

 35. ناشناس گفت:

  سلام وقت بخیر کسانی که دیپلم فنی حرفه ای در رشته الکترونیک دارند والان ترم چهارم همین رشته تحصیل می کنند آیا میتوانند در رشته های دیگری در دانشگاههای بلاروس تحصیل کنند.

 36. شاهین گفت:

  با سلام!
  لطفا راهنمایی بفرمائید برای ورود به دوره پزشکی آیا نیاز به داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ضروری است یا فقط یکی از ان دو لازم است؟ حد نصاب معدل برای ورود به دانشگاه، معدل کتبی یا کل در نظر گرفته می شود و چند باید باشد؟ شروع و پایان ثبت نام کی خواهد بود؟
  با تشکر

 37. حسین گفت:

  سلام
  من معدل دیپلمم ۱۷و۵۸ است اما پیش دانشگاهی۱۳و۹۴ امکان تحصیل دارم یا نه????لطفا پاسخ دهید
  ممنون

 38. علیرضا گفت:

  سلام – من رشتم انسانی هست- و ترم آخر کارشناسی علوم تربیتی هستم- میخوام دندون پزشکی بلاروش شرکت کنم- باید چکار کنم؟ و از این که دیپلمم انسانی بود میتونم شرکت کنم یا نه>؟؟ لطفا راهنماییم کنید

 39. مهران گفت:

  سلام
  من معدلم ازاونی که ذکرشده کمه بایدچیکارکنم که ب دانشگاه راه پیداکنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

 40. علی گفت:

  سلام.لطفا سریعتر جوابم رو بدید.
  من متولد شهریور ۷۶ هستم امسال ۱۸سالم تموم شد ایا میتونم برای رشته ی دندون پزشکی پذیرش بگیرم.چون سایت سازمان نظام وظیفه گفته دیپلمه ها نمیتونن بدای تحصیل از کشور خارج شوند؟؟
  تو رو خدا کمکم کنید

 41. شادی گفت:

  سلام من ترم آخر فوق لیسانس معماری کامپیوتر هستم
  میخواستم برای دکترام در بلاروس اقدام کنم
  فقط میخواستم بدونم شرط معدل داره؟
  معدل باید چند باشه؟ و بقیه شرایط مقاله و اینا چجوریه؟

 42. مریم گفت:

  سلام
  با سطح زبان ضعیف هم میشه وارد رشته های دندانپزشکی و پزشکی شد؟!
  پس از اقدام میشه مستقیما وارد کلاس های پزشکی شد،یا لزوما باید دوره ای گذشته بشه؟!
  و موسسه شما کار برای اعذام دانشجو ب طور کامل انجام میده.؟!
  متشکر

 43. سارا گفت:

  Salam ,mn modalema zire in nomerie bod k zekr shode,hich rahi nis vase gereftn visa?

 44. سارا گفت:

  سلام،من معدلم زیر این هایى هست که دکر شده،هیچ راهى نیست واسه ویزا ى تحصیلى؟

 45. الهام گفت:

  سلام خسته نباشید برای وردی بعدی کی اقدام کنم ک زودتر برم بعد ازموتش در چه حده؟؟؟

  ممنونم

 46. Peyman گفت:

  سلام بنده لیسانس عمران هستم و دانشجو ارشد سازه،٢٧ ساله هستم میخواستم انصراف بدم و از سال اینده در رشته دندانپزشکی مشغول به تحصیل بشم،دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی دارم ولی معدل که هر کدام ١٢.۵ هست و کتبی پایین ١٠،لطفا بفرمایید راه حلی برای افزایش معدل دارم؟و اینکه در طول اون یک سال دوره پاتفک امکان دارد من برای افزایش معدل تلاش کنم و در هنگام وارد شدن به دانشگاه معدل جدید را اعمال کنند و شرایط سنی به چه صورت است مشکلی برای من وجود دارد؟ممنون

 47. سعید گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم تا کی وقت برای ثبت نام هست؟
  ممنون

 48. یاسمن گفت:

  سلام.تاکی مهلت ثبت نام هست؟

 49. ا مید گفت:

  سلام میخواستم بدون من معدل دیپلمم ۲۰ صدم کمه آیا میشه کاری واسه تایید آن کر د

 50. انا گفت:

  باسلام و تشکر از پاسخگویی زود هنگام شما.ببخشید برای ورود به دانشگاه های علوم پزشکی بلاروس آزمونی که میگیرند به چه زبانی میباشد ودر چه سطحی است? آزمون زبان انگلیسی آیا مانند آزمون تافل میباشد ? سطح آزمون ها چگونه است ? و منابع اصلی آزمون هارا لطفا دقیق بیان کنید

 51. علی گفت:

  سلام گارمن برای پیش دانشگاهی بخوام برم باید معدلم چند باشه

 52. حمید گفت:

  سلام لطفا جواب بدین من میخوام در روسیه درس بخونم اما واسه سربازی نمی زارن برم اگه راهی هست سربازی دور بزنم لطفا راهنمای کنید

 53. رومینا گفت:

  اصلا تعیین سطح زبان میگیرن؟

 54. رومینا گفت:

  سلام
  من میخوام دانشگاه بلاروس برم
  ولی به یک مشکل برخوردم
  که نمیدونم درسته یا نه
  برای ورود اولیه که یک سال مثل دوره ی بیش دانشگاهی ایرانه
  اگر به زبان انگلیسی بخوایم
  باید تعیین سطح زبان بدیم و اگر نمره ی مثلا ۷ از ۱۰ رو نیاوردیم
  مجبوریم به زبان روسی بخونیم؟؟؟؟؟

 55. باربد گفت:

  با سلام
  من دیپلم عمران دارم از هنرستان میخواستم بدونم میتونم براى مقطع کاردانى ادامه تحصیل بدم

 56. امیر گفت:

  سلام حداقل اگر اطلاعات کامل برای دوستان بزارید بهتره
  من خودم دانشجوی دندان هستم شهریه ۶۳۰۰ دلار است !!!

 57. حسین گفت:

  سلام
  من رشته تجربی ام می خوام پزشکی بخونم معدل دیپلم۱۷و۵۸ معدل پیش۱۳و۹۴ میشه اقدام کنم یا نه؟؟؟؟
  ممنون میشم جوابم رو بدید.

 58. samiurahman Aabed گفت:

  من استیتوت ۲ساله زراعت را خواندم و رشته دلخواه من کمپیوترساینس است ای فرصت به من میسر خوهد شد یانه؟ تشکر

 59. samiurahman Aabed گفت:

  من خواستار تحصیل در کشور شماهستم

 60. jj گفت:

  darusazi be engelisi nist faghat russi sali 3800doalr

 61. jj گفت:

  ۵۳۰۰ sali hazineye dandan be engelisi hast
  va age russi bashe sali 4200
  hazine kalej ham 4000doalr
  khabgah sali 800doalr
  mishe khune ejare kard az 400be bala mahi

 62. رعنا گفت:

  Slm mikhastam bedoonam hazine daneshgah va hazine ye zendegi salane taghriban cheghad mishe vase reshte dandanpezeshki (engilisi)

 63. نسترن گفت:

  سلام.
  رشته ام ریاضی است.سوم دبیرستان هستم و متولد آبان ۷۶ ام.دوست دارم در بلاروس به تحصیل IT بپردازم.آیا امکانش برایم وجود دارد تا تابستان سال ۹۴ بروم؟

 64. نیلوفر گفت:

  سلام.
  متولد بهمن ۱۳۷۳ ام و هم اکنون در رشته کارشناسی پیوسته زیست شناسی سلولی مولکولی در دانشگاه آزاد واحد علوم پزشکی تهران ترم اول میباشم.آیا امکان تحصیل در رشته پزشکی و داروسازی یا مامایی در بلاروس برایم وجود دارد؟

 65. دانیال گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم برای تحصیل در خارج از کشور (بلاروس) حداقل معدل لازم چند است . معدل پیش دانشگاهی تجربی ۱۶٫۰۴ و معدل دیپلم تجربی ۱۱٫۲ است . میشه در دانشگاه بلاروس به تحصیل پزشکی یا دندان پزشکی یا داروسازی بپردازم ؟
  دیگر چه شرایطی لازم است ؟

 66. boshra گفت:

  من دانش اموز سوم تجربی با معدل ۱۹٫۷۰ ام و مسلط به زبان انگلیسی

 67. نازنین گفت:

  سلام.
  من پرستار هستم .دو سال سابقه کار دارم.و قصد تحصیل در رشته پزشکی را دارم.آیا امکان این وجود دارد که در رشته پزشکی تحصیل و به عنوان نرس هم مشغول به کار باشم؟

 68. مهبد اکبیا گفت:

  با سلام و احترام:من داای دیپلم کارو دانش عمران هستم و معافیت سر بازی دارم ایا می توانم از شرایط تحسیل در بلاروس استفاده کنم و در چه رشته تحصیلی ای؟؟

 69. فروزان گفت:

  سلام
  بنده مدرک کارشناسی شیمی دارم و معدل سوم دبیرستان بنده ۱۴/۴۳ و معدل یش دانشگاهی بنده ۱۲/۷۷ می باشد.آیا این امکان وجود دارد که در کشور بلاروس در رشته دندانپزشکی مشغول به تحصیل باشم؟؟

 70. محمد گفت:

  با سلام و خسته نباشید. من می خوام در بلاروس رشته پزشکی بخونم خواستم بدونم هزینه سالیانه (هزینه تحصیل و خوابگاه) چند تومان میشود؟

 71. رویا گفت:

  با سلام،رشته دندونپزشکی در بلاروس محدودیت سنی داره؟ من ۲۶ سالمه می تونم اقدام کنم

 72. نگین گفت:

  سلام.لطفا یکی از عزیزانی که در بلاروس تحصیل می کنه ، هزینه ی کامل سالانه ی رشته ی پزشکی به زبان انگلیسی همراه با خوابگاه و مخارج دیگه رو بگه ، ممنون میشم.

 73. شقایق گفت:

  سلام لطفا هزینه کامل سالانه در رشته دندان پزشکی (انگلیسی) رو بگید؟

 74. مریم گفت:

  man maryam az iran man moadele pisham 12ast va moadele diplom 14.70 mibashad aya sharayete reshte dandanpezeshkio daram ?

 75. بهرام گفت:

  با سلام و احترام.بنده دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی و روسی دانشگاه تهران هستم و میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی در یکی از کشورهای روسیه- بلاروس یا اکراین با توجه به اینکه زبان این کشورها روسی میباشد چه شرایطی لازم است و یا برای ورود به رشته پزشکی در یکی از این کشورها چطور باید اقدام کنم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

 76. آذر گفت:

  با سلام خدمت شما عزیزان من لیسانس کامپیوتر دارم و علاقمندم در رشته دندانپزشکی در کشور بلاروس تحصیل کنم و ضمنا دیپلم فنی و حرفه ای در رشته کامپیوتر آیا لیسانس من یا دیپلم من برای وارد شدن در دانشگاه آنجا مورد قبول است یا خیر؟
  با تشکر

 77. امید گفت:

  تحصیل در رشته دندانپزشکی

 78. امید گفت:

  سلام من فوق لیسانس برق الکترونیک هستم خیلی مشتاقم که در بلاروس دندانپزشکی بخونم لطفا کمکم کنید

 79. mahsa گفت:

  سلام ایا هزینه تحصیل و زندگی سالی ۱۵ میلیون بیشتر میشود؟(زندگی در خوابگاه)

  • سیما روحی گفت:

   با سلام:
   من در رشته دندانپزشکی ترم ۳ در مانیل (فلیپین) مشغول ادامه تحصیل هستم ایا میتوانم به اکادمی پزشکی مینسک منتقل شوم . لطفا راهنمایی بفرمایید.
   باتشکر

  • محمدحسین گفت:

   سلام، حدودا سالی ۳۵ میلیون خرج داره،در رشته داروسازی به زبان انگلیسی. )زندگی در خوابگاه(

 80. هومن گفت:

  با عرض سلام خدمت شما. میخواستم راجع به تحصیل در رشته تاسیسات مکانیکی ساختمان (کارشناسی ارشد ) در کشور بلاروس اطلاعاتی داشته باشم. در حال فارغ تحصیل رشته مکانیک سیلات هستم . با تشکر

 81. مریم ج گفت:

  سلام خوب هستید من الان دانشجوی ترم دوم دکتری اموزش زبان انگلیسی در دانشگاه مدیترانه شرقی هستم در قبرس شمالی/ آیا امکان دارد که انتقالی بگیرم از ترم دوم به اونجا چون هدفم اقامت بعد از تحصیل هست و می بینم قبرس شمالی جایی که همیشه بخواهیم بمانیم نیست.بیشتر به فکر کشورهای اروپایی هستم بلاروس هم خوب هست

 82. elahe گفت:

  SALAM BARAYE TAHSIL DAR RESHTE DANDANPEZESHKI DOREHAYE YADGIRI ZABAN VOJOD DARE

 83. elahe گفت:

  سلام میخاستم در مورد رشته داروسازی با زبان انگلیسی بدونم

 84. ساسان از ساری گفت:

  با سلام و خسته نباشید

  من شنیدم بلاروس یکی از کشورهای صاحب نام برای تحصیل رشته علوم سیاسی هست . و سوالم اینه آیا برای ارشد هم میشه پذیرش و بورسیه علوم سیاسی از این کشور یا از کشور هلند بگیرم
  من الان دارم روانشناسی میخونم … ممون میشم زودتر جوابم رو بدید ..

  با سپاس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.